Aprilia Dorsoduro 750 Factory (2011)

Vlastník kubasta
Vloženo 26.8.2013
Aktualizováno 14.4.2014

Moje první nejaponská a nečeská motorka, tak se těším na nové zkušenosti. Zatím spokojenost.

První dojmy - První dojmy při opatrné jízdě skvělé. Řazení OK, motor úžasný průběh, posez po doštelování páček a jejich sklonu OK. Jak jsem začal zrychlovat, mám zvláštní pocit z úhlu řízení. Motorka se mi při zatáčení jakoby podlamuje pod rukama. Ale asi budu muset zapracovat na jízdním stylu :-) . Také nastavení tlumičů asi není ideální. V náklanu a příčně zvlněné silnici se mi motorka staví silně proti. Ale tlumiče jdou doštelovat tak to zkusim.

Dříve jsem jezdil na endurech a poslední léta na jednoválcovém motardu. U "motardu" jsem chtěl zůstat, ale chtěl jsem zkusit víc válců a Dorsoduro mě zaujalo designem a docela slušnejma recenzema.

kubasta
kubasta napsal 22.07.14 v 15:06

Z předchozího komentáře je vidět, že puvodni Pirelky dosloužily, takže jsem pořídil Bridgestone S20EVO a naprostá spokojenost. Už jen to, že guma je kulatá ohromně zlepšilo ovladatelnost motorky. Najednou jako by byla motorka o 30Kg lehčí. Na okruhu v Mostě se to pak projevilo prumernym zlepšením o 5s na jedno kolo.

kubasta
kubasta napsal 14.04.14 v 11:53

11.4.2014 - 3x10kol na Motodromu Most - super zábava. Motorka šlapala skvěle. Brzdy, podvozek, motor - super.

Milan1963
Milan1963 napsal 27.08.13 v 14:18

strakon
strakon napsal 26.08.13 v 18:38 10b.

Krasavec za deset bodíků

vampire.5
vampire.5 napsal 26.08.13 v 15:31 10b.

Na tom se ale musi delat pi..viny