Malaguti RST 50 (1988)

Vlastník 2Wheels
Vloženo 23.8.2013
Aktualizováno 5.3.2014

Malá silniční motorka působící dojmem většího stroje.

První dojmy - V celku svižný a lehce ovladatelný stroj.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je v hodná spíše pro mladé nebo začínající jezdce, ale najde si i oblibu u starších jedinců.

Tento stroj jsem si vybral, protože mi byl nabídnut jedním známým a byl v zanedbaném technickém stavu a nechtěl jsem ho nechat na pospas osudu a také se mě na první pohled líbil.

Mé zkušenosti jsou zatím pozitivní, motorka je vodou chlazená bez větráku, ale i v těch nejteplejších dnech se nepřehřívala a motor šlape pěkně.
Má nožní i elektrické startování a chytá a první otočení.
Převodovka je 4 stupňová.

Brzdy jsou obě kotoučové a fungují dobře.
Tuhost podvozku se dá nastavit jak na předku tak na centrálním tlumiči, záleží ovšem protože se jedná o starší stroj jestli už někdo neudělal výměnu za jiné komponenty. U mého stroje bylo vše dle originálu.
Motorka má místo 50 ccm obsah 80 ccm a na max. 80 km/h se dostane celkem svižně, dá se ještě upravovat.
Je to 2 takt a olej se míchá s benzínem ale není to žádná otrava protože na jednu 13 litrovou nádrž se dá ujet cca 500 km, popř, se dá domontovat olejové čerpadlo, ale bál bych se jaké by byli mazací schopnosti při vyšším obsahu, spotřeba se pohybuje samozřejmě záleží na váze jezdce a stylu jízdy, ale zatím nepřesáhla přes 3l/100 Km.

Jelikož byla motorka dosti zanedbaná a je jí už 25 let, tak bylo závad mnoho, které vznikli při běžném provozu, po odstranění a částečné renovaci jezdí bez problémů, zatím jsem na ní najel cca 2000 km.

Nevýhoda asi je že nemá ukazatel stavu paliva, je celkem hlučnější a neutrál se nachází mezi 2 a 3 a nemá ukazatel na přístrojové desce, takže ho tam nedáte hned pokaždé hned napoprvé , ale není to katastrofa.
Docela kladně hodnotím výfuky pod sedlem kde nepřekáží a v chladnějším počasí to funguje jako vyhřívaná sedačka, ale zároveň při teplém počasí to nějak nepálí.

Je to jednomístná verze a úložný prostor se skrývá za zadní sedačkou pod kapotáží, vejde se tam v pohodě lékárnička a nářadí.
Jeden s předchozích majitelů vymontoval původní dvě kulatá světla a dal místo nich jedno, dvě by možná seděli lépe, ale je to otázka vkusu.

Motorka se nejlépe cítí na silnici a je v hodná spíše na cestování na kratší vzdálenosti, je to přece jen malá kubatura a spíše sportovní než cestovní.

Závěrem ji hodnotím kladně a věřím že s ní najezdím ještě spousty kilometrů ačkoliv se chystám na vyšší kubaturu.

Bezzy
Bezzy napsal 02.08.14 v 21:45

Ahoj mam otazku :D Neporadiš mi?? mam tiež taku istu len 1987 ročnik a potrebujem na nu díly :D nedaš mi nejakou stranku na dily :D hlvne na Elektriku a potrebuju i na plastove dily či že kapotáš :D PLS Pomož mi prosim :D alebo skade si tie diely kupoval?? :D + stranka ked sa da :)

2Wheels
2Wheels napsal 26.09.13 v 19:22

Díky. práce bylo dost, byl to téměř vrak a několikrát mě to nechalo na cestě než jsem to po technické stránce vyladil, ještě malinko úprav by to chtělo ale už tak je na to spolehnutí

Zuzi614
Zuzi614 napsal 25.09.13 v 07:20 10b.

desitka jasna, to muselo byt prace :)

ZRX
ZRX napsal 27.08.13 v 21:07 10b.

Jasných 10 Skvělá práce

2Wheels