Honda XL 650V Transalp (2006)

Vlastník Hrooch
Vloženo 23.8.2013
Aktualizováno 25.8.2016

po dlouhém a složitém rozhodování, jestli Enduro, či supermoto, starší či novější. Nakonec vyhrál Alík

Suzuki DR 800 Big: Nakonec bylo víc peněz, tak jsem koupil něco novějšího. Jednou třeba bude můj.
Yamaha XTZ 750 SuperTenere: Nakonec bylo víc peněz, tak jsem koupil něco novějšího.
KTM LC8 950 Adventure: 72 kW
Cagiva Elefant 900: Bál jsem se spolehlivosti

První dojmy - První dojem byl fajny zvuk. Pak jsem na to sedl, celkem mohutná motorka, docela vysoká. Ale vychází mi to tak, že se oběma špičkama dotknu země. Krásný chod motoru. Trochu hlučnější převodovka. Krásně plynule táhne.

rozhodoval jsem se mezi velkým endurem a supermotem. Rozhodl jsem se pro enduro, kvuli pohodlí na cestách. Plánuji dál cestovat.
Ještě nemám řidičák, ale najezdil jsem tak 300km. Zatím z 70% terén, a 30% asfalt.
Jede krásně, táhne od nízkých otáček, a i ve vyších, to se mi líbí. Není to záludná motorka, takže na začátek ideální. Krásně se vodí do zatáček, dobře brzdí. O silnici začnu mluvit víc, až víc najezdim.

Terén - Nikdy jsem na ničem větším než fichtl v terénu nejel. Ale na Alíkovi se mi jezdí velmi dobře. Tlumiče dobře žehlí nerovnosti, výkonu má vždycky dost. Jízda ve stupačkách super. Někteří namítaj, že není vidět přední kolo. Jsem hobit z Kraje, a tyk ve stupačkách nevidím přední kolo, ale nevidím to jako problém. Není vůbec problém prokličkovat mezi stromy, kde jezdí cyklisti. Všude jsem se protáhl, Nějaké výjezdy jsem nezkoušel, nemám zatím kde. Dokud nemám řidičák, nemůžu jet nikam daleko.

Přemýšlím nad zaplacení nějaké enduro školy, chtěl bych se naučit víc věcí. Výjezdy, velké bahno, brody. Nebo jet s někým zkušenějším kdo by mi to ukázal.

Nemůžu se dočkat řidičáku, ještě měsíc.

Po x tisících kilometrech. Motorka fajna, na dlouhé cesty pohodlná, lehčí terén zvládne. Jinak NUDA. je tak moc pohodlná a předvídatelná až to není zábava. Jasně, umí jet v zatáčkách svižně, krásně se vodí, krásně brzdí, krásně plynule táhne od spoda až do horních otáček, ale prostě mi na ní chybí charakter. Prodáno