Honda CBR 1000RR Fireblade (2006)

Vlastník janyh
Vloženo 8.8.2013
Aktualizováno 27.8.2013

Civilně asi nejpříjemnější supersport své doby.

První dojmy - Líbivá, kamarádská motorka s přesným řazením a vynikající ovladatelností i brzdami.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo to tak cítí

Doplňky na motorce - Vše je v základu, krom Twin výfuku od RP Tuningu. Krásný hluboký zvuk. Příjemně se poslouchá.

Svoji vysněnou motorku mám a hýčkám si ji a je to Benelli TNT Sport EVO

Naskytla se mi ale příležitost koupit tuhle krásně zbarvenou japonku a já ani nijak dlouho nemusel přemýšlet a věděl, že alespoň na nějaký čas ji chci mít ve své garáži.

Na supersportu sem jezdil léta a věděl sem, že je to moto ideální skutečně jen pro lidi, kteří mají okruh u baráku, nebo přímo závodí.
Pro ostatní je to (pánové prominou) jen póza, anebo skutečně z lásky ke své mašině na ní jednoduše trpí. Mě taky pár let trvalo než sem pochopil, že jsou i jiný motorky, který mají stejně ostrou náturu, ale vypadají naprosto jinak.
Přesvědčil sem se, že střelci co to pálí po okreskách nebo horských zatáčkách, tak že jim lítají žmolky od gum, jsou daleko rychlejší na jiných typech mašin než jsou ss,

Ale mám jí a poznávám jí.
Opravdu moc se mi ta motorka líbí a rád objevuji nepoznané.
Tahle Honďácká trikolora k ní jde a není to zas až taková tuctovka mezi ostatními Repsolkami.

O fárošovi se říká, že je nejpomalejší, nejtěžší a nejslabší z japonské čtyřky, ale přesto si drží vysokou cenu oproti zbytku ve své třídě...Takže ono to nebude asi zas tak strašné :)
Podle toho co jsem měl zatím možnost se o téhle Hondičce dozvědět na vlastní pěst, je to, že je na ss velice komfortní, ve městě klidná, neucukaná a nevyčerpá napři při dlouhé jízdě městem jako ostatní mašiny ve své kategorii, nic příjemého to ale také není...
Má i hezky nastavený podvozek, který jde vyladit podle vkusu a stylu jízdy každého jezdce. Motorka velmi dobře brzdí a nijak se nekroutí a nepere při agresivnějším nástupu na brzdy. Rychle reaguje na změnu směru jízdy což mi velice mile překvapilo a i v max náklonu kdy máte řidíko 20cm od asfaltu se cítíte absolutně bezpečně, motorka vede stopu, nepere se s vámi a já opravdu musel smeknout klobouk, jelikož ve srovnání s Ninjou je prostě podvozkově o kategorii lepší motorka. Ninja je ostrá svině s šíleným motorem, který mi neustále vyváděl z míry svou surovostí a přemírou síly, která mi nešla zvládnout. Honda mi to jakoby podává a já mám čas se zorientovat. Další óda na Hodnu je v podobě převodovky. Na Ninje sem v jednom úseku, který jezdím, musel přeřazovat z trojky na čtyřku a pak zas hned dolů. Ne že by sem musel, ta trojka tam šla vytočit fakt do šílenosti, ale přišlo mi to tak správně, že tam mám tu 4ku hodit. Ta Honda si to tam s tou trojkou zvláne i když nevěřím, že by na trojku kawě ujela..Nezkoušel sem jí, takže nemůžu posoudit, ale myslím, že Kawa by Hondu natřela-

Resumé je jednoduché. Kdyby na Hondě chtěl někdo závodit, zdá se mi, že by na ní ve srovnání s konkurencí, měl nejvíce práce s úpravami. Ale kolik lidí co lítá na ss skutečně závodí a kolik lidí pozná rozdíl mezi 126kw, nebo 136kw...Co vidím na různých moto setkáních je to, že kluci s takovýhlema motorkama mají stejně široký poserproužky jako kluci v goretexových hadrech na cesťácích :)
Ale zpátky k Hondičce, je to ideálně poskládaná motorka do normálního provozu i na víkendové svezení po ovále pro ty kdo chtějí zůstat věrní kapotě s řidítkama krátkýma jak láska 15ti leté holky :)

Robert-chooper
Robert-chooper napsal 11.04.17 v 21:40 10b.

je moc pěkná a přeji hodně šťastných km

Fidlous
Fidlous napsal 31.03.15 v 15:54

Je to modelový ročník 2005 vyrobený v roce 2006 před tím než nastoupil facelift a do provozu 2007...trochu o tom vím...stojí mi v garáži

Mike1976
Mike1976 napsal 06.01.14 v 14:21

Fakt moc hezká. M

janyh
janyh napsal 12.08.13 v 17:17

Děkuju za pochvalu :) Moto je 06 s registrací leden 07. Podle barev je to kapota 04-05 Důvod neznám. Motorka jede krásně, takže předpokládám, že se někam sklouzla a odnesly to jen původní plasty a majitel sehnal tuhle originální trikoloru, kterých je opravdu málo.

Fireblade77
Fireblade77 napsal 12.08.13 v 14:39 10b.

Pěkný profil a ještě krásnější motka.Tu lásku k Hondám chápu.