Jawa 125 Dandy (2005)

Vlastník dave-lister
Vloženo 8.4.2006
Aktualizováno 19.7.2008

Je to dobrej stroj, na to že je to stopětadvacítka to jede dost dobře. Kupoval jsem jí novou v prosinci 2005. Prodal jsem jí 5.7.06.

Zkušenosti: Trošku mě pozlobila, ale vše jsem reklamoval a teď je OK. Házel mi přední kotouč, netlumil zadní tlumič a byla vůle v zadním ložisku. Ten původní kotouč musel upadnout při výrobě na zem, protože házel asi 4 mm do strany. Ten vyměněný kotouč jsem ještě nechal sjet na soustruhu protože taky trochu házel (ten kterej měnili v rámci záruky). Je to hold dodělej doma, ale mě to nevadí jsem s ní maximálně spokojenej. Za ty prachy nelze čekat zázraky. Nejrychleji jsem s ní jel 90 km/h (měřeno digitálním tacháčem). Spotřebu mám 3 - 3,5 l na 100 km.

Cesty: Zatim mám najeto asi 1500 km, převážně v Čechách, jednou jsem s ní byl v Německu v Drážďanech. V létě určitě pojedu na nějakej sraz. Už se mi jí podařilo nabourat. Uklouzl jsem v zatáčce a položil jí na pravou stranu. Odřela se páčka přední brzdy, páka zadní brzdy, zrcátko, blinkr a výfuk. Až na výfuk jsem vše vyměnil. Doufám že to bude na dlouhou dobu poslední nehoda. Kdyby jste někdo z okolí Děčína nebo Prahy měl zájem se ke mě přidat tak napište.

Další info: Koupil jsem k ní kufr Givi, měkčené rukojetě Progrip a digi tacháč Cateye Velo 8. Chci ještě koupit podsedadlové brašny, protože mi objem kufru přestává stačit. Zkusim sehnat ještě nějakej menší tankvak, teda jestli se tam nějakej vejde.

dave-lister
dave-lister napsal 02.05.06 v 20:47

Banjokid: Odkud jsi?

Ale-B
Ale-B napsal 30.04.06 v 14:46

vy-chy: taky když máš 1500 najeté tak ti víc nepojede, musí se pořádně zajet

napsal 14.04.06 v 08:12

A hele krajan, to jsem netušil, že jseš z Jílovýho. Dandynu bych rád někdy viděl zblízka, ještě jsem neměl tu čest... Ať ti jezdí

napsal 09.04.06 v 23:03

Auto neni motorka.<br />
Levne kotouce na auto se opravdu soustruzi, ale upnou se, vysoustruzi a hotovo. Jak jednou uz ten kotouc ze soustruhu odepnes, tak uz ho nikdy neupnes stejne, takze kdyz kotouc hazi tak se brousi na magnetce.

dave-lister
dave-lister napsal 09.04.06 v 18:46

fallen.ang3l CBR 125 R: Nová stojí 49900 Kč, mě stála 53000 Kč. Kvalita odpovídá ceně.<br />
vy-chy: Těch devadesát jsem nejel na plný plyn, ještě by se trochu rozjela. Je ještě v záběhu a já bych jí nerad zadřel. Tady je adresa na ten tacháč. http://www.cateye.c...rodukt_id=2038<br />
Paja: Proč by se nemohl kotouč soustružit? Když si koupíš nové kotouče na auto z druho výroby, tak budou taky soustružený. Jen ty dražší jsou frézovaný.