Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník Bafan21
Vloženo 1.8.2013
Aktualizováno 10.3.2014

Honda XL Transalp 700, 3x origo kufry Honda, vyhřívané hefty, turistické plexi, ukazatel zařazené rychlosti Gipro.

Motorka koupena od FIRMA:FOMI (Vendryně) - Příjemné jednání, vše OK

První dojmy - Výborně ovladatelná, pohodlná na delší cestování, díky kufrům se nám tam s baťůžkem pohodlně vejde všechno, co potřebujeme na kempování. Dodělaná zásuvka ne 12V, a ukazatel zařazené rychlosti Gipro. Spotřeba kolem 5 litrů a to i ve dvou při jízdě po dálnici.

Motorku bych doporučil pro - Slušný kompromis mezi cestou a terénem, na naše rozbité cesty cesty ideální volba. Ale v těžším terénu se moc dobře necítí :-(

Doplňky na motorce - Turistické plexi, vyhřívané hefty, 3x originální kufr Honda, zásuvka 12V, ukazatel zařazené rychlosti Gipro, padací rám Givi

Výborně ovladatelná, pohodlná i na delší cestování. Je to moje druhá motorka, oproti předchozí Hondě XL 125 V Varadero docela rychlík a ovladatelnost a cestování je nesrovnatelně lepší. TA má nižší těžiště než Varan a proto se s ní v nízkých rychlostech manipuluje podstatně lépe.
Rychlost i výkon mi zatím vyhovuje, průběh výkonu plynulý od nízkých otáček až do omezovače, nikde žádný prudký nárůst. Brzdy nijak ostré ale dostatečně výkonné. Dost místa a pohodlí i pro spolujezdce. A co je u TA výborné jsou servisní intervaly po 12 000 tisících, (oproti třeba Stromku, nad kterým jsem taky uvažoval), což značně ušetří provozní náklady.
Už spolu máme nejeto asi 6 tkm. a myslím, že jsem si vybral dobře. Na delší cesty pohodlná, spotřeba přijatelná, nosnost nákladu výborná. Přidělal jsem si místo okrasných šroubů na topcase nerezové očka, díky kterým se lehce upne gumová síťka pod kterou vozíme batoh. Při zastávkách na několikadenních projížďkách sundáme batoh s nejpotřebnějšíma věcma a hurá po okolí. Vše ostatní zůstane zamčené v kufrech.

Pro lepší orientaci kolem komína jsem si dokoupil originální držák pro svůj telefon, který má navigaci a taky hned vidím, příchozí hovory. Telefon drží jak přibitý a s nabíjením díky 12V zásuvce není taky problém.

Zatím jako poslední úpravu jsem si dokoupil padací rám GIVI, ne že bych sebou chtěl mlátit o zem jako mokré tele, ale především je to estetická záležitost. Bez něho to prostě není ono

spike-cz
spike-cz napsal 10.12.16 v 12:06 10b.

Krásnej alp, ať slouží, kolama dolů

speroure
speroure napsal 24.01.16 v 19:43 10b.

Nádhernej ALPÁK Doplňky to nádherně vylepšují.

Kimpi
Kimpi napsal 16.08.15 v 17:57 10b.

Skvělý chlap, dnes jsme si pokecali. Kvůli koupi motorky jsem si chtěl s někým o TA popovídat. Oslovil jsem ho a do druhého dne za mnou přijel. Díky moc a ať se daří!

Machy9
Machy9 napsal 24.06.15 v 21:33 10b.

Pěkná mašina.

Eyky
Eyky napsal 01.03.14 v 21:51 10b.

Parádní mašina..
Skvělý postup. Já snad budu muset do práce..
Ať slouží jenom pro radost..