renocar_unor

Honda XL 1000V Varadero (2003)

Vlastník Neo
Vloženo 27.7.2013
Aktualizováno 8.5.2018

protože jsme se rozrostli o dalšího motorkáře, potřeboval jsem zpomalit a chtěl jsem začít víc cestovat ...

Motorka koupena od MartinP (Hlinsko) - rozumnej chlap, kterej prodával člena rodiny, obrečela to hlavně manželka

První dojmy - Velký, velký, těžký! Jenže zařadíš za 1 a váha je ta tam. Absolutně pohodlný. Víc řazení. Lepší ovladatelnost. Větší přehled na silnici a respekt plechovek. Nic pro sóšky. Tohle motorka pro pořádný borce :-)

Motorku bych doporučil pro - pro borce, který už bolej záda a prdel a utáhnou v ruce 300 kg :-)

Doplňky na motorce - givi padáky, zásuvka 12V, držák na navigaci, 3x kufr Givi, ukazatel zařazené rychlosti, vyhřívané gripy Oxford

EDIT listopad 2015:
"Po více, jak dvou letech soužití s macatým ještěrem stále nepochybuju o správnosti své volby a kromě drobností a mé posedlosti mít vozový park ve 110% stavu, jen leju benzín a jezdím.
Ano, je to klasická Honda, neurazí, nenadchne, nestříkají z ní emoce na všechny strany, jenže nepatřím mezi garážové leštiče ani kochače (nic proti), takže motorka jezdí skoro každý den, funguje, NESERE se, odveze Vás práce, nebo na výlet a nákup z krámu taky doveze.
Vychová si Vás. Dokáže vysvětlit že: rychlost není vše, pohodlná cesta je cíl a ta díra v koloně mezi plechovkama je dost široká "
A erefo už víc, jak rok nemám...
END EDIT

Koupil jsem na den přesně, jako před rokem efero, náhoda? Spíš osud.
Vkládám dnes, po více jak měsíci po nákupu, ježdění a servisu.

Jak řekl můj kamarád Pája, autobus pro dva

Když jsem loni kupoval erefo, chtěl jsem něco, co pojede "třikilapičojakraketa"
JENŽE, co s tím, rychlost nejni všechno. Erefo mám pořád v garáži a mám ho rád.
Pořád je to moje srdcovka, kterou jsem vždycky chtěl, ale cestovat se na tom nedá ( jasně, že dá, ale mě to prostě nejde) Po posledním delším vejletě jsem 3 dny léčil pravou nohu a záda (400 km fakt není moc)

Řekl jsem si, že tentokrát budu kupovat hlavou a nechám si poradit od lidí, kteří o tom už něco ví, a něco už pojezdili a vyzkoušeli.

Každej z nich říkal: " seš kus chlapa, kup si kurva už pořádnou motorku"

Po celkem rychlé selekci a zjištění poměru cena-výkon-spolehlivost-peněženka jsem měl jasno. Hledal jsem litrový cestovní enduro, s jasným původem a servisní historií a trochou výbavy. Všichni se shodneme na tom, že na kupování motorky je nejlepší fáze vybírání

Začal jsem v úterý a ve čtvrtek kolem poledne se objevil inzerát na 03 Varadero, 1 majitel koupeno u nás, nehavarováno, servisní knížka, padáky, kufry a jenom 80 km od bydliště. Po prvním telefonátu bylo jasné, že v sobotu jedeme na nákupy

Po příjezdu, prohlédnutí motorky a papírů, zkušební jízdě, seznámení s jezdcem i spolujezdcem, jsme (spolu s mojí manželkou a synkem) udělali přesun oběživa a vyrazili domů.

Už po cestě jsem věděl, že tohle je ta správná volba. Výborná ovladatelnost, dobrý zátah, celkem málo vibrací, krásný posez, přehled na silnici. Zatáčky krájí varan sám a slovo rychlost nepovažuje za sprosté (nad 160 už trochu jo)

Kolem tohoto fenomenálního cestovadla už bylo popsáno hodně papíru a webového prostoru ( třeba varadero.cz )

Shrnuto a podtrženo:

po měsíci ježdění jsem zjistil, že natural 98 mu moc chutná, ale taky je to vidět na spotřebě. Najeto 1200 km bez jakéhokoliv problému (koupě nové baterky byla samozřejmost, 10 let stará prostě být super nemůže) Nechal jsem u Jirky v Motomo Břeclav nechal udělat kompletní prohlídku včetně ventilů a kromě těsnění na výfuku druhého válce je varan úplně v pohodě.

Jsem rád, že jsem si nechal poradit a koupil stroj, kterej je spolehlivej a cestovatelsky opravdu kompatibilní. Většině lidí přijde strašně velkej a mohutnej, ale to je prostě daň za pohodlí a cestovní komfort. Neměnil bych

PS:

schválně si na to sedněte a zkuste s tím odcouvat 20 metrů do malinkatýho kopečka

alroad
alroad napsal 10.12.18 v 10:57 10b.

výborná volba

Petr_TA
Petr_TA napsal 13.04.14 v 21:01 10b.

Dobrá volba
Taky jsem neodolal a pořídil Varana
10b

jpobo
jpobo napsal 14.08.13 v 13:08 10b.

Zdar Honzo, chtěl jsem ti dat 11 bodů, ale není to BMW, tak je to holt jen desítka

doktorfm
doktorfm napsal 01.08.13 v 15:08

Mám doma to stejný a pod tvoje hodnocení bych se klidně podepsal. Už asi 2-3 roky po sobě koukám po inzerátech a uvažuju o výměně - velký GS nebo Stelvio, ale nakonec se projedu, uvědomím si že ho vlastně ani vyměnit nechci a jezdím dál.
Dobré jízdy

LEV65
LEV65 napsal 31.07.13 v 08:03

Co dodat. Velká gratulace, určitě jsi neudělal chybu. S tím couváním naprosto souhlasím, vím o čem mluvíš(vlastní zkušenost). Tak ať dobře slouží a hodně kilometrů jen kolama dolů.