Yamaha TDM 900 (2003)

Vlastník pavel83
Vloženo 18.7.2013
Aktualizováno 14.8.2016

Můj vysněný cesťák. Je to ten typ motorky se kterým se jezdí na oběd do Alp a na večeři do Paříže :)

Yamaha BT 1100 Bulldog: TDM je lepší na cestování ve dvou + vyšší výkon

První dojmy - Naprostá spokojenost, pohodlí, spotřeba, výkon. První doplněk opěrka na kufru, časem přibyde padací rám, nástavec na plexi a centrální stojan. Chci si ji přizpůsobit k obrazu svému:)

Motorku bych doporučil pro - Asi bych TDMko nedoporučil úplnému začátečníkovi, ikdyž je krásně ovladatelná přeci jen je spíš pro motorkáře co už něco projezdili a chtějí příjemnou cestovní motorku, která umí od všeho trochu na úkor ničeho :)

Doplňky na motorce - Nástavec na plexi MRA - citelné zlepšení tak do 130km/h po té je lepší nástavec sklopit
přešité sedlo

Chtěl jsem cestovní motorku, co si dokáže poradit i s nějakou tou polní cestou a má dostatečný výkon na cestování po Evropě ve dvou. Předtím jsem vlastnil BMW F650GS nebyla to špatná motorka, ale ve dvou jí rychle docházel dech.

Zkušenosti po 5000km není to moc, ale mám jí teprve půl sezony, první téměř povinný doplněk byl nástavec na plexi, protože s originálem jsem si moc jízdu neužíval. S motorkou není problém jet 300 a více km na jeden zátah, podvozkově velice pohodlná, na německých dálnicích se dá bez problémů držet cestovní tempo blížící se 200, ale pro mě je největší blaho klikaté okresky, kde opravdu člověk ocení kvality této motorky. Přes zimu si nechávám přešít sedlo, což ocení hlavně moje drahá polovička, ikdyž ted má svojí motorku tak nevím jestli bude chtít se mnou jezdit :) Spotřeba se u motorky pohybuje od 5 do 7 l/100 podle stylu jízdy, takže se dá při "klidné" jízdě dojet na nádrž 400km. Další zkušenosti přibydou na jaře :)

Buchy76
Buchy76 napsal 23.09.14 v 14:12 10b.

Rorejda
Rorejda napsal 31.08.14 v 00:24 10b.

D9ky za rady a snad se někde v Alpách potkáme

ZRX
ZRX napsal 18.05.14 v 12:51 10b.

Super stav

petula9
petula9 napsal 13.05.14 v 07:40

Ahoj
Máš také parádní TDM. To sedlo je boží. 10 b. ... S tím pinem 8 to mám v plánu skusit. Co jsem se dočetl tak je to na odpojení egr ventilu? Zvažoval jsem zda potom nemůže nastat problém s vyhodnocením výsledků měření lambda sondy a tím i zpětně bohatost. Ale asi je to už otestované.

rudirt
rudirt napsal 11.05.14 v 18:20

Kdysi na stránkách ČMN redaktor popsal tuto motku Takový Dvouválcový Mazel.
Přeji mnoho pohodových km. Ten nabručený výraz a dva laufy nemají chybu.
No a bludička? To je třešinka na dortu.
Vždy šťastný návrat!!!