motopark_brezen

Yamaha XVS 1300A Midnight Star (2007)

Vlastník dědoušek
Vloženo 16.7.2013
Aktualizováno 2.3.2019

Krásná, lehce ovladatelná, živá (úžasně jde za plynem), s překvapivě nízkou spotřebou (do 5-ti l/100 km)

Motorka koupena od FIRMA: KHmoto (Kutná Hora) - Opakovaně jen ty nejlepší zkušenosti. Ochota, vstřícnost, trpělivost, na naše zvyklosti nadstandardní jednání. S panem Milošem Pospíšilem jsme se loučili se slovy : " příští rok zase nashledanou " :-)))

Suzuki VL 1500 Intruder: Zdála se mi hůře ovladatelná, zejména v zatáčkách
Kawasaki VN 1500: Nesedla mi do ruky, nijak mne osobně (!) neoslovila

První dojmy - Hned po ujetí prvních kilometrů z Kutné Hory k nám na Valachy bylo zřejmé, že tak dlouho jsme se hledali, až jsme se našli. :-)

Motorku bych doporučil pro - Všechny !!! :-)

Parádnice, která ničím nezarmoutí, ale téměř vším potěší. Slabé stránky - zvuk (origo výfuk), který jsem pořešil instalováním laděných výfuků.

září 2013
Namontovány laďáky v IRON MOTO Staré Město u UH (všem doporučuji). Výrazné zlepšení zvuku a také výkonu od spodních otáček motoru, bez ovlivnění spotřeby.
Několik dalších doplňků (nosič, kufr, chlastáky, předstupačky, rolka umístěná na plexi, famfáry, opěrka řidiče a další drobnosti, které neplní žádnou funkci, ale se mi líbí.
A teď jsem spokojený. Teda - zatím . ))

listopad 2013
Tak. A zdá se, že je možno moji Stár zazimovat. Sluníčko sice sem tam ještě prosvitne, ale je už dost zubaté.
Motku jsem řádně umyl, vysušil, načepoval plnou nádrž a samozřejmě zaplachtoval. Teď už jen tak jednou za cca 3 týdny až měsíc nastartovat v garáži (mám vytápěnou) kvůli baterce, nechat drobet probublat (minimálně 20 min., tak aby nevznikal v motoru a výfuku kondenz) a netrpělivě čekat na jarní období.
Od doby, kdy jsem ji dovezl z KHmoto t.j. v červenci t.r., jsem s ní najel bez nejmenších problémů 4.400 nádherných kilometrů. S přibývajícími kilometry jsem čím dál více přesvědčený, že to byla a je dobrá volba.

únor 2014
První vyjížďky v tomto roce. Na motorce jsem udělal nějaké dodělávky ve smyslu rozšíření a doplnění "cingrlátek", na které jsem hodně ujetý (ocvokování všeho, kam to jen šlo a další drobné doplňky).
No a taky jsem si všimnul , že jsem na ní, za dobu od pořízení, najel témět 6.000 naprosto bezproblémových kilometrů. Hmm, od července do listopadu - hodně slušné.

únor 2015
Netrpělivě (asi jako každý z nás) očekávám první příležitost, kdy budu moci po krátkém zimním období vyrazit. Od doby, kdy jsem se znovu zařadil po 40-ti letech mezi lidi, kterým učarovala jízda na dvou kolech, tak nesnáším zimní období. ))
Od chvíle, kdy jsem tuto svoji Star pořídil, tak jsem s ní nezažil sebemenší technický problém. Samé pěkné věci a zážitky.
Takže jen co drobátko vysvitne sluníčko, vyměnit olej a filtr a můžeme spolu pokračovat v poznávání naší vlasti, zejména míst, mnou ještě nepoznaných.
Těším se.

sezona 2016
Absolutně bezproblémová sezona, ve které jsem najel cca 12.500 km. Doplněna opěrka řidiče (dle nynějších zkušeností už tam měla být dávno), doplněny cvoky na sedácích a brašnách a jiné drobnosti, které většinou nezajišťují větší komfort jízdy, ale se mi prostě líbí.
Taky jsem instaloval navigaci.

sezona 2017
Znovu...odjeto absolutně bez jakýchkoliv problémů. V průběhu sezony najeto cca 10.000 k mojí velké spokojenosti.

sezona 2018
Dostáváme se na cca 73.000 km . hodnota celkových km na tachometru. V absolutní pohodě, bez jakýchkoliv technických problémů. Ukazuje se (a jsem tomu rád), že volba Midnight star-u byla hodně dobrá.
Po toulkách Šumavou vyměněny pneu. Po nájezdu cca 32.000 km na Avon Cobra, namontovány běloboké Shinko. Do konce sezony jsem na nich najel zatím cca 3.000 km a ...zatím dobré.
Taky jsem nechal upravit tvar mého sedáku tak, aby komfort jízdy, zejména na větší vzdálenosti, byl ještě lepší. A věřte, podařilo se.
Všem přeji (a sobě nejvíc ) aby příští sezona byla nejméně tak bezproblémová a krásná, jako ty předešlé.

Čajstoosm
Čajstoosm napsal 28.12.18 v 17:42 10b.

Dík za komentář, ať se ti daří

PanCajicek
PanCajicek napsal 03.12.18 v 22:43 10b.

Fajné a pěkné

Maxikovič
Maxikovič napsal 02.11.17 v 13:45 10b.

Moc krásná, moc. Tomuhle se říká opravdová láska :D