Yamaha XVS 650 Dragstar Classic (1997)

Vlastník vomis
Vloženo 16.7.2013
Aktualizováno 16.7.2013

je to mega paráda, jsem s ní max. spokojený a nedám na ni dopustit ;-D

Motorka koupena od pan.podnikatel - v pohodě - jednalo se o nabídku která se nedá odmítnout, šlo o 3.letou motorku na které bylo najet 1500 km, pan podnikatel si ji koupil v domnění že bude cool a pak se na ni jen bál a tak ji prodal.

První dojmy - jelikož šlo o mou první motorku tak první pocity smíšené, ale velice rychle jsme se sžili a dnes mi po 3 letech max. vyhovuje. Nenašel jsem na ni skoro nic špatného, má drobné mušky jako každá věc ale kdo z nás je dokonalý. To co se mi na ni například nelíbí jsou vibrace které se objevují jakmile jedu nad 120 km/h, ale s tí m se nedá nic dělat a potom bych potřeboval občas ve výjimečných případech větší výkon při předjíždění namachrovaných idiotů co nechápou že motorka je rychlejší než jejich auto a neumí se s tím jednoduše vypořádat :-)

Motorku bych doporučil pro - všem začínajícím motorkářům, kteří ještě nevědě co chtějí. Nemusíte se na ni bát že by jste šli přes řídítka při panickém brždění, nestojí miliony a špičkově funguje.

Doplňky na motorce - padák, plégo, rampa s přídavnými světli, a kufry

Po 3 letech co ji vlastním jsme se konečně rozhodl že ji popíšu.
Jedná se o velice spolehlivou klidnou a plně funkční záležitost. díky svému těžišti je lehce ovladatelná a pokud se s ní jezdí jak se sluší na cruiser tedy do 110 km/h tak je jedinečná. Při vyšších rychlostech se rozkmitá, nejdřív jsou cítit vibrace na řídítkách, pak se přidají nohy a při 140 už kmitá vše včetně sedla, takže to je vlastně super omezovač, který člověku nedovolí lítat jako magor na stroji kterej má vzadu buben a vepředu jen jeden kotouč na brždění. I když jak říká můj kamarád na motorce se nebrzdí, tam se člověk snaží vyhnout ;o)
Má trochu slabší brzdy, ale po výměně destiček za měkké jsem spokojený i s nimi.
Po prvních 2 letech kdy jsem jezdil v rámci učení se kolem komína po českém ráji, atp. jsem se na ni odvážil na první výlet na Slovensko.
To co jsem řešil nejsložitěji bylo kam a do čeho uložím věci. Nejsem zastáncem tašek z kůže, takže jsem ve finálou koupil plastové kufry od givi a namontoval je na motorku. s čím mám největší problém je nosnost zadního nosiče, které s topcasem nepočítá, takže jsem si pod něj vyrobil speciální držák tak abych zvýšil jeho pevnost.
Spotřeba kolísá mezi 5,5 a 6,5 litru podle toho jak za to tahám a dojezd na nádrž mám přes 200 km - nejvíc jsem najel 270 km ale ani to nebylo na úplné sucho - vždycky nakonec vyměknu a někde natankuju.
Tím že to je celou dobu opečovávaná mašina, tak poruchy mě zatím nepotkali, doufám že to vydrží. Servis dělám pravidelný, ale stojí jen pár korun.

Teď asi naštvu pár lidí ;o), ale porovnával jsem ji s HD road king - půjčil jsem si ho na víkend a ve finále jsem zjistil že Drakouš je lepší. Vím že si budou lidi myslet že jsem magor, a že HD je nejlepší klasika, ale zkuste si couvat s motorkou která váží o dalších 100 KG navíc. vibrace Roadkinga jsou tak velké že když člověk stojí na světlech, tak se mu buď třepotají ruce na řídítkách a když je sundá, tak zjistí že mu po těle tancujou prsáky nahoru dolu jak se ta motorka klepe. Ano Roadking je mistr nebál jsem se na něm ani při 160 Km rychlosti -na to Drakouš nemá, ale já tak jezdit nechci. Mě se nejvíc líbí krásné zatáčky, které si člověk vychutná a na to mi Drakouš za zlomek ceny bohatě stačí.

BaluJarda
BaluJarda napsal 15.02.15 v 11:20

Omlouvám se,chtěl jsem napsat Drakouš

BaluJarda
BaluJarda napsal 15.02.15 v 11:17 10b.

Hezký Grakouš, ,přeji pohodovou sezonu 2015 a máš to za 10

pavsa66
pavsa66 napsal 07.08.14 v 10:50 10b.

Hezký kousek gratulace

karlos1237
karlos1237 napsal 22.11.13 v 10:03

Pěkná strojovna. 10b

šejdaM
šejdaM napsal 28.10.13 v 08:12 10b.

krásný kousek