Yamaha YZF-R6 (1999)

Vlastník marfyk
Vloženo 15.7.2013
Aktualizováno 28.4.2014

Prostě super sportovní šestka, menší dobře ovladatelná závodnice na žádný rozbitý okrsky a město to moc neni je to nápor na ruce když se jede moc pomalu a díry sou úplně k ničemu.

Suzuki GSX-R 600: je větší
Kawasaki ZX-6R Ninja: je větší a hůř se mi ovládala
Kawasaki ZX-6RR Ninja: je větší a hůř se mi ovládala

První dojmy - První dojmy byly super co vám budu povídat... prostě sem nasedl zathl za plyn a řekl si jo to se mi líby, pak když sem jel v menších zatáčkách čučel sem jak jantar na ten tacháč kolik tam jedu a nejsem ani zdaleka na hraně... pak sem vjel na naše klasicky silnice a tam už to tak slavný nebylo štěrk a ty naše díry v zatačkách no to je tragédie...

Motorku bych doporučil pro - Pro kluky,holky,dámy,slečny a chlapi s rozumem a zkušenostma co nechtěj litra prostě ss je pro ty co preferují rychlost a jsou za to ochtni obětovat veškerý komfort, pohodlí a praktičnost cesťáka..

Doplňky na motorce - Alarm, Červené Podsvícení, další asi začnou přibývat až po sezóně až bude stát bezúčelně v garaži tak jí začnu montit v plánu jsou ztím gripy,závažíčka, zadní světlo, blinkry. Pak bych chtěl eště sehnat přední světlo a kryt zadního sedla.

Protože od malička toužim po SS a litr sem zatim nechtěl páč mám najeto dost ale na motkách do 50Kw stylu ducati monster, bandit, fazer atd... a to eště největší část z toho na Jawa Dandy :D tak sem radči sáhl "jen" po šesce.

Jízda je velmi zábavná a rychlá, dá se ject ale samozřejmě i pomalu ale není to ono...
Na dálnici dáš v kilu šestku a máš celkem svižnej automat... ale když chceš tak to točíš a to letíš... v zatáčkách to sedí hezky prostě na rovný selnici paráda když zalehneš jízda ani neni náročná záda mě nebolí a ruce si jakoby pověsim a nejsem o ně opřenej nebo odlehnu a nápor vzduch mě rovná ale ten vítr se mnou cloumá (150+) a to taky neni ono nejpohodlnější je zalehout! brzdy brzdí řekl bych celkem dost slušně ale na novějších mašinách to je ještě lepší! podvozek dost tvrdej ale drží super a ovládá se skvěle překlápění ze strany na stranu rovnání plynem vše na cca 200kg těžkou a skoro 15let starou mašinu super super!! spolujezdec ať si koupí svojí páč ve dvou to je na prd to zadní sedlo je tam spíš na okrasu a nebo abys mohl svízt kámoše bo nějákou kurvu co chceš zbalit ale na vílety ve dvou to neni!!! spolujezdec se cítí dost nepohodlně když za to vemeš má co dělat aby se udržel pak na tobě lež a když brzdíš drtí tě o nádrž. spotřebu tu něják neřešim ale tankoval sem Plnou a po 180Km Z toho tak 80 plnej 40 skoro a 60 v klidu sem dotankovával za 395Kč do plný tak si to něják spočitejte benzin stál tušim 37Kč/L

Jak už sem psal moto je na silnici nejlépo rovnou(povrch), hladkou a volnou v městě furt lepší než plechovka!!! a na skůtra bo nějakou cendurovou dvacu to nema.
Nejlepší je dálnice!! bo krásný okrsky plný zatáček ale i rovinek nejvíc by se jí asi líbyl okruch polnačka se "dá" ale musí se pomalu a je to takoví o ničem dlo by se i rychlejc ale motku to devastuje! no a na nějákej terén můžete zapomenout úplně!!

No cestovat to je složitější když pojedete kde se dá ject rychle tak si mislym že tich 500Km na den neni žádnej problém ale po městech bolej ruce po 100km až začnou dřevěnět a musí se dělat pauza, ale po dálnici 250km bez zastavky neni problem pak se natankuje(podle tempa benzín asi může dojít dřív já tankuju cca co 100-200Km radši páč nechci čekat až mi někde v prčcích rozsvítí hladový oko a já nedojedu na pumpu která bude moc daleko) da se treba cigaro a muze se vyrazit na dalsich 250Km záda mě z ní bolej maximálně chvily večer když pak eště dřepim do rána u pc ale to mě bolej i bez moto. akorát ty zavazdla nmo... to už je nakaždym ake bez spolujezdce se to dá celkem nafutrovat ale musi se uspusobit tomu i jizda se spolujezdcem bych necestoval dál než těch 50km od baráku. PS sory za pravopis pisu tet na rychlo este casem opravim tak si nemyslete ze sem uplnej dement taky me to byje do oci!!

marfyk
marfyk napsal 28.04.14 v 05:46

Dík za komenty jsem rád že můj článek slouží dalším

Grocholka
Grocholka napsal 06.03.14 v 11:06

No jo, je to krasavice, která nám stojí taky v garáži

HurricaneCZ
HurricaneCZ napsal 04.01.14 v 22:02 10b.

Super článek,taky se rozhoduji pro tento model,myslím že tvůj článek mi dost pomohl

marfyk
marfyk napsal 18.07.13 v 22:12

Díky Díky

Diegow
Diegow napsal 16.07.13 v 06:42 10b.

vybral sis dobře, parádní R6 10B