Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník Slavo3
Vloženo 13.7.2013
Aktualizováno 13.7.2013

Super mašina v super stave so super motorom a spotrebou.

Suzuki GSF 1200S Bandit: Nižší výkon, v tom čase vyššia cena od Fazera

První dojmy - Motorku som skúšal až doma po zakúpení, pretože predajca v nej nemal batériu. Vzhľad ma nadchol, riskol som to aj bez skúšobnej jazdy (naštartovaná bola iba cez káble) a doviezol ju domov. Motorka mi padla do ruky okamžite, ale kedže nemala laďák, chvíľu som si zvykal na ticho, hlavne v nižších otáčkach. Z výkonu motora som bol uveličený a dodnes po troch rokoch čo ju mám, ma záťah motora stále prekvapuje.

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som odporučil skúsenejším jazdcom, ktorý už majú odjazdenú aspoň jednu sezónu na nižšej kubatúre, ale kto má v hlave všetko v poriadku báť sa nemusí, nieje to splašený kôň, len treba na ňu sadať s rešpektom a vyšším otáčkam sa venovať až po nazbieraní skúsenosti.

Doplňky na motorce - Už pri kúpe motorky som mal na nej namontované padáky motrax

a neskôr som si dokúpil turistické plexi

Rozhodoval som sa medzi Banditom 1200 S resp. 1250 S a Fazerom 1000, kedže som chcel nejaký športturist so vzpriameným posedom. Kedže som predchádzajúce motorky mal od 600 do 750 kubíkov je jasné, že toto je pre mňa najlepší cestný stroj aký som doteraz mal. Jazda na nej je fantastická ale pri mojích 185 cm je ochrana proti vetru dosť slabá, pričom nepomohlo ani turistické plexi. Motor so svojími cca. 145 koňmi ťahá vďaka prívere od spodných otáčok a dá sa s ním plynule ísť od rýchlosti 60 km/h až do maxima na 6 prevodovom stupni. Pri prudkom brzdení je ponor predných tlmičov dosť hlboký, čo nieje veľmi príjemné, ale dá sa s tým žiť. Servis som doteraz našťastie nepotreboval žiadny a najazdil som okolo 10.000 km bez poruchy, prevažne turistickým tempom. Spotrebu mám pri jazde štýlom - v obci predpisovo, mimo obce od 130 do 160 km/h (sem tam aj viac) do 6 litrov a je mi jedno, či mi to niekto verí alebo nie (aj keď je pravda, že tých obcí je dosť). Pri turistickej jazde predpisovo do tých 100 km/h sa pohybuje spotreba okolo 5 - 5,5 l a to je už maximum. Minulú sezónu som za 8.000 km dolial do motora okolo 2 dcl oleja Motul, takže je OK. Za malú spotrebu oleja môže určite aj malý počet najazdených km 30.000 a to, že prevažnú časť najazdených km je v rozmedzí do 5.000 ot., čo postačuje.

Slavo3
Slavo3 napsal 13.07.13 v 19:53

Dík a predstav si, že bol predchádzajúcim majiteľom dovezený od Vás z Čiech. Čau.

istonbike
istonbike napsal 13.07.13 v 19:13 10b.

Nádherný litrový Fejzr taky bych si ho nechal líbit přijmi 10b s přáním super kilometrů v sedle