Victory Vision Tour (2012)

Vlastník renfeold
Vloženo 10.7.2013
Aktualizováno 22.4.2014

Je to úplně jiný "level". Kdo má rád koráby jako já, je to jedna z možností. "Futuro" vzhled s pořádným dvouválcovým srdcem.

První dojmy - I přes to, že prodejna byla skoro v centru Ostravy a musel jsem v provozu přes pár křižovatek a potom na obchvat, mi bylo hned jasné, že je to to pravé "ořechové". Na 4 metráky váhy hodně dobře ovladatelná. Do zatáček jde sama a ten motor..., táhne krásně od spodu, příjemně bublá, nevibruje a nádherně vypadá.

Motorku bych doporučil pro - Určena je pro nás "starší pány", kteří mají rádi koráby na dvou kolech s pořádným motorem a rádi si pocestují po silnicích po celé Evropě.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, vyhřívaná sedačka, kufry samozřejmě, velmi nenápadné padací rámy, které tvoří součást podvozku, ABS, tempomat, rádio, přípojka na MP3, výsuvné plexi, 12V zásuvky - a to vše v základu. Dále si můžete navymýšlet mnoho dalších hloupostí z orig. doplňků.

Vývoj tohoto stroje jsem sledoval od počátku, co se v "motonovinách" objevil nakreslený koncept, s tím že v Americe vyhlásili něco na způsob - vytvořte si svou motorku na cestování. Výsledek je toto. I když jsem v té době jezdil na "Magně" a pak na "Valkýře" mi zrovna vzduchem chlazený dvouválec nepřišel in. Ale člověk má zkusit všecho dokud může. Také jak jsem v článku o Hondě F6C uvedl, až Honda připraví důstojného nástupce F6C jdu do toho, ale F6B mě docela zklamalo a pravděpodobně se dlouho ničeho nedočkám, tak jsem začal hledat něco jiného. A tu jsem si vzpomněl na Victory Vision. Letos na výstavě jsem měl možnost si ji prohlédnout naživo a bylo rozhodnuto.

Zkušenosti z jízdy: Velmi kultivovaný chod úžasně zpracovaného dvouválce se zátahem od nízkých otáček. Rychle reaguje na přidání plynu. 6-tistupňová převodovka s velmi dobře odstupňovanými rychlostmi. Ta rána při zařazení jedničky je údajně schválně, prý Amíci mají rádi, když je to slyšet. Podvozek - je určen pro pohodlné cestování, ale dá se přitvrdit nebo povolit. Podle toho, co vezete nebo jak chcete jet. Výborně žehlí nerovnosti našich silnic. Samozřejmě nemůžete od toho čekat ovladatelnost jak od naháče nebo ji stavět na přední nebo zadní kolo, ale proto si ji nekupujete. Dají se s ní jezdit utažené zatáčky a vůbec vám nepřijde, že je to takový obr. Brzdy velmi dobré. Přední je samostatná a zadní je spřažená s jedním pístkem na přední. Bohužel požadavek Evropy bylo ABS - tak je tam a nedá se vypnout. Spolujezdec - ten si sedí jak v křesle a je jen na vás kde ho vezete, aby si užil ta "panoramata". Úložný prostor 110 litrů - co dodat. Spotřeba od 4,7 - 6,5l, je to jen na vás. Akorát ten servisní limit 8.000 km mi v dněšní době přijde trochu malý.

Victory se cítí dobře jak na dálnici ( kdo by tam ale jezdil, pokud to není nezbytně nutné), tak i na okresce. Je to jen věc zvyku a dobrého namapování stroje. V normálním městě se dá s ní jet ( není to jak na skútru, do Hanoje bych určitě s ní nejel). Musíte si uvědomit její velikost.

Závěrem: Splnil jsem si jeden ze svých snů a věřím, že pokud zdraví a cestovatelské štěstí dá, užijeme si hodně km po republice i Evropě.

X_U_R_D_E
X_U_R_D_E napsal 27.01.19 v 21:26 10b.

Mirlos
Mirlos napsal 06.08.16 v 07:20 10b.

Ahoj, dobře si Vision popsal začínám o tomhle parníku taky uvažovat. Do teď mi ležel v hlavě Golďas, ale ten novej mi nejde pod kůži. Vision mne oslovil v době svého vzniku a chtěl jsem jen vyčkat jak se osvědčí. Teď se k němu začínám vracet a podobné články jako ten Tvůj nebo demojízdy na YouTube mi jen utvrzují v chtíči.

snekzvire
snekzvire napsal 07.04.16 v 21:37

Ahoj, právě jsem dnes u Moravská Nová Ves na pumpě Chemis, nakladam tu nehodu. Škoda že není lepší čas, rád bych poklabosil a omrkl mašinu.

snekzvire
snekzvire napsal 06.04.16 v 20:32 10b.

Krásně napsané!

vilinek
vilinek napsal 01.11.14 v 18:40

Moc krásná motorka, taky ted po ni koukám a prodávám tu moji...Snad se mi zadaří a nebude trvat dlouho a bude v garáži..