BMW R 1100 RT (1999)

Vlastník RTourer
Vloženo 4.7.2013
Aktualizováno 20.4.2015

Vloženo: 29.09.2017, Uskutečněno: 29.09.2017, Stav tachometru: 130000 km, Zhlédnuto: 17x

Na tachometru přibylo dalších 30 tisíc km. Sakra, kdo by to byl řekl?
Rozhodl jsem se, že si starý dobrý erťák zaslouží větší investici, než běžnou servisní prohlídku. Přece jen, za ty dlouhé roky nebylo moc co zásadního řešit, stroj prostě fungoval a tak se hlavně jezdilo.
Co vše se tedy v rámci té léčebně-omlazovací kúry dávalo do pořádku?
Ještě před dosažením mety 130 tisíc km jsem zjistil vůli na koncovce kardanu, zadní kolo se prostě jemně viklalo. Bohužel se to projevovalo na jízdních vlastnostech, a sice mírnou nestabilitou při průjezdu zatáčkou a změně náklonu. Chvíli jsem s tím jezdil, takže jsem si na to zvykl, ale příjemné to nebylo.
Těsně před plánovaným termínem servisu jsem zjistil, že brzdové hadičky k přední brzdě už také nejsou v dobré kondici; když jsem z pilnosti kontroloval stav destiček při sejmutých třmenech, tak jak jsem s tím kroutil na všechny strany, hadička na pravé straně praskla. Sice jen vnitřní výstelka, ale to stačilo k tomu, aby se po zabrzdění nevracela kapalina správně zpět do nádobky a brzda zůstala několik minut zablokovaná...
Takže plán byl jasný - kromě běžného servisu výměna ložiska v kardanu, nové brzdové hadičky (pro sichr raději hned všechny), když už se bude rozebírat ten kardan, tak repase zadního tlumiče (už několik let povrzával jak staré kanape...), no a protože občas nespíná kontrolka neutrálu a v součinnosti s nefunkčním spínačem na spojkové páčce bývá někdy obtížné vůbec nastartovat, tak i výměna těchto dvou prvků.
Všechny servisní úkony proběhly dle objednávky a k mé plné spokojenosti, celková cena byla 27.000, z čehož práce a diagnostika byly za 4.000, zbytek ceny tvořily náhradní díly.
Nu, je to sice darda, ale myslím, že to z to stálo. Motocykl jako by omládl, což je především zásluha toho repasovaného zadního tlumiče.

elvis78 (133) napsal 30.09.2017 v 19:28

• Wind Of Changes

Tak ještě loni jsem byl skálopevně přesvědčen, že s mým letitým, ale přitom stále pohodovým R 1100 RT dožiju do motodůchodu. Ale stalo se to, že přišlo jaro a s ním na mne cosi jako druhá motomíza - jakési nutkání a touh

Typ: Prodej
    Vloženo: 23.06.2014
    Uskutečněno: 23.06.2014
  • Konec sezóny

Tak jsem zagarážoval... Moto je po sezóně komplet oservisováno, můj mechanik se opravdu činil! Kromě pravidelného servisu (oleje, filtry, ventily apod.) se měnila gufera na přední vidlici, brzdové desky na předku (při t

Typ: Oprava
    Vloženo: 26.11.2013
    Uskutečněno: 26.11.2013
  • Prasklé spojkové lanko IV

Počítadlo kilometrů hlásí stav 104 tisíce a kousek. Nevím, jestli je to tou překročenou magickou stovkou, nebo jestli se RT jenom rozhodlo dát o sobě víc vědět a dožaduje se ode mně větší pozornosti, ale začaly se objevo

Typ: Oprava
    Vloženo: 28.10.2013