ČZ 125/476 (1971)

Vlastník Fojes
Vloženo 30.6.2013
Aktualizováno 23.12.2018

Tak 29.6.2013 jsem se stal majitelem této ČZ 125/476. Koupil jsem ji za velice solidní cenu . Motor je předchozím majitelem převrtaný na 150, takže sice slušně jede, ale taky to je, a to i na poměry těchto strojů, slušný vibrátor.

ČZ 125/488: Zrovna nebyla k mání :-) Navíc 488 už vypadají až moc moderně na můj vkus :-D

První dojmy - Zkrátka a dobře přišlo mi to jako pěkný kus šrotu a měl jsem pocit, že když se projedu, něco hodně rychle odpadne a že to budu buď já, nebo něco z motorky :-) ... No naštěstí jsme oba vydrželi a buď se dala holka nějak dohromady a nebo jsem si na to prostě jen zvykl :-)

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil pro milovníky poctivých českých strojů...a ty které baví se v motorce i trochu pošťourat :-)

No Takže motorku mohu hodnotit zatím jen kladně. Po koupi jsem toho na ní moc neudělal, jen takové ty detaily (seřízení zapalování, kontrola šroubů, výměna šroubů, řetězu, baterie atd.) Ale i přesto mě zatím nikde nenechala (pokud nepočítám prasklé lanko, což byla moje chyba že jsem to nepřekontroloval, zatím najeto nějakých 1000km)...vždycky si s ní rád vyjedu na projížďku krajinou :) a ani ty vibrace nejsou tak hrozné pokud se to nějak nehoní, jen ta kouřová clona je docela častá :D Ale je to čezeta a to k ní patří :)...

Tak jsem teď přes zimu čízu kompletně rozebral a dal ji trošku do kupy Tak doufám že i přesto bude spolehlivá jako do teď

Jinak k tomu, že mě nikde nenechala... no...abych nekecal tak teď už trochu jo Při letním výletě po hranicích naší vlasti měl motor menší konfrontaci se spojkovým košem... No což... takový výkon musí prostě trhat spojkové koše ne ? Každopádně i tak jsem byl krapet překvapen, když jsem to viděl. No zkusím pohledat a přidat fotky. Jinak všecko dobře dopadlo, kámoši mě na laně odtáhli k asi ?15km? vzdáleným známým, kde jsme měli čas sehnat nový koš a primární řetěz.

patt_01
patt_01 napsal 18.06.14 v 22:38

super stroj, 10b :)

Milan1963
Milan1963 napsal 05.11.13 v 15:43 10b.

Dobrá motorka, mám její větší sestru, taky si nestěžuju. Cestuješ, což je správné. Dávám 10 b a přeju št'astné návraty z cest !