Honda CRF 250L (2013)

Vlastník Miro71
Vloženo 27.6.2013
Aktualizováno 27.6.2013

Bielo - červená Honda, ktorá je malá výkonom, ale veľká svojimi schopnosťami.

Honda XL 700V Transalp: staršia koncepcia, cena
Honda NC700X: asi bude druhá v poradí
Suzuki GW 250 Inazuma: vhodná len na cestu, žiadne referencie

První dojmy - Na moto som začiatočník takže prvé dojmy sú ako u všetkých nováčikov - rešpekt, vzrušenie z jazdy a niečo, čo v aute necítite - naráža do vás vietor a vy cítite vôňu prebúdzajúcej sa jari.

Motorku bych doporučil pro - Každému kto hľadá univerzálnosť za solídnu cenu.

Doplňky na motorce - Zatiaľ je bez doplnkov, ale v blízkej dobe zadný nosič a niečo na sedlo - asi airhawk.

Pri výbere rozhodla cena a to, že som začiatočník. Jazdenku som nechcel a táto Honda sa mi páčila od začiatku. Pôvodne som chcel Transalpa, neskôr NC700X, do užšieho výberu sa dostala aj malá Inazuma.

Zatiaľ mám od apríla, keď som motorku kúpil, najazdených 1220 km, takže som už po zábehu a prvej servisnej kontrole. Skúsenosti sú skromné, ale aspoň zopár postrehov: - spočiatku chýbal otáčkomer
- sedadlo je tak na 100 km potom to chce prestávku (možno vyrieši Airhawk)
- sem - tam hlučná prevodovka
- menšia nosnosť (159 kg) - pre jedného a nejakú batožinu v pohode - dvaja len núdzovka na krátke vzdialenosti
- úložný priestor žiaden
- spotreba 3 až 3,5 l - super
- prvá servisná kontrola bez problémov
- ovládateľnosť - nemám s čím porovnať spočiatku sa javila ako dosť tvrdá a pri vyšších rýchlostiach (okolo 100 km/h) asi nie je taká stabilná ako naháče alebo cestné endurá, ale vzhľadom na jej určenie sa to dalo predpokladať
- brzdy, ako bolo písané v recenziách - zadná slabá, predná OK. V kombinácii s brzdením motorom úplne pohoda.
- u nás žalostný nedostatok akéhokoľvek príslušenstva

Najlepšie sa s ňou jazdí po okreskách, ale aj mesto je super. Diaľnice som neskúšal a asi s ňou ani skúšať nebudem. Terén časom až nazbieram skúsenosti dopíšem.

Cestovanie - prečítajte si na advrider.com čo s ňou ľudia stvárajú a urobte si obraz. Ja s ňou mám v pláne aj cestovať aspoň po Slovensku a potom sa uvidí...

Miro71
Miro71 napsal 09.07.13 v 21:56