Honda CBR 125R (2004)

Vlastník Maartyy
Vloženo 24.6.2013
Aktualizováno 28.3.2014

Po dlouhé době a projetí celé Moravy jsme konečně našli slušný stroj. Stav 125ccm na našem trhu je opravdu žalostný.

Motorka koupena od motorkář16 - Slušný člověk a v pohodě borec. Akorát tu chudinu nemusel lepit silikonem a občas investovat do svařování plastů.

Aprilia RS 125: V našem rozpočtu se žádná pěkná nenašla. Jedinou vyhlédnutou nám prodejce prodal před nosem.
Cagiva Mito 125: Stav těchto motocyklů odpovídá jejich stáří. To které jsme chtěli mělo chybné VIN.

První dojmy - Motokolo pro přítelkyni, ať se naučí základy jízdy na motocyklu. Došáhne z ní krásně na zem. Nemá se na tom co pokazit. Ideálka

Motorku bych doporučil pro - Slečny, menší kluci, všichni 16 letí, ti co chtějí cestovat kolem 3l/100 a vadí jim skůtry.

Výběr byl zdlouhavý, ale nakonec se povedlo a přítulka má vlastní motorku.

Rychlost max cca 120km/h, do zatáček zlehka, brzdí dostatečně.

Manipulace je jednoduchá, ale mohla být o nějaké kilo lehčí. Tlačit ji do garáže je pro holku docela problém.

Motor se nechá točit i přes 10t ot. , 5. a 6. převod je už spíš pro snížení spotřeby, ale velice nic už nepředvedou. Chlazení vodou je taky podle mě velké plus.
Víčko nádrže mohlo být výklopné namísto zbytečně složitého špuntu. Palivoměr je skvělá věc a chválím že ho dali i na tak malé moto.
Baterku mohli používat větší, nedělám si iluze o životnosti toho prcka.

Zadní guma je fakt ostuda, Být tam rozměry z NSR tak to je hned o něčem jiném.

Jinak i jako cestovní moto by se to uživilo, díky malé spotřebě.

Zakoupena nová pneu Continental Conti Twist SM 100/80 R17 52H 900,-
Ventily + karbec + plasty a ostatní práce 6000,-
Vyměněn olej

No příští rok asi pujde do světa, jakmile přítulka udělá neomezené A

Tak už je pryč, pro 20 letou slečnu začala být po půl roce pomalá. 2T po GO by byla možná lepší koupě, ale na ty úplné základy to stačilo.

Lubos92
Lubos92 napsal 27.06.13 v 17:38