Kawasaki Versys 650 (2009)

Vlastník -PJ-
Vloženo 16.6.2013
Aktualizováno 6.1.2014

Ano, divne ze som vyberal medzi nahacmi a vybral cestovne enduro :) Versysa ale neberiem ako enduro, pre mna je to vacsi pohodlnejsi nahac s plexistitkom :)

Motorka koupena od MM Motoshop - Vyborne, motorky tam vyzeraju super a aj tak jazdia. Akurat by mohli dvihat telefony ;)

Kawasaki ER 6N: keby som ju kupil , mam pocit ze by som ju o rok musel predavat
Honda CBR 600F: dobra masina, nakoniec som sa vsak rozhodol ist do inej kategorie
Yamaha FZ6 N: vysokootackovy motor, nic pre mna. Ale dizajnovo fajnova vec

První dojmy - Motorka splnila ocakavania

Motorku bych doporučil pro - pre kazdeho okrem Valentina Rossiho a jemu podobnym :) Je to proste universysal :)

Doplňky na motorce - Padacie ramy SW Motech,
Zasuvka 12V na rajdoch a pod sedlom,
zadny nosic s kufrom

Nemozem s nicim novodobym porovnavat, naposledy som sedel na masine pred 15 rokmi, ale skusme...

PODVOZOK: splnil moje ocakavania, perfektne aj na nasich zlych cestach. Mozno by som trochu pritvrdil ale zatial som sa nechcel babrat s nastaveniami kym nieco poriadne nenajazdim.
Edit: tak nakoniec predne vidly nedotknute, funguju dobre ako su. Zadok som musel znizit na najnizsie nastavenie nie kvoli tvrdosti ale kvoli tomu ze som kratky :)

MOTOR: na to ze som netocil este ani nad 5000 je to trhac asfaltu a nateraz mi to bohate staci. Dobre vediet ze je tam este kopec rezervy :), Vynikajuce pri obiehani, neriesis kvalty, len otocis rukovatou. Super je ze taha odspodu, od uplneho dna (Edit: dno=2500ot). Pre zaciatocnika ktory sa obcas netrafi na spravny kvalt je to fajn
EDIT: boze, skoro som zabudol doplnit vynikajuco vyuzitelny brzdny ucinok motora, pri beznom jazdeni prakticky nepotrebujete pouzivat brzdy, a ten zvuk po podradeni :) hmmm...mnam

KOMFORT: Veterny stitok bude asi moja prva investicia, ale predtym sa musim pohrabat s nastavenim pozicie, mozno to nieco zlepsi. Nieje to vsak ziadna katastrofa, rychlosti do 100 su v pohode, na dialnici to bolo troska zaujimavejsie, pri dlhsich presunoch by to uz bolo unavne.(Edit: najvyssi stupen funguje dostatocne, mozno do zleho pocasia by chcelo uz vacsi stitok) Sedadlo pohodove, ladvinka zatial netestovana :) Vybracie su, ale len prijemne steklia ako sa na dvojvalec patri. Vseho vsudy na masinu tohto typu je to presne to co by clovek cakal.
Edit: Tie vibracie predsa len troska ale iba troska vadia, je to zatial "najvacsia" slabost masiny, nie ze by boli prisilne ale su prave v tom mieste kde by clovek na dialnici potreboval mat motor. Na okreskach pohoda.

TEREN: Kto by siel na Versysovi do terenu?? Na asfalte mu je lepsie

SPOTREBA: takze po cca 4-5 tisic km namerane tesne nad 4 litre. Jazdim fakt pohodovo

INE: Jedinu vec ktoru mozem vytknut je bzucanie plastov , ale o tom som vedel , standardna vec na versysoch (aspon 2007 rocnik), rozoberiem plasty a vypodlozim penami a bude OK
Edit: takze plasty rozobrate, vypodlozene gumov, nefungovalo, guma je pritvrda. Rozobrate este raz, vypodlozene penou, fajn. Problem je ze sa pena casom usadi a vibruje to znova. Chce to najst tvrdu nepoddajnu penu a bude to OK

-PJ-
-PJ- napsal 22.02.15 v 17:08

No uz som tam dal to tesnenie, ktore sa pouziva na dvere/okna (asi to myslis), super vec len treba vymenit obojstrannu lepiacu pasku za silnejsiu

Zipák
Zipák napsal 15.02.15 v 21:16

Pěkně popsane Pod plasty zkus slabou silikonovou gumu

rohas
rohas napsal 30.01.14 v 06:01 10b.

Díky za komentář Jinak Ti přeji hodně super kilometrů v jedné stopě a užívej si svoji "kawinu". Za ni máš ode mě jasných 10b.

-PJ-
-PJ- napsal 06.01.14 v 09:50

Petr_TA
Petr_TA napsal 06.01.14 v 07:48 10b.

Mooooc pěknej skoro naháč
10b