Kawasaki ER 6N (2007)

Vlastník mcs_dodo
Vloženo 15.6.2013
Aktualizováno 30.10.2014

Multitalentovaný 2 valec, ideálny do mesta ale aj mimo mesto. Diaľnice mu až tak nechutia.

Honda CB 600F Hornet: nakoniec som dal prednosť 2-valcu
Suzuki SV 650: nepáčil sa mi rám :)

První dojmy - Na motorku som si zvykol okamžite, perfektný záťah hneď od spodu. Ideálny dopravný prostriedok po meste aj na bláznenie mimo.

Doplňky na motorce - Padáky LSL, bižutéria (skrutky, matky) od Pro-bolt, racingové páčky od made-in-china, ladený výfuk ixil Hyperlow, blatník Ermax, veterný štít od F. Fabbri.

Ako čerstvý držiteľ VP som vyberal motorku hlavne na dochádzanie do práce v meste, sem-tam trochu zábavy po práci.

Motorka ma skvelý záťah od spodných otáčok (preto som chcel 2-valec) a je super-agilná vďaka úzkej stavbe, čo oceňujem hlavne pri prepletaní sa v zápchach.

Podľa viaceých zdrojov klasickým problémom týchto strojov je cinkotanie výfuku pri určitých otáčkach - toto bolo počuť hlavne pri prejazdoch podjazdov, jazde popri stene alebo vysokých zvodidlách - ten zvuk sa nepríjemne odrážal. Toto som jednoducho vyriešil laďákom od IXIL model Hyperlow, ktorý je na túto moto ako stvorený. Dokonca mám pocit, že odkedy som namontoval laďák, zmizli vybrácie kapotáže pri otáčkach od 4-6 tis.

Zo začiatku som pár mesiacov jazdil bez veterného štítu, po dvoch skúsenostiach so 400km diaľničným presunom bolo rozhodnuté - dokúpil som veterný štít od F. Fabbri. Designovo pasuje k celkovému vzhľadu motorky a praktická stránka je na nezaplatenie. V prípade potreby sa za neho dá skryť, pri bežnej jazde nemám na bunde žiadne mušky (maximálne tak na prilbe), pri dlhšom diaľničnom presune hlavne na vrchnej časti prilby a priezore (mám 181cm).

Kawa.Jarda
Kawa.Jarda napsal 22.06.13 v 21:21 10b.

Parádní dvouvál. 10b

istonbike
istonbike napsal 15.06.13 v 21:36 10b.

Parádní, živý a skvěle ovladatelný 2buch s pěkným soundem už v základu přijmi 10b s přáním super kilometrů v sedle