Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník Willik
Vloženo 7.6.2013
Aktualizováno 1.3.2016

Vloženo: 03.04.2014, Uskutečněno: 30.03.2013, Stav tachometru: 21100 km, Zhlédnuto: 8x

Dodělal jsem elektro ovládání k doplňkový výbavě (k vyhřívání sedla, chladicí bandasce a k LEDkám). Spínače jsou standardní vypínače SW Motech na řidítka. Upravil jsem ale jejich vnitřky o LED kontrolky, který při sepnutí pěkně svítí. Nátahl jsem od baterky hlavní přívod přes samostatnou pojistku 15A, všechny dráty jsou s dvojitou izolací, spoje pěkně pájeny a taky dvojitě izolovány, vše ve smršťovacích bužírkách, všechny komponenty odpojitelné přes voděodolné konektory.

Světla LED jsou zapojená jako dálková, spínaná přes vlastní relé současně s dálkovým světlem hlavního světlometu. Můžu je ale zapnout i nezávislým spínačem na řidítkách, a to i bez zapnutého zapalování (zapnu jen LED bez hlavního světlometu). Spínačem většinou LEDky zapínám jen když např. kempujem a chci si u stanu na chvíli posvítit - kužel světla se dá nasměrovat, kam potřebuju.

Houkačka Nautilus je připojena přes vlastní relé, spíná se spolu se stiskem honďáckýho troubítka. Původní klakson jsem nedemontoval, bzučí teda pod tim tónem houkačky (to ne že bych chtěl ohluchnout, ale proto, abych mohl zachovat původní "homologovaný" provoz v případě potřeby - technická, cesta přes Švajc apod.) Hlavní pojistkou pod sedlem odpojim všechny přídavný zařízení při zachování plné funkčnosti původního klaksonu i světlometu.

Doplnil jsem dvě elektro zásuvky do plastových bočnic pro nabíjení mobilů a dalších věcí. Doplnil jsem vypínač hlavního světlometu, kterej Transalp standardně vůbec nemá.

Willik (1) napsal 27.03.2017 v 09:30

To jsou opravdu zbytečný obavy... vypínače, držáky i LEDky jsou originál od SW Motech.
Blinkry vedle světel jsou naprosto běžná věc, chceš jako říct, že po zavedení povinného denního svícení všech aut, nevidíš když blikaj?

... vidět to samozřejmě je úplně normálně. Taky jsi asi nečetl, že ty přídavky byly dálkové, a tedy s nima v městském provozu běžně nesvítíš.

Venku je konečně hezky, jdem radši jezdit, ne? Čus.

Dr.fík (7) napsal 26.03.2017 v 16:58

Takovejch vypínačů, to by mě mohlo poj*bat , ale jinak dobrý vychytávky. Jen ty přídavný světla si myslím, že nejsou úplně dobře umístěný pod těma blinkrama. Když budou svítit přídavný, tak nebude moc vidět, že blikáš.

• Tak a Alpik je fuč!

Konec sezóny 2015 se nese v duchu smíšených pocitů. Alpik byl pro mě vždy oporou, potěšením i parťákem do nepohody - inspirací a nejlepším kámošem v jedné báječné životní etapě! Teď již hřeje motorkářské srdce jiného

Typ: Prodej
    Vloženo: 13.10.2015
    Uskutečněno: 10.10.2015
  • Čechy krásné a naše - závěr sezóny 2015

Jedna proražená guma, jedna naražená řetězovka, dvoje ztracené klíče a tedy jeden blboun zůstává doma jako přítel na telefonu. Chrudimáci nás opět vyšplouchli, příště už na ně prdíme! Tolik stručná bilance dlouho plánova

Vloženo: 13.10.2015
    Uskutečněno: 03.10.2015
  • Na otočku na Rujanu

Namísto plánovaného setkání přátel redakce Motoroute, to už vypadalo že se o víkendu nikam nepojede. Motokámoši (jen ti na baterky) mě opět nechávají lehce ve štychu, když s rodinkami volí alternativní program. V pátek d

Vloženo: 12.10.2015
    Uskutečněno: 26.09.2015