Honda XL 700V Transalp (2009)

Vlastník Willik
Vloženo 7.6.2013
Aktualizováno 1.3.2016

Vloženo: 18.06.2013, Uskutečněno: 20.05.2012, Stav tachometru: 18500 km, Zhlédnuto: 11x

Napravo vejfuk, vlevo pod kufrem díra... dlouho jsem dumal, jak by se tam dal vtěsnat nějaký úložný prostor. Inspiraci jsem získal na Islandu od jednoho maníka s V-Stromem, kterej takhle vozil prut na ryby

Tehdy takováto bandaska ještě nebyla komerčně dostupná - něco podobného dnes dělá Touratech, ale malinké (mají to jako pixlu na nářadí). Původní verze byla z kanalizační trubky. Z doby, kdy jsem ještě experimentoval s karbonovými polepy.

Koncept zůstává stejný, později novodur nahrazen nerezem, doplněno aktivní chlazení pomocí peltierova článku. Nejprve do zadní části do víčka, později přesunuto do přední části na pevno pod mřížku, Chlazení náporovým vzduchem a aktivními chladiči.

Link na poslední verzi CoolTube v. 4.0

Willik (1) napsal 20.10.2013 v 23:06

Nojo, tak jste me překecali... Dumám už nad verzí č.4
Zkusim nerezovou trubku místo novoduru... už jsem předělal ten držák do matný černý barvy. F=oliema ty detaily řešit nešly. Musí to mít aktivní chlazení, který zkusim skrýt v přední části (budou pouze přiznaný průduchy),

Fólie asi celkově trochu a vrátim se ke kartáč. nerez na topcase a tom chlaďáku... po čase to na některých místech trochu zlobí... to bude ale nejdřív až v další sezóně.

poli651 (1) napsal 09.08.2013 v 00:18

Willik- Jasně, že míváme Jenže na těch našich starých vránách se spousty nepovedených věcí lehčeji schová Na tuto mašinu kterou máš ty bych nedělal pokus omyl, ale šel bych najisto. Podle mě je škoda rvát tyto nehezký věci na tak krásnou motorku...

TheFrida (-2) napsal 24.06.2013 v 21:15

Boží nápad, takové mám rád

Willik (1) napsal 19.06.2013 v 15:00

Jasně... dík za (oba) komentáře...
ono něco jinýho je koupit hotový (designový) výrobek a jen ho "osadit" na svou moto - a nebo metodou pokus/omyl vyrobit něco zcela nového (funkční prototyp bez profi dílny a nářadí, v podstatě doma na koleně).

Nebo nemíváte takové představy, které se postupně snažíte "zhmotnit" ?

poli651 (1) napsal 19.06.2013 v 10:27

Nápad to byl docela dobrý, ale s tou montáží bych si dal určitě víc práce. Ten polep se ti opravdu nepovedl a ještě ti ta bandaska vadí blinkru. Dotáhni to do konce a třeba to bude super...

istonbike (2) napsal 19.06.2013 v 07:33

No možná to funguje,ale to provední...

• Tak a Alpik je fuč!

Konec sezóny 2015 se nese v duchu smíšených pocitů. Alpik byl pro mě vždy oporou, potěšením i parťákem do nepohody - inspirací a nejlepším kámošem v jedné báječné životní etapě! Teď již hřeje motorkářské srdce jiného

Typ: Prodej
    Vloženo: 13.10.2015
    Uskutečněno: 10.10.2015
  • Čechy krásné a naše - závěr sezóny 2015

Jedna proražená guma, jedna naražená řetězovka, dvoje ztracené klíče a tedy jeden blboun zůstává doma jako přítel na telefonu. Chrudimáci nás opět vyšplouchli, příště už na ně prdíme! Tolik stručná bilance dlouho plánova

Vloženo: 13.10.2015
    Uskutečněno: 03.10.2015
  • Na otočku na Rujanu

Namísto plánovaného setkání přátel redakce Motoroute, to už vypadalo že se o víkendu nikam nepojede. Motokámoši (jen ti na baterky) mě opět nechávají lehce ve štychu, když s rodinkami volí alternativní program. V pátek d

Vloženo: 12.10.2015
    Uskutečněno: 26.09.2015