Yamaha XJR 1200 (1995)

Vlastník MaCe1971
Vloženo 4.6.2013
Aktualizováno 12.10.2016

Vloženo: 31.08.2016, Uskutečněno: 27.08.2016, Zhlédnuto: 17x

Řešil jsem problém, při návratu z dovolené mi přestal ukazovat tachometr a rychloměr.
Při odpojení náhonu a ručním vyzkoušení to vypadalo na vadný tachošnek (foto) na levé straně předního kola.
Po rozebrání kola a sundání šneku jsem ale zjistil, že na vině není tachošnek, ale zbroušené packy přenašeče (foto). Takže objednat a vyměnit (čekám na díl, pak dám foto vadného dílu).
Pak jsem přemýšlel, jak k tomu asi došlo a vzpomněl jsem si, že nedávno mi mechanik v F-M opravoval ventilek a defekt na předním kole a s největší pravděpodobností špatně nasadil (možná i nevědomky) tachošneka na ten přenašeč a zmáčkl packy a ony se obrousily až tak, že přestaly fungovat.
Nebýt dovolené a cca 1800km v krátkém čase, tak by se to projevilo až někdy příští rok na jaře a marně bych přemýšlel, co že se to stalo...

Takže pozor při nasazování předního kola!!

Update 26.3. - Takže při první letošní projížďce zase přestal tachometr ukazovat, takže následovala výměna unašeče za nový, který jsem preventivně už loni koupil. Blesková bezproblémová výměna. Tachometr už zase ukazuje jak má.

• brzdy

údržba na předních brzdách - vyčištění, rozhýbání, výměna brzdovky, ještě objednána opravná sada na přední pumpu.

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.04.2023
    Uskutečněno: 23.04.2023
  • Ložiska řízení, př. vidlice

Výměna ložisek v krku řízení + když už byly vidle dole, tak i výměna oleje v nich. Díky za perfektní práci (jako vždy) jde k: Robert Kypěna. (y)

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 24.10.2019
    Uskutečněno: 22.10.2019
  • Nová řetězovka

Tak konečně se dočkala, nová řetězová sada. Už si ji zasloužila. D.I.D. 530 ZVMX + kola Sunstar.

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 23.11.2018