Suzuki GS 500E (1991)

Vlastník adosq
Vloženo 1.6.2013
Aktualizováno 14.6.2015

Krásná svěží pětistovka černé barvy

Motorka koupena od vetoš (Brno-Ivanovice)

První dojmy - Teprve s ní začínám, takže toho moc nepovím, ale časem doplním více

Dlouho jsem se rozhodoval, kterou motorku koupit. Jelikož mne v mých 21letech potkala taková nepříjemnost s změnou zákona o ŘP(do 35kw) výběr jsem měl zúžen. Začal jsem tedy hledat něco nenáročného pěkného a spolehlivého , za rozumné peníze. Podle všeho co jsem na internetu našel je pro mne GS500 jako ulita . Až na ni něco najezdím přidám svoje zkušenosti.
___

Tak už na ní jezdím pár týdnů, a pár dojmů. Na 188km od plné nadrže , chcíp, a třeba přepnout na rezervu, což mne docela překvapilo , že spotřeba je tedy mnohem vyšší než jsem předpokládal (cca 5,4l/100km ale možná sem byl jen naivní že budu jezdit taky jako někteří psali za 4l/100km). Zkouším tedy jezdit s lehčí rukou na plynu a uvidím kolik najedu teď . Každopádně jízda je suprová , pro mne i celkem pohodlná (akorát záda a ruce se občas ozvou bolesti ale to si zvyknu), co se týče baťůžku , tak po každé jízdě prý vytřepaný , ale což většinou jezdím sám (baťůžek jede jen občas). V motoškole jsem jezdil s ER-5 omezenou na 25kw , moje GSko ma tuším 34kw(v tp 25, ale otevřená) a jde to znát , zátah paradní, akorát ten protivítr to je mazec, ovšem je to naháč tak co čekat. Vážně ale přemýšlim kvuli tomu protivítru o koupi lepší helmy, páč při 140+ sem měl pocit že mi uletí palice . Ještě mne zarazila jedna věc, nevím jestli to je tím že je GSko celkem malé a nevypadá až tak rychle , nebo prostě řidiči automobilu sou ho**da, ale docela často se mi stává, že mne někteří v autech různě natlačuji , či vytlačuji z vozovky, jako by si říkali , "ty seš malej do te škviry se vlezu nebo uhneš" . Přitom jezdím předpisove nebo víc (brzda fakt nejsem) . Co se týče poruch a oprav: Zatím žádné , ale časem asi pujdou předni gufera (mírně tečou), a v zimě kouknu na ventily a vůle jestli někde není (zda se mi jako by tam něco chrastilo, ale podle známého co dělá motorky, by se prý závada či něco uvolněného pořádně ozvalo)
___
Uz ji nemam, ale kazdopadne super motorka. Nalital jsem na ni dost a nikdy mne nikde nenechala. Na ty dva roky, ktere je ted treba odjezdit v mem pripade abych moh na silnejsi, to byla vyborna volba. To klepani co jsem resil za dva roky nic nezapricinilo. Pravdepodobne to bude pouze vule(pist ojnice nebo tak neco). Pri prodeji jsem samozrejmne vse sdelil a mechanik s tim souhlasil. Minuly rok jsem s pritelkyni jeli na trip az do Liberce s ni a jela skvele bez jakychkoli problemu. Krome tohoto vyletu nas povozila honde peknych mist, a o to horsi to bylo kdyz sla pryc, az z toho bolelo srdicko, ale to hned zaplnila nova masina. Vzpominam na ni hodne rad a jestli nekdo premysli na zacatek o GS500 urcite neudela chybu.

MONIKA2
MONIKA2 napsal 02.06.14 v 21:20 10b.

pěkná, ať ti slouží a to sedlo je super

brejle
brejle napsal 14.03.14 v 19:40 10b.

Krasavice a to sedlo je čupr

Haesty
Haesty napsal 14.03.14 v 19:19

Fešanda to je Jináč to sedlo vypadá fakt super

saddova
saddova napsal 04.09.13 v 15:27

dííík za koment, taky pekna Suzanka, at se vam spolu pekne jezdi :)

CaptainMi
CaptainMi napsal 02.06.13 v 02:20 10b.

Pěkný, zachovalý GSko ! gratuluju,
Buď rád, že ji máš. Je to držák!! A 35 kw ti zatím bohatě stačí... než ji dostaneš do ruky