Honda XR 600 (1988)

Vlastník Viperfarmer
Vloženo 31.5.2013
Aktualizováno 4.8.2015

Kdyby mi někdo ještě před pár lety řekl, že si tohle koupím, tak se mu vysměju! :D Já měl vždy jen samé "autobusy" :D Ale měl sem to mít už dávno, je s tím děsná sranda :) Jen výkon na silnici bych bral klidně větší, v terénu stačí až až (začínám).

První dojmy - No.. Co říci.. paradoxně by o tého motorce napsali více mnohem mladší kluci, co na tom začínali svou moto cestu. Já šel opačně-od nakoňovaných dravců přes "dakarky" až po tohle motokolo :)

Motorku bych doporučil pro - Ideální stroj pro draky, co nemají na provoz ostřejších repasních strojů :)

Doplňky na motorce - Zadní stupačky, přední motokrosová vidlice Kayaba 43, 3ciferné tacho sigma z kola :D
Nově dané vidle 46tky z YZF 450

Zatím bylo více "léčení" než ježdění(elektrika, volnoběh, nová spojka, repas vildlic atd), ale tak na ty roky se to dalo čekat.. Na silnici je to na můj vkus slabší, kor kdybych chtěl dát SM kola(na 3jku se už vždy nezvedne plynem, někdy i 2jku prošvihnu když ji zařadím později) a na terén sem nějak zatím neměl čas, ale i to málo co sem byl, sem nadšenej. Mé dřívější touhy krotit 200kg těžké endura v terénu jsou asi už natrvalo pryč :D Ted bych bral na terén i ostřejší a lehčí enduro a na silnici hodně ostrý motard na vyblbnutí :D Jinak vrch motoru(co přesně - mi nedokázali říci) by měl být údajně po GO asi 2roky nazpět a od té doby prej téměř nejezdila. Tlaky má zatím ucházejcí. Výfuk je asi "made in koleno" ale má brutální zvuk, který zaujme i laiky :D Kompletně sem ji přeplastoval do univerzálů od firmy HP racing(které prodáváme) a nechal polepit v naší firmě motivem Metal Mulisha s reklamními logy naší firmy. Tím jsem ji chtěl oživit kabát, což se snad i povedlo(viz obrázek z inzerce vs už polepená). Dal jsem si u kamaráda udělat a namontovat zadní stupačky na "nouzový převoz" ale nevím kde pak budu sedět já, pokud by dotyčná nebyla vyloženě modelka, nebo dítě :D
Až budu mít zážitky z offroadu, který se chci na stará kolena naučit, tak je sem napíšu :) Rozhodně mi tohle enduro konečně dalo směr, kdy jsem stále řešil nějaký těžký univerzál v podobě dakarek atd. Tedy-na terén mít i lehčí a na silnici určitě ostrý SM. Jen kdyby ty ostré potfory nebyly tak náročný na servis(hlavně repas).. jinak bych šel asi do Husaberga FS 650 a to i navzdory všemu co o nich vím(i profesně) :DDD Zda se vrátím na silnici , zatím netuším, ale momentálně mi to vůbec nechybí. Stejně není čas jezdit někde po ČR atd..
Zatím se stále nemůžu nabažit jednoduchosti bez jakékoliv výbavy, která zvyšuje hmotnost a je choulostivá na rozbití,či údržbu. Například: žádný chladič+kapaliny, žádné blinkry, žádné kapoty+spojlery, žádné budíky, žádný starter+baterka, žádná zadní brzdová pumpa+zadní kotouč atd atd Paráda fakt :DDD

Přátelé jak je u mě už žel "dobrým" zvykem.. po koupi, vychytání much, vymašlení a vyladění, a téměř vůbec neježdění ji nabízím k prodeji absolutně nevyužitou :(
Myslím, že tomu, kdo se o ni bude starat dobře, bude sloužit dobře ještě dlouho jak je u těchto strojů zvykem..

Tak, je pryč :)

Viperfarmer napsal 13.10.13 v 20:46

Teď mám nově vidle z YZF 450

Viperfarmer napsal 13.09.13 v 09:18

Vidle se ukázaly jako těžká zrada.. Jedna je vychozená díky (jak už to v našich luzích a hájích chodí) prasáckému "neservisu" tak, že ani nové futra v ní nedrží a vytekla Teď jsem koupil z YZF 450 - 46tky takže je těžká laborace s brýlema a dalšími "detaily".. No z čeho byly ty původní 43jky netuším snad ze staré CR nebo kawy (jsou to Kayaby), ale jsou k mání na díly, páč trubky, futra a gufera sou tam funglovky(byly čerstvě repasované) a jedna je OK celá i s tím vrchem..

keflek
keflek napsal 02.09.13 v 20:27

Co vidle ? Z ceho je mas ?

Viperfarmer napsal 01.06.13 v 18:27

No všichni kolem mě mi říkají že ne bo že tomu dávám těžké hašle (na silnici pořád v otáčkách)na ty roky prej to che jen "kadla kadla" ale na to sem si přeci nepořizoval takovéto moto

MichalXT83
MichalXT83 napsal 01.06.13 v 08:00 10b.

jezdit to bude ještě dlouho