BMW R 1200 GS (2007)

Vlastník maravy
Vloženo 30.5.2013
Aktualizováno 18.6.2013

chtel jsem nejaké cestovní enduro, tak jsem zvolil klasiku a vítěze mnoha testu,

Yamaha XT1200Z Super Tenere: cena

První dojmy - prvni dojmy? retro, alespoň po přechodu z dorsodura 1200, tedy modernější motorky sportovně založené. pneu s hrubým vzorkem ovladatelnosti na silnici nepridaji, na telelever si teprve musim zvyknout

Motorku bych doporučil pro - cestovatel

Doplňky na motorce - kufry zega a originál, padáky givi, topcase givi

zatim mam najeto jen par set km, v průběhu času zkusim doplnit dojmy.

motor: příjemný průběh, zadna divočina, klidný chod, relativne málo vibrací. proste ideální jednotka pro dlouhe cesty

edit po cca 3000km:

do 4500ot pohoda, pak poměrně velké vibrace ( az nebylo videt v zrcatkach). na zahraničních forech jsem zjistil ze se jedna víceméně o vlastnost nez chybu, nekteri uzivatele tvrdili ze po par tisících km se zmírnily. mam podobnych pocit, motor točím bežné do 7000 a rekl bych ze mu to prospívá ;)

brzdy: tupé, ale dávkování docela dobre

podvozek: tady asi nejvíc rozporuplne dojmy. směr drží dobre, stopu v zatáčkách take, při vyssi rychlosti se podivné vlni (mozna dusledek pneu s hrubým vzorkem), k memu překvapeni velice špatně pobírá rozbité české silnice, dorsoduro je uplne jina liga, tam kde jsem o nerovnostech jen věděl, ted hopsam tak ze motorka az oskakuje a nedrží směr. zatim velké zklamaní, uvidíme jak dorazí nové pneu (pirelli scorpion trail)

edit po 2000km s novými pneu: podvozek je hned po prezuti citelně měkčí, hrboly pobírá mnohem lip. I vlněni témeř vymizelo. tak ze v celku spokojenost.

přední plexi ochrání dobre telo, proud vzduchu směřující na helmu ale docela obtěžuje

pro moje účely, tedy cestovani po rakousku a jizni evrope urcite potěší slusna spotreba, dostatečně velka nádrž, ochrana tela proti větru, klidný a hodny motor, vyhřívané rukojeti, ABS, kontrola tlaku pneu na LCD

docela mi vadila riditka poměrně daleko vpředu, namontoval jsem vario představce od motechu a je to mnohem lepsi.

TRA
TRA napsal 18.06.13 v 21:04

Klukfuk: Nechci se Seikose nějak zastávat, ale on nepsal o podvozku v reakci na alpské silnice ani v porovnání k Stelviu . A testy v Alpách vyhrávala úplně jiná a mnohem levější moto
Maravy: Moto moc pěkná , ať to jezdí a dělá radost

klukfuk
klukfuk napsal 18.06.13 v 19:36

Hm podvozek seděl k motoru který je pomalý a unavený...zajímavé že v testu byla GS 1200 na Alpských vracečkách jasně rychlejší než Stelvio ...

Devil007
Devil007 napsal 03.06.13 v 09:54 10b.

Musím říct, že super mašina, zvláště na dlouhé cesty!!! Když jedu na CBR a nemám kam dát hadry... kámošovi na GS se vždy vlezou!!! Jasných 10b a hlavně díky všem s cesťákama co nám tahají bagáže..

seikos
seikos napsal 02.06.13 v 07:23

Podvozek ve mě nechal podobné dojmy. Na povrchu typu kočičí hlavy žehlil výborně. Pak když přišla větší díra, tak absolutně nestíhal. Ale celkově seděl k motoru. Pomalý a unavený.

magoss
magoss napsal 30.05.13 v 22:10 10b.

Prostě takováhle motorka musí mít dráťáky jinak to vypadá jak nevím co no ..
hele motorka má dobrej podvozek to spíš ty by ses měl ohnout k tomu kolečku od tlumiče a poštelovat stím.a taky seštelovat odskok tlumiče pak to bude jak když jedeš s rosrojsem