renocar_unor

Harley Davidson FXDWGI Dyna Wide Glide (2012)

Vlastník Brumisek
Vloženo 28.5.2013
Aktualizováno 11.7.2014

Harleye jsem si vždy přál, ale neodvažoval jsem si pomyslet, že ho jednou budu opravdu mít...

První dojmy - Před první jízdou jsem měl opravdu obavy, jak to zvládnu. Je to moje první mašina po autoškole a vím, že takovejhle stroj na první oťukávání není úplně ideální. Takže jsem měl velký respekt. Nicméně hned první metry mne naprosto uchvátily. Motorka má sice tři metráky, ale při jízdě jsem to vůbec necítil. Díky nízko posazenému sedlu jsem měl pocit dokonalé kontroly stroje. Všechny ovládací prvky na svém místě, spojka i přední brzda jdou zlehka. Převodovka přesná, jednička Harleyovská - rána kladivem ;-) Při nižších převodových stupních je obrovský výkon motoru cítit, motorka pocukává, je potřeba velmi jemné práce s plynem. Velmi oceňuji vyspělou techniku - el. vstřikování je pecka (žádný palivový kohout, žádný sytič), poloautomatické blinkry (trochu zlobí, zatím se učím kdy vypínají a kdy ne), zobrazení čísla zařazeného stupně (pro začátečníka skvělá věc), imobilizér & alarm (na čip - geniální řešení, nepoužívá se vůbec klíček, reaguje na vaši fyzickou blízkost), ABS. Zatím v záběhu, nepřekračuju stodeset.

Motorku bych doporučil pro - Jsem začátečník a je to moje první mašina. Docela jsem se bál tak silného stroje, ale nebylo proč. S klidným svědomím doporučuji i začátečníkům.

Doplňky na motorce - Nově jsem si nechal vyměnit výfuky (kvůli zvuku), osadit boční brašny a zadní nosič.

Plánuji výměnu řadící páky, stupačky a zadní brzdu za stylovější.

Zatím oceňuji především skvělou ovladatelnost stroje. Čekal jsem těžkopádnost, že prostě ucítím jeho váhu. Také jsem se trochu obával přepákovaných stupaček (z výroby) ale naopak je to velmi, velmi pohodlné.

S ovladatelností stroje také souvisí jízda v zatáčkách. Mám pocit, že mne mašina do zatáček sama vynáší. Zatáčkami se projíždí velmi pohodlně a přirozeně.

Chtěl jsem sebevědomý stroj, který čerpá z tradice chopperů ale zároveň mám rád moderní technologie. Dyna je přesně to co jsem chtěl. Chopper se vším všudy (velké a úzké přední kolo, široké zadní, skvělý výkon, retro vzhled, ale s vyspělou technikou), vstřikování, ABS, palubní počítač, poloautomat na blinkry, imobilizér a alarm, bezklíčový start.

Czort
Czort napsal 14.07.17 v 14:10 10b.

toša.
toša. napsal 18.03.15 v 21:06 10b.

pěknéHD

Markypes
Markypes napsal 24.07.14 v 12:48

Prostě šik, nádhera

cortes
cortes napsal 24.05.14 v 18:34 10b.

10b

cortes