Cagiva Raptor 1000 (2005)

Vlastník Wanislav
Vloženo 27.5.2013
Aktualizováno 25.2.2022

Jeto stroj na dobrou náladu. Taky trochu nenasyta.

Motorka koupena od Nejáký pán

Aprilia RSV 1000 Factory: Byla to kapota, to já nakonec nechtěl
Ducati 1000SS: Slabší výkon a náklady na provoz
Ducati Monster S4R: Velké náklady na provoz - velký servis kolem 15000kč. Podle mě zbytečnost. Chápu, že se musí měnit provozní věci, ale řemeny a ventilový podložky měnit co 10 000km se mi fakt nechtělo. Ať se na mě ducatisti nezlobí,
Aprilia Tuono 1000R: Pro mě to byla tuctovka a factorku v mé cenové neměli. Jinak je to skvělej stroj.

První dojmy - Je to hravá motorka. Je docela maličká.

Motorku bych doporučil pro - Vyježděné motorkáře. Je to V1000. Jinak klidně pro lidi menší výšky a všechny co ji chcou.

Doplňky na motorce - Nic , ale koupím ještě padáky. Jistota je kulomet. První stroj do kterýho nechcu vrtat.
Nakonec dopadlo vše úplně jinak.
-padáky Rutan v rámu
-padáky v ose kol home-made u nás v práci
-laďáky GPR pecka zvuk , ale musel jsem si upravovat svody, prostě paka Italský
-přední blatník Sebimoto v karbonu
-jiná zrcátka, konečně je v nich něco vidět

Takže jsem to nevydržel a zase se v tom vrtal.

No vybíral jsem ze 2válců v 1000. Přiznám hned na začátek, že jsem musel mít něco ex-tra. Chtěl bych si ji nechat na dlouhou dobu. Tak jsem si říkal ať to stojí zato. No a je to Cagiva raptor X-tra 1000 483.kus z 999. Když jsem ji poprvé vyděl naživo, tak jsem věděl, že ji musím mít. Měla prd najeto, vypadala jak nová. Jel jsem na ní v dešti/sněžení a bylo kolem 0. Takže jsem ani nevyzkoušel potenciál. První teplá vyjížďka mě vystrašila, byli křivý kotouče. Tak jsem je nechal udělat nové. Jestli kola přezouvalo nějaký prase a spadlo mu to. Jinak si to nedovedu představit. Jo a pokud někde zastavím, tak ostatní motorkáři koukají, co to za ufo přijelo. Vsadím, boty, že půlka ji ani nepozná.

Design, je jednoslovně HMYZÍ. Je to věcí vkusu, ale mě se podivný věci vždy líbily.

Podvozek je paráda, je kompletně stavitelný. Takže si s tím fakt vyhraješ, pokud jsi hračička. Musím ale upozornit, že to mají jen X-tra raptory. Do zatáček se to padá samo. Jediný co mě trošku překvapilo, rozložení váhy na kola. Pokud sedím vzpříma trošilinku cuká do řídítek při prudkém zrychlení, ale tlumič řízení to filtruje statečně. Nakloním se na předek a přestane to. Jinak nemám co vytknout.

Motor je peklo samo osobě. Silný zátah odspodu. Je v tom suzuki TLS pro neznalé věci. Jinak výkon má slabší než dnešní 600, ale zátahem to statečně vynahrazuje. Údržba jednoduchá, dle manuálu. Svíčka 1 na válec. Takže žádné drahé nákupy se nekonají.

Brzdy epizoda pro sebe, nejsou tam sice radiály, ale brzdí to líp než GSXR 600 k04 co jsem měl. Je to osazeno Brembama a z fabriky jsou tam pancířem oplétané hadice. Tak už asi chápete o čem mluvím. Takže brzdí fantasticky.

Předem upozorňuju, že ve dvou zásadně nejezdím, tak zážitek s batohem vám neřeknu.

Co se týče cestování pohodlnosti posezu. Sedalo je měkčí, ale ne moc. Je veliké, nekloužete z něho. Na motorce se mi sedí pohodlně, mám 184cm a 99kg. Tak jen pro představu. Nemá to štítek, tak docela fouká, při deších štrekách je to cítit.

No abych nechválil jen. Taloši jsou paka, některý konektory pod sedlem se tam jen povalují. Pod sedlem není absolutně žádné místo. Ani lékárnička se tam nedá nacpat. Zrcátka spadají do kategorie, jsou tam, ale není v nich nic vidět. Na cestování si nedovedu představit jak na to nacpu batohy. Nádrž je plastová, takže tankvak taky ne. Jestli s tím nedejbože někde třísknu, tak to těžko budu dávat dohromady. Ale tohle je si až v poslední problém. No a taky displej na palubce, má buď teplotu nebo ujetý km. Já chci vidět obojí zaráz.

Rozhodně nelituju koupě a jsem zní docela nadšený.

To je tak asi vše co vím o lovu krevet. (Forest Gump, pro neznalé)

Zatím lepší foto nemám, ale až bude počásko udělám

JimHawkey
JimHawkey napsal 10.07.20 v 12:43 10b.

asi s k němu také vrátím

sedlson
sedlson napsal 09.04.17 v 19:55

Nazdar orle, ty prodáváš diamant a ani se neozveš? Chvilku vydrž, v pátek se vracím ze SVE, proberu to se ženou, možná se domluvíme. V lepších dobách bych ti ji vrátil. V.

raptor.uh
raptor.uh napsal 16.12.16 v 08:43 10b.

10B to je bez diskuze...

Trinnlee
Trinnlee napsal 21.12.15 v 19:27 10b.

to je klenot...věřím že jednou bude tato motorka hodně ceněná...je to desingový klenot,...hodně libová záležitost a s těma vyjfuckamma to musí být dobrá zvěř...

-HARYS-
-HARYS- napsal 08.03.15 v 09:43 10b.

Zvláštní mašina a to se mi na ní líbí!!!