Jawa 250/593 (1995)

Aktualizováno 30.6.2013

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 20 záznamů

guissepebast napsal 09.11.17 v 15:48

To je škoda myslel jsem že by jsme se nikdy srazily a ja bych si ho mohl prohlídnout a pokecat.

Frantas napsal 09.11.17 v 13:14

Chocerady samozřejmě znám. Tempo po technický stránce jednou dodělám a budu jezdit no. Ale renovaci jako takovou určitě neplánuju. Furt se mi motaj před tempo důležitější úkoly naneštěstí

guissepebast napsal 09.11.17 v 10:41

Moc díky za odpověď nemaš nějaké další fotky tady píšeš že si z Benešova Já jsem z Chocerad jestli ti to něco řekne. Nikdy by jseme mohli dat sraz a pokecat. Co planuš z jawkou budeš renonovovat na sraziky mohly by jsme pak třeba nikam vyrazit.

Frantas napsal 08.11.17 v 08:44

Guissepe: Motocykl je stále ve fázi řekněme hibernace. Minulý rok mi došlo, že hned tak jezdit nebude, tak jsem ho uklidil aby nepřekážel. A to přímo do obýváku
Veřejně se mluví o necelých dvou stovkách kusů. Já slyšel od člověka, co měl kamaráda tehdá na lince že jich neni ani sto. Kde je pravda asi neví ani v Týnci ani jinde. Možná podle DI by bylo zajímavý, nechat si zjistit kolik je přihlášených strojů.

guissepebast
guissepebast napsal 07.11.17 v 14:42 10b.

Zdravim tě koukam že máš jawu 250/593 jaké jsou dojmy jak to jezdí nevíš kolik se jich vyrobilo.
díky za odpověď Guissepe

Frantas napsal 23.01.14 v 17:56

Řekněme že by za to byly asi tak noty na kejvačku

.. Jinak momentálně ve stádiu uložení k zimnímu, spíš celoročnímu spánku
Z motoru jdou zvuky jak ze dvou ducati najednou. (neutrál a nízký kvalty hodně, s vyžšíma kvalta rachtání klesá.)
Ve spokový části jsem na nic nepřišel, takže až někdy.. Tak pulení, a rovnou s tim ňáká lehčí go rámu (oprava svárů především, atp..)

Piwell
Piwell napsal 23.01.14 v 14:34

Super a na kolik že vyšla?

Lubos92
Lubos92 napsal 29.08.13 v 12:53

Pěkná motorka .

Jenik
Jenik napsal 19.08.13 v 18:14

Dobrý úlovek, ale bude s tím moře práce...

Bakoun
Bakoun napsal 18.08.13 v 21:04

Jikov, co se dával na 638+ měl difuzor 28mm, tenhle má 30mm. Binga 84 32mm můžu doporučit. Dával se na "otevřený verze" a pasuje bez úprav. Motor je český, výráběla ho Technometra pro Jawu, žadný minarreli ani podobný výmysly. Že je udělaný podle závodní 500-ky je blud... Kdo chce, může si tom něco přečíst, je toho na netu spousta...

Frantas napsal 31.05.13 v 07:43

No já myslel origo karbec. Ten je ze 640 pokud se nepletu. Před Bingem bych dal osobně přednost dell-orto (vlastní zkušnosti) ostatně když člověk zvolí správný difuzor, tak asi neudělá chybu s žádným takovým modernějším karbcem..

čurdaracer
čurdaracer napsal 30.05.13 v 23:05

ten bing neni ze 640 a je určenej přímo pro tenhle motor ... dával jsem ho na to kamarádoj..zjistím ti co a jak a napíšu ..

Frantas napsal 30.05.13 v 08:21

O Praze a vejfuku horem vim. S karbcem ze 40-ky jsem tušim že to nebude moc slavný . Ale zatim to musim aspoň zprovoznit. Jsem zatim ve stádiu že to už vrčí, ale nemm ještě ani papíry.

čurdaracer
čurdaracer napsal 29.05.13 v 22:54 10b.

parádní stroj... motor je opravdu českej a prapůvod má v soutěžních strojích... jezdí to moc hezky akorát má nepřijemný vibrace, sežen si na to karbec bing tuším pruměr 32, a horem vedenej vejfuk , jinak tyhle motory používala taky praga 250 která je nakoupila a dá se na ně sehnat otevřenej válec pak to ma hodně přes 30 koníků..

Frantas napsal 25.05.13 v 12:06

To že RDčkovej motor je z Itálie nevim, a nezdá se mi to. Ale motor Tempa, Mástra, či EDčka je myslím udělanej podle závodního motoru jawa 500 vodník . (snad nekecám)

Robertek
Robertek napsal 25.05.13 v 11:39

Já jsem spíš myslel, jestli to není podobný motor který se dával třeba do yamahy rd 250, ten myslím od minarelli je, nevím.

Frantas napsal 25.05.13 v 10:44

S dílama nevim, zatím jsem neměl čas na tom něco víc udělat. Minarelli se dávali AM6 do Dandyn, ale pochybuju že by italové dělali i 250
Myslím že to bude čistě českej motor (pokud kecám, tak mě někdo opravte)

Robertek
Robertek napsal 24.05.13 v 20:15 10b.

Parádní motorka, miluju takovéhle nalezenky Jak je to s dostupností ND? Není tam náhodou motor od minarelli?

Frantas napsal 22.05.13 v 21:05

Ještě se ani nenahrály všechny fotky, a už první komentář
Díky

fichtlrider
fichtlrider napsal 22.05.13 v 20:58 10b.

Tak to gratuluju to máš celkem raritku