Kawasaki KMX 125 (2002)

Vloženo 21.5.2013
Aktualizováno 17.6.2015

Stroj - Kawasaki KMX 125
Rok výroby - 2002
Výkon - 18kW (Otevřená, uvedený výkon v TP je 11kW)
Najeto - 11 500 Km

První dojmy - Moje první dojmy z této motorky jsou velmi pozitivní. Motorka je opravdu super. Je spolehlivá, výkonná, poměrně úsporná a hlavně, nikde nic "nemlátí a netluče" :)

Motorku bych doporučil pro - Tento model motocyklu bych doporučil jak začínajícím motorkářům tak i těm zkušenějším. Je to opravdu super mašina.

Doplňky na motorce - Instalované doplňky:
Zadní držák SPZ (UFO Plast) se světlem
Nové Enduro pneu (Mitas)
Blinkry

Tento stroj jsme s tátou vybrali na základě pozitivních recenzí a poměrně přijatelné ceny motocyklu. Tuhle Kawu si nejdříve koupil táta sám pro sebe. Já dříve jezdil na Yamaze DT 50, ale potom když táta přesedlal na silnější motorku (na Yamahu XT600E) tak mi tuhle Kawasaki přenechal. Já osobně mám na tomto stroji najeto zhruba 2 500 km, jinak celkově má najeto 10 600 km. Zkušenosti jsou zatím na více než skvělé úrovni. Spolehlivost, výkon a průchodnost terénem patří mezi největší plusy tohoto stroje. Původní výkon stroje je 11kW, jak je uvedeno i v TP, ale mám ji otevřenou na 18kW, což znamená větší spotřebu (6-8 litrů/100 km) ale také lepší tah motoru a maximální rychlost (120-130 km/h). Převodovka je velmi dobře zpřevodovaná. První rychlostní stupeň není jen na rozjezd, dá se na něj i popojíždět např. v koloně apod. K ostatním rychlostním stupňům nemám co dodat. Jsou akorát dlouhé a i šestý rychlostní stupeň se využije. Jízda je velmi příjemná, problémem nejsou ani delší cesty. Nejlépe se motorka cítí v lehčím terénu, na okreskách a ve městě. Cestování ve dvou je také bez problémů. Motorka je naprosto bezporuchová, stačí pouze pravidelný servis jako je mazání řetězu a doplňování oleje. :)

Mé celkové zkušenosti s tímto strojem jsou výborné. Za žádné jiné Enduro bych za Kawasaki KMX 125 nevyměnil.