Honda Wave 110i (2013)

Vlastník pajabaja
Vloženo 16.5.2013
Aktualizováno 30.4.2015

Moped, který žere jako babeta a jede jako raketa :)

První dojmy - První dojmy..první jízda po dešti..čínské gumy na zabití

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo chce zažít parádní svezení téměř zadarmo..

Doplňky na motorce - nosič Givi, kufr, textilní brašny
Moje úpravy:
- odmontování startovací páky - překážela patě na stupačce
- odmontování čidla z bočního stojanu - s ním to s vysunutým bočákem nejde nastartovat

Zatím najeto 4500km a jen ty nejlepší dojmy.
Najeto 11000km za léto, doplněny informace a dojmy opět nejlepší..

Plusy:
- pohodlná
- lehoučká při manipulaci
- 17 kola dělají z našich rozbitých cest pohodlné svezení
- ochrana před větrem lepší než na skútru - na kolena netáhne vůbec, lehce na stehna a na boty. S plexi nebude foukat ani nahoru
- spotřeba kolem 1,7l a při jízdě 80-85km (90km/h tacho) se na jednu nádrž ujede cca 150km. Tachometr ukazuje o cca 7km více. Měřič paliva ukazuje přesně :)
- výkon, na který je moto i do kopce schopno jet pořád stejně svižně. V Praze je schopný zcela zvládat provoz. Mimo město trochu brzda. Na prázdnější dálnici v pohodě, v běžném provozu jede člověk pořád s jedněmi a těmi samými auty.
- zvuk - krásný, brumlavý - v 80tce zní dost dobře
- design - podle mne hned po motoru nejpovedenější záležitost - vyloženě si mne získal
- kvalita zpracování - inu Honda, po 11tkm bez chyby, jen koleno výfuku lehce rezne.
- fajn brzdy - žádné pískání, dobře brzdí
- posez - šikmo dolů, jinak pohodlný a po delších vzdálenostech záda a zadek nebolí. V létě jsem jezdil 300km Liberec-Ostrava cca za 5h a zastavovat bylo nutné jen na dolití benzínu. Liberec - Praha za 1h20min
- většině lidí připadá ošklivá a jaká je to střela z děla ví jen málokdo ;) - méně se bojím, že mi ji někdo ukrade

Mínusy:
- čínské gumy - na suchu pohoda, na mokru nic moc. Ale jezdit se na nich dá. Až je sjedu, budu měnit na Micheliny
- přední světlo slabší a nezvykle široce placatě svítí, ve tmě stojí fakt za houby! Spolu s tvrdostí podvozkem asi největší slabina.
- menší nádrž - spíše komplikace při tankování, 2,5l na jedno tankování - málo benzínu a člověk natankuje hodně vzduchu. Ale řeším to 10l kanystrem v garáži a vždy doliju a na cesty mám s sebou 5l kanystr a doliju, když je potřeba. Jinak je člověk furt nervozní, kde bude shánět jakou pumpu. Mám ji na delší vzdálenosti cca 200km.
- trochu měkčí pružení - jezdím jen v jednom - přitom to zvládá a příjemně se houpe. Ve dvou je houpání a vlnění už neúnosné. Jízda ve dvou jen v nejvyšší nouzi a jen po cestě bez větších výmolů.
- lehká motorka - při bočním větru to s ní trochu mává
- malý výhled ze zrcátek

Servisní intervaly 1000/4000/8000/12000...
Cena servisních prohlídek (Honda Liberec):
1000km ... 1000Kč
4000km ... 1400Kč
8000km ... 1000Kč (Honda Ml.Boleslav . práce stejně, olej měli v Liberci o 400Kč drahší ! ?? )
12000km ... 2100Kč - Ml.Boleslav

Doplnil jsem ke kufru i textilní brašny a dá se nabalit dost věcí i na delší víkend :)

Prodáno na protiúčet za PCXko. Byl to super stroj :)

mildanek72
mildanek72 napsal 13.02.17 v 10:55 10b.

Člověk jenom žasne nad tímto SUPER strojem a musím říci že mám podobné zkušenosti i s prachobyčejnou Rondou JC-110 a navíc s 2 dalšími designérsky parádními strojky které jsou ale 72ccm v orig.z Honda Monkey shodné.Ať nám to jezdí hlavně kolama dolů
jinak no comment.za 10

Alesko
Alesko napsal 17.05.13 v 16:41 10b.

Super strojcek .Davam 10 bodov, s prianim vela stastnych km.