Kawasaki ZZR 600 (1999)

Vlastník seemir
Vloženo 16.5.2013
Aktualizováno 16.5.2013

Kawu zzr600 jsem koupil cca před 3 týdny a i když to byla rychlá koupě, jsem s ní zatím spokojen. I přesto, že jsem menší postavy a tahle krasavice je dost těžká, můžu potvrdit, že ovladatelnost a jízdní vlastnosti mi plně vyhovují.

Honda CBR 600F: Pozdní reakce na inzerát.

První dojmy - První dojmy - strach z váhy a z akcelerace. Ale po pár km jsem si na ní zvykl a i když si na ní stále zvykám, jelo se mi pohodlně.

Motorku bych doporučil pro - Tento model bych doporučil těm, kteří chtějí hodně cestovat, klidně i z "batohem" a občas i vzít za plyn, jsou menšího vzrůstu jako já a při delší jízdě mě vůbec nebolí záda.

Tuto motorku jsem si koupil na cestování, ale dnes už vím, že si s ní můžu dovolit i sportovnější jízdu, což je super. I přesto, že jí vlastním krátkou dobu, najel jsem na ní už přes 1500km a bez větších problémů. Startování, akcelerace, ovladatelnost (i při mých 165cm výšky a 65kg váhy) je v poho, trochu problém s řazením, ale na to si určitě zvyknu. Samozřejmě, jako každá takováto motorka, se nejlépe cítí na asfaltovém povrchu, kde i v zatáčkách vím, že jí můžu beze strachu více naklopit.

seemir
seemir napsal 01.03.14 v 22:51

Takže, po, skoro roce od pořízení mé "Modré krásky" a nalítaných celkem 12500km musím přiznat, že jsem si nevybral špatně. Chtěl bych však případné kupce, kteří si chtějí koupit jakékoliv starší moto upozornit na pár mých poznatků : neměli by jste až tak důvěřovat prodejci (pokud ho dobře neznáte), který vám tvrdí, že moto je v absolutním pořádku, "připravené na sezonu" a nikdy nebylo padlé nebo bouchnuté na předek. Pokud nemáte s koupi motorky zkušenosti, tak si sebou vemte zkušeného kámoše, se kterým si novou moto prohlédněte a projeďte. Je přirozené, že u starších strojů se můžete setkat s "menšími kosmetickými vadami", na které by vás měl prodejce upozornit a ukázat je. Kromě kosmetických vad, by vás měl také upozornit na funkční stav motorky - na závady, o kterých ví a které se ukáží až po pár ujetých km (těsnost předních a zadních teleskopů, nabouraný přední ráfek, vadný přepínač světel a spínač brzdových světel, stará baterie aj.), někteří to však nedělají. Já jsem hned při první delší jízdě s kolegy, po ujetí cca 100km málem nedobrzdil ostrou zatáčku, protože mi na přední brzdové kotouče tekl olej z vydlí, které byly bouchnuté a netěsnili, to samé bylo i s ráfkem předního kola, který do rychlosti 60 km házel (dle prodejce nebyl vyvážený), a který byl taky bouchnutý. Další problém nastal, když se mi na zpáteční cestě za tmy, při každém přejetí nerovností na silnici, samo od sebe vypínalo světlo, protože byl vadný přepínač světel (ještě že svítil měsíc jako prase). Pak jsem po sezoně, při výměně svíček, po sundání kapot zjistil, že vesměs všechny úchyty na kapotách jsou ulámané a musí se nechat navařit a samozřejmě i nastříkat (kapoty byly už před tím několikrát posvařované). No, dnes už mám vše nové a tak se už těším na letošní sezonu. V loňském roce, jsem byl přítomen u nákupu tří starších motorek na inzerát a z toho jsme u dvou zjistili důležité závady, na které prodejci zájemce, ani při telefonické dohodě a ani při přebírání stroje na místě vůbec neupozornili, takže nejenom že jsme najeli zbytečné km ale i fakt, že mezi tím, co my jsme jeli někam úplně zbytečně, tak jiná vyhlídnutá motorka, v daleko lepším stavu se již prodala. No, ale doufám, že můj příspěvek neodradí případné zájemce od koupi své vysněné motorky...
Přeji všem motokolegům ale i těm, co mají v úmyslu si moto pořídit, hodně štastných a pohodových km a pozor na autaře a zvěř...ty nas totiž ignorují. .. seemir

seemir
seemir napsal 17.10.13 v 22:56

Tak jsem tu opět po 6 měsících s posouzením, po poctivě najetých 11000km. Jak už úvod napovídá, po tolika nalítaných km na našich a německých silnicích a přípravě mojí "Modré krásky" na zazimování, bych mohl zrekapitulovat svůj názor po pořízení a zkušenosti s jejím provozem. I přes jednu jedinou větší závadu (netěsnost přední pravé vidle, kdy jsem si při první větší jizdě s motobandou málem v pravotočivé zatáčce ustlal) můžu zkonstatovat, že "zezetrko" jelo a jezdí dle mých představ, na řazení jsem si už zvykl, za plyn už umím taky zatáhnout a v zatáčkách se i do náklonu položím. Vše si s trpělivostí sportovního cesťáku dá líbit. Myslím, že to, co jsem zde před půl rokem, po prvních zkušenostech, o ní napsal, je pravda a věřím, že s ní ještě pár poctivých a šťastných km najedu. Šťastnou jízdu všem motorkářům a hodně najetých km v další, nadcházející sezoně, přeje Seemir - Jarda

Kraken71
Kraken71 napsal 22.05.13 v 16:41 10b.

Sluší vám to spolu!

Márty500
Márty500 napsal 17.05.13 v 06:27 9b.

Pěkná, akorát pro baťoha to asi nebude tak pohodlný na cesty. Bude to podobný asi jako GPz 600 R a u tý se mi baťoh vzpírá a nadává mi že je to nepohodlný oproti XS nebo GPz 305