renocar_unor

BMW R 1100 RT (1995)

Vlastník Holandan76
Vloženo 15.5.2013
Aktualizováno 12.9.2013

Helmuth von Brambor a k a "Der Tractor"

Triumph Tiger 955i: Vyzsi ceny, maly vyber, zadna ochrana pred vetrem, absence ABS
BMW R 1100 GS: Nadsazene ceny, nebo hodne km, nad 120km/h uz to neni zabava ale drina

První dojmy - Po 4hrnku z japonska je na co si zvykat. Pri razeni bez spojky me chce pokazde vyhodit ze sedla a pri rozjezdech se musim ja i batuzek fakt poradne drzet. Leti jak z praku uz od volnobehu.

Motorku bych doporučil pro - Lidem co jezdi hodne, casto a daleko, co maji radi pohodli a neradi se perou s vetrem.

Doplňky na motorce - ABS, vystrazne svetla, vyhrivane hefty, el.stit, radio vse standardni vybava. Co vic si prat. Snad je normalni zasuvku na 12V a ne tu malou do ktere nic nepasuje a drzak na gps.

Zkusenosti zatim jednodenni. Zvykam si na charakter boxeru a na to ze razeni bez spojky je o vyhozene krcni plotynky. Jinak genialni jizdni vlastnosti, posez, pohodli a hlavne ochrana proti vetru. Ted zacne vychytavani musek a dukladne seznamovani.

Den druhy byl ve znameni prvni opravy. Zjistil jsem ze nefunguje spinac brzdoveho svetla na predni brzde tak jak ma. Docela nebezpecna zavada, nastesti s velmi jednoduchym resenim. Uz je tam novy. Dalsi je narade uprava ABS, dostal se ke me velmi jednoduchy navod jak se zbavit vyrazeni abs z duvodu snizeni napeti pri startu. divim se ze to s touhle mouchou vubec pustili do prodeje.
Snad se mi povde i zredukovat ci lepe odstranit KFR, to skubani mi jde fakt na nervy...

Tak jsem vyresil otravny vyrobni nedostatek a to caste vyrazeni se ABS z provozu pri startovani. Pri startu dochazi k poklesu napeti a pokud pc zaregistruje nizsi napeti nez 11V vypne abs.
Zakrok ve sve podstate velice jednoduchy, staci rozdelit jeden svazek kabelu a udelat by-pass tak aby odlehcovaci rele vyplo se v sim ostatnim co neni ke tartu potreba taky abs jednotku. Ta se po nastartovani normalne pres rele zapne, pc nezaregistruje pokles napeti a nehodi se do chyby. Po problemu.
Co uz tak jednoduche neni je se k tem dratum dostat. Je treba rozebrat pul masiny a ty 18let stare velmi mekke hlinikove sroubky se fakt nechteji poddat. Staci strhnout jede a je problem. Ja jsem strhl 3 (

Tak Helmuth sel dneska z domu. Za tech par mesicu jsem najel 17tkm.

Hodnoceni? Velice spolehlivy, rychly , nadmiru pohodlny a usporny stroj. Avsak na me moc industrialni a krapet nudny. Vecne cukajici motor a sucha spojka mi lezly trosku na nervy.
Telelver vepredu je prima pri brzdeni, predek se nepotapi, ale jinak je rizeni dost tupe a clovek nema poradnou zpetnou vazbu od predniho kola. Yamaha byla mnohem lepe citelna. Ale jinak, docela dobry bike.

xcreator
xcreator napsal 24.01.15 v 19:56

krasny stroj presne ako moj mam tu istu farbu : ) mam otazocku na ten navod na upravu vyradeneho abs ci by sa tu nedal zverejnit aby si tuto vychytavku mohli nainstalovat aj ostatny uzivatelia bmw :)

Lubos92
Lubos92 napsal 20.05.13 v 16:14

Moc pěknej stroj .

Toecutter.
Toecutter. napsal 17.05.13 v 16:52 10b.

Helmuth von Brambor a k a "Der Tractor" to sedí tak vítej do JZD !!

chstepan
chstepan napsal 16.05.13 v 14:10

... co myslíš tím řazením bez spojky ???

... jinak přeji šťastné návraty ..

XDRBB100
XDRBB100 napsal 16.05.13 v 11:31 10b.

BMW je dobrá volba ..taky bych doporučila dobře se držet, až budeš s ABS pořádně brzdit