BMW R 1100 GS (1995)

Vlastník Jiri_V
Vloženo 13.5.2013
Aktualizováno 13.5.2013

Postupným motorkářským vývojem a získanými zkušenostmi s různými typy motorek končím u stejné motorky jako ti "němčouři", pořídil jsem z důvodu pohodlného posazu, dobrého odpružení nutném na našich silnicích atd. silniční enduro BMW R 1100 GS.

První dojmy - Není to originální text, někde jsem ho při hodnocení této motky už četl, ale plně vystihuje jeho jízdní charakter: "Když stojí, je to těžký hroch, který se ale po rozjezdu mění na lehkonohou laň".

Motorku bych doporučil pro - To si musí asi každý sám vyhodnotit, moje důvody jsem uvedl výše.

Doplňky na motorce - Sháním kufry.

Tento druh - cestovní enduro- jsem vybral po zkušenostech s jinými typy a považuji jej nyní za optimální pro cestování, výlety,dostatečně pohodlný a uspokojivě hbitý.
Proč v této kategorii právě BMW R 1100 GS, ano je to již starší ročník, právě jako já, asi proto mu fandím, má charakter ještě klasické motorky, drátěná kola, málo elektroniky, někteří říkají, že má ošklivý reflektor ze staré Avie... Mně se právě proto líbí, je symetrický , nemám rád šilhající motorky. Dalším důvodem byla pořizovací cena, kde jsem byl také limitován. Není to již žádný mladík, ale věřím, že za dobrou péči se dokáže odvděčit. Nechystám se s ním nikam moc do terénu, spíše silnice, i když některé úseky našich silnic vydají také za terénní vložku.
Je postavou vyšší než moje dosavadní motorky typu čoprů, nebo Honda Valkyrie, ale je to hlavně o zvyku. Ovladatelnost za jízdy oproti čoprům a cruiseru zdá se býti výtečná. Brzdy oproti nim také mnohem lepší.
Zatím jsme na začátku naší první společné sezony a doufám , že bude dobrým motorkářským zážitkem a poježděním.

O.N.E.
O.N.E. napsal 04.10.18 v 21:32 10b.

Parádní

radys.n900
radys.n900 napsal 01.05.15 v 21:24 10b.

Plně souhlasím, též se mi líbí se všech GS nejvíc právě to s tím velkým hranatým světlem. Tak ať ti věrně slouží k plné spokojenosti.

Franz77
Franz77 napsal 25.04.14 v 08:54

krásná, pro mě také nejhezčí z velké řady gs, klasika...,dávám 10 bodou a světlo z avie? Právě..je nejhezčí.

Piki
Piki napsal 06.06.13 v 21:26 10b.

Je super!

davequad
davequad napsal 21.05.13 v 23:17 10b.

Správná volba klasiky i když postarší ale krásné motorky než přetechnizované seroucí se dvánáctky jasných deset