Honda VT 125 Shadow (2000)

Vlastník Pivas
Vloženo 12.5.2013
Aktualizováno 12.5.2013

Krásná motorka se vzhledem silné mašiny. Škoda jen toho objemu 125 ccm jinak jí není co vytknout.

Yamaha XV 125 Virago: Když jsem poprvní uviděl Hodnu už jsem jinou nechtěl.

První dojmy - První dojmy? Nádherná mašina. První usednutí do sedla jako v bavlnce... ale kde to má sakra stupačky?! Hned po té ale padla do ruky jak ulitá a už jsem si to frčel 200 km k domovu. Zklamání přineslo to, že přední brzda byla nějaká zatuhlá a pořád malinko přibržďovala a tím pádem vydávala nepříjemné zvuky. A také to, že předchnozí majitel lil jen benzín a nic víc. Vše vyřešil první servis.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající jezdce.

Doplňky na motorce - Plexi, brašny, opěrka, gripy, padáky,

Po starších strojích mě nijak nelákal nějaký supersport nebo něco podobného. Naopak taková ta pohoda na cestách, nikam se nehnat, kochat se krajinou... Padla volba právě na kategorii chopper/cruiser. Právě proto přišla Shadow.
Cena příšerná ale nějak se to dalo dohromady. V TP krásné datum 09.09.2009.
Po cestě z Pardubic cca 200 km jsem byl s motorkou tak spokojen, že jsem hned po příjezdu jel na projížďku po okrese. Toto nadšení mě vydrželo prakticky po celou dobu co jsem motorku měl. Výborná ovladatelnost, pohodlí i na delších cestách, spolujezdec si na kratších trasách taky nestěžoval, velký úložný prostor, malá spotřeba ze které bohužel plynul i malý výkon a nejhorší věc, kterou jsem úplně nesnášel. Šílené vytáčení motoru. Bohužel je to 125, takže je výkon vyhnán otáčkami ale ty se k tomuto stylu vůbec nehodí. Obdiv lidí nad krásnou a velkou mašinou vydržel vždy do prvního nastartování, kdy už i kamošova Honda Rebel (dá se říct předchůdce Shadow) měla mnohem lepší zvuk.
Nicméně s motorkou jsem projel Jeseníky. Za 2 dny najeto asi 550 km a bez problémů. Pohodlí na jedničku. Jinak takové to kochání okolo komínu občas výlet cca 200 km.
O výkonu jen krátce - dokud nesednete na něco silnějšího bude Vám to stačil ale jakmile okusíte něco silnějšího, mašinu asi hodně rychle prodáte stejně jako já. Vydrželi jsme spolu necelé 3 sezóny.
Shadowku jsem nepochopitelně vyměnil za Suzuki GS 500 ale dnem co dnem slintám po větší sestřičce z řady Shadow a nejvíc jsem se zamiloval do Hondy VTX 1300. Třeba se jednoho dne dočkám.
Na Shadow nedám dopustit a doufám, že příští sezónu se k ní vrátím akorát v silnější verzi.

Vycho
Vycho napsal 19.05.13 v 22:09 10b.

Krásná Přeji pohodu v sedle

fery251
fery251 napsal 14.05.13 v 21:48 10b.

Moc pěkná. Tak ať ti slouží ke spokojenosti

mr.Sysley
mr.Sysley napsal 14.05.13 v 19:57 10b.

Krasavice,tak hodně pohody na cestách.10b

žižala.
žižala. napsal 14.05.13 v 12:23 10b.

Supr čopřík 10b.

Boža
Boža napsal 13.05.13 v 16:53 10b.

Koukám, že jsi duší čoprák tak ti přeji silnější stroj ve stylu chopper a skvělý výběr Shadow je za 10 bodů