Honda NX 650 Dominator (1995)

Vlastník Luky18
Vloženo 10.5.2013
Aktualizováno 18.4.2019

Domča.Můj opětovný návrat k Hondě.Po zkušenosti s Canyonem jsem si řekl,že jednoválce a vzducháče se bát nemusím a toto vedlo ke koupi Dominatora.
Myslím,že semnou pár let zůstane :)

Motorka koupena od soukromníka

Aprilia Pegaso 650: vyšší výkon než povoloval řidičák,ale pro moje využití by to byl jinak vítěz v rámci ceny
Suzuki DR 650: důvod neuveden
BMW F 650: vyšší cena
Honda XL 650V Transalp: zatím vyšší cena ,ale jednou se stejně pořídí :)

První dojmy - pohodová motorka krásný zvuk jednobuchu hezký zátah pěkný vzhled japonské jednoduchosti relativně nízká hmotnost v nízkých otáčkách jsou cítit vibrace-aspoň člověk neusne :)

Motorku bych doporučil pro - pro ty co nehledají žádnou divočinu,a nevadí jim pořádná dávka vibrací co k jednobuchu patří:).Pak taky pro milovníky klasiky a hondy a pro lidi,co hledají kompromis pro cestování po silnicích a v lehkém terénu

Doplňky na motorce - řídítka Accel, vyšší kryty rukou-plácačky od HP ,hrazda renthal,vyšší plexi,hefty RR performance,odkládací plotna na víku kufru,reflexní pásky na ráfkách,padáky RD moto,denní svícení na padákách,voltmetr,kryt cetrálního tlumiče,laděné výfuky Arrow
...a bude toho ještě víc

Byla to láska na první pohled.

Motorka prodána 30.3.2019 .

Tento stroj byla taková jistá volba,od doby co jsem ho zahlédl v inzerci jsem ho měl pořád v hlavě a pak už bylo vše jasné.Když jsem po domluveném termínu přijel na místo,okouknul stroj a projel se-bylo jasno!!.Domču jsem si přivezl ze Žichovic u Sušice i přes malé nedostatky,o kterých jsem předem nevěděl,ale počítal jsem s nimi.Cesta 170km domů byla taková trochu poznávací a mohu sám za sebe říct,že jsem udělal dobře s koupí.Jelo se mi na něm skvěle,akorát na můj zadek bylo trochu měkčí sedlo,párkrát za cestu jsem se musel postavit a ulevit sedacímu svalu ,ale sedlo se časem doupraví :).A větrný štítek budu muset trochu přihnout,vítr mi jde přímo do helmy a dosti to mlátí.
Stav mota byl na svůj věk ucházející,pár šrámů sice měla,ale které enduro ne,že?Takže vše v normě.Najeto bylo lehce přes 35tis. km.Krasavec!!

Motor mi vyhovuje,v pomalých otáčkách klidas,ale když se veme víc za heft,tak se dějí divy-docela pěkný zátah se projeví.Hlavně,výfuk má překrásný zvuk a už originál má něco do sebe,no jo,to ten jednovál.K brzdám od Nissinu výhrady ani nemám,celkem spokojenost.
Co se týče jízdy,Dominator je na okreskách spokojen,dálnice taky ještě ujde.Mě osobně na dálnici vyhovovala rychlost do 120-130km,pak už Domík lape po dechu a je ve zbytečně vysokých točkách.
Chtěl jsem jeden ze starších typů-ještě japonskou výrobu.Při výberu jsem měl jasno,chtěl jsem zapuštěné blinkry do kapot,jako to mělo mé předešlé Varadero.Navíc má tento rok pro mě nejvíce vyhovující kopotáž co se týče zvhledu-krásná,čistá linie.

Technické údaje:
výkon:32kw při 6000 ot/min
chlazení:vzduchem (možné použití přídavného olejového chladiče)
používaný olej:10W40 ( Castrol Power GPS)
pneu:předek 21 -Mitas

turistické plexi-SPLNĚNO
vyhřívané rukojetě

Krokoměr:
8.5.2013 - motorka dovezena domů
10.5.2013-foto i popis budu časem doplňovat.Zatím mě čeká přihlášení a údržba (olej,filtry,brzdovka)
17.5.2013-olej,filtry,brzdovka vyměněná.Prosakuje nám přední pumpa ,zlobí přerušovač blinkrů a plast na zadním nosiči to má zasebou.
10.10.2013-Tak plast na zadním nosiči vyměnen za plast z Africi Twin (sedí dobře).Přerušovač blinkrů sehnán origo díl na inzerci (Pro ty,co ho budou shánět,dejte pozor na ročník mota,jsou asi tři typy přerušovačů na Domika,a cena okolo 300 a výš).Sehnán padací rám,bohužel po doručení domů jsem zjistil,že rám je zřejmě na druhý typ Dominátora,tudíž absolustně nepasoval.Takže,rozřezat,spasovat,svařit a pak už jen lak.Myslím ,že se celkem zadařilo.Mezi tím co jsem dělal s lakem,tak jsem si vzal do parády trochu i dekl pod motor,myslím že se dobře povedlo :).Výfukové svody natřeny,zatím ponechány origo koncovky,v budoucnu mám spadeno na duo ladáků :)
Zatím spokojenost,na Domiku jsem zatím moc nenajezdil,není moc čas,ale když je chvíle a pěkné počasí,hned to využiju :).Ale v letošním roce už moc vyjíždek v dohlednu nevidím :(
08.05.2016 -Tak pro letošek doncek vyjel v novém kabátu s pár úpravami-pro letošek máme na svědomí dvojici ladáků Arrow, přídavná led světla , voltmetr,kryt centrálního tlumiče, výměna vidlic,seřízení karbecu, úprava krytu vidlice a kotouče, dání nového turistického plexi-původní jsem bohužel rozlomil,nová zadní mitaska,demontovaná eko blbost s olejovou blbostí a samozřejmě pořádná očista :).Pro letošek zatím asi dost :)

03.05.2017 -Tak provedena úspěšně STK na dva roky .Na tachometru máme celkově cca 38000km.

Tak zatím ahoj a v dobrém na cestách :)

Káreo
Káreo napsal 24.05.19 v 09:53 10b.

Nádhera,taky jsem jednoho přivezl! Jsou to nádherné stroje!

APALUCHA
APALUCHA napsal 02.02.14 v 20:07 10b.

Také pěkná mašinka. Ať slouží

Lubos92
Lubos92 napsal 23.01.14 v 13:56

Pěknej stroj .

Zilton
Zilton napsal 14.01.14 v 19:29 10b.

Buduli
Buduli napsal 26.06.13 v 19:40 10b.

Zapoměl jsem na body