Yamaha XV 125 Virago (1997)

Vlastník Hippieguy
Vloženo 2.5.2013
Aktualizováno 10.4.2014

Dva válce, 125kubíků. Jedno sedlo, pevná zadní stavba a zvuk co rozbije okno.
Yamaha Virago 125 Custom!

Kawasaki EL 125 Eliminator: Proč mít jednoválec, když můžu mít 2?
Daelim VL 125 Daystar: Proč mít jednoválec, když můžu mít 2?
Suzuki VL 125 Intruder: Moc drahá

První dojmy - Vůbec to nezatáčí, kde to má sakara neutrál? Ty řidítka jsou moc tlustý. Nedosáhnu na přední brzdu. Au moje prd**. Je to moc hlasitý! Z toho kraválu mi pukne hlava. Ale stačilo pár Km a zvyknul jsem si.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty s ocelovou zadnicí, co si nepotrpěj na pohodlí.

Doplňky na motorce - Lauf neznámé značky (chromovaná trubka). Rolka

Přišlo jaro a čas na novou mašinu. Opět jsem v zimě brigádničil a tak jsem si moh udělat radost něčim, co už neni šrot a co se za jízdy nerozpadá. Od ledna jsem každej den projížděl motoinzerce a nakonec v sobotu 30. Dubna jsem si jel do Kostelce u Křížku pro tuhle krásku. Někdo by řek, že je to bastl, podle mě je to nádherně provedená stavba. Základem byla Yamaha Virago, ale moc z ní toho nezbylo. Původní je jen motor, přední část rámu, sedlo, přední blatník a kola.
Zbytek jako nádrž, výfuky, přední vidlice, brzdovej třmen, kotouč, zadní blatník a světla jsou sice z jinejch motorek, ale jako celek to ladí perfektně.
Zvuk je v první polovině otáček pěkně hutnej a hlasitej, ale jakmile se víc vytočí je už poznat, že je to jen dváca, ale díky charakteristice motoru se dá jet 70kmh s ještě důstojnym zvukem. Výkon je sice o trochu nižší než u minulý číny, což ale neznamená, že jede špatně. Jedinou výtku mam k ovladatelnosti. Díky dost čoproidnímu posedu jede pořád rovně a v zatáčkách je hrozně pomalá. Na svý starý číně jsem byl i přes nefunkční tlumiče a vůli v zadní kyvce znaltelně rychlejší, snáze se sklápěla do zatáček a ovládala.

K zadnímu hardtailu zatim nemam výhrad. Sedlo je odpružený a při bežný jízdě to neni ani poznat. Je pravda, že na dírách to skáče trošku víc. Ale je to úměrná daň za vzhled.

djangi
djangi napsal 05.04.14 v 20:59

Na dírách skáče trochu víc věř tomu, že s tlumičema to skáče 4x míň... Sám mám hardtail, tak vím o čem mluvím jinak to vypadá fajn

Piwell
Piwell napsal 03.04.14 v 23:19

Pjercak
Pjercak napsal 09.12.13 v 16:56 9b.

Dobry hardcor na 125

PýDžej
PýDžej napsal 23.09.13 v 21:22

No slááává! Gratuluju, snad to už bude jezdit (i když trochu nejistoty zůstává ...jede furt rovně?70 je už problém?) Ale to vychytáš ... akorát - nedal jsi za to moc?

ALLF
ALLF napsal 29.08.13 v 18:08 10b.

vypadá dobře