Zipp Manic (2009)

Vlastník Luksov
Vloženo 28.4.2013
Aktualizováno 24.5.2021

Moje první větší motorka, která trochu jede :)

trailer ZDE:

První dojmy - Zipp Manic 125 koupen jako 2. moto po Simsonovi. -Na první pohled by nikdo neřekl , že to je pouhá dváca až na ty pnemuatiky :D Je to první oficiálně registrovaný Zipp Manic v ČR

Moto zakoupeno v březnu 2013, ujeto zatím cca 400km.
Koupena za 17 tisíc s 7337km na tachometru a po prvním majiteli.
Údajně nikdy nepoložena což je asi výjmečně i pravda, nikde skoro žádný škrábanec. Stav opravdu jako nová.
VZHLED
Je to prostě kopie Yamahy YBR 125 stejně tak jako např. Yuki sport,Kentoya Lens atd..
Takže vypadá pěkně :)
MOTOR-PŘEVODOVKA
4-takt, vzduchem chlazený o objemu 125ccm a výkonu tuším 7,5kw.
Krásně táhne od nízkých otáček
Maximální rychlost se pohybuje u reálných 100km/h,tachometrově 115km/h
Takže ideální cestovní rychlost do těch 90km/h zvládá bez problémů.
Motorka má opravdu pěkný zvuk na stopětadvacítku.
Převodovka je 5-ti rychlostní.
Spotřeba se pohybuje kolem 2,5- až 3,5 litrů na 100km
BRZDY
Přední kotoučová brzda (jednopístek) a zadní bubnová brzda.
Brzdy bych tu hodnotil spíše negativně, přední kotoučovka má brzdný účinek nic moc a zadní je na tom ještě hůř...
VÝBAVA
- Ukazatel zařazeného rychlostního stupně
-Varovná funkce směrovek ( to snad žádná jiná dváca nemá :D )
- Ve předu halogenka. Světla tu svítí perfektně.
SHRNUTÍ
Za 17 tisíc nekoupíte žádnou lepší 125.
Je to sice číná, která se prodává v Polsku, ale už to neni jako čínské motorky před 10 lety, kvalita jde nahoru, i když je jasné, že zas neni taková jako u Yamahy, taky je o polovinu levnější. :) Takže kdo chce levnou motorku ideálně na cestování a má řidičák na A1 je tohle ideální volba!

AKTUALIZOVANO 19.7.2013

Dne 19.5.2013 moto poprvé položeno :( , byl to i můj první pád na motorce.
Zipp položen v zátáčce při cca 50-60km/h.
Odnesl to kryt budíků, přední pravý blinkr,prasklý plastový kryt hl.světla a hnuté vidle a nějaké ty škrábance.
Já-naražené rameno a koleno.

19.7.2013
Moto má již nové blinkry (vpředu), rovnané vidle, jsou hnuté ještě o 1mm, ale to prý nemá vliv, dle slov odborníka, protože v číně to je 1mm sem druhý tam :D
Najeto již cca 800km a už nefunguje palivoměr (což je problém všech čínských motorek) a ukazatel zařazeného rychl.stupně. Ještě se přepůlil náhon otáčkoměru, ten je již nový za 250,-

inkognito1
inkognito1 napsal 01.02.15 v 11:43

zdarec :) mám mašinu zipp manic 125 a omylem jsem rozmlátil plast brejlí ... už jsem si sehlnal sklíčko tachometru a říkal jsem si že ten plast slepím (ikdyž je na 100 dílů :D ) a že ho pak zalakuju ... díval jsem se na náhradní díly a pořád nemůžu najít web na kterým koupím díly na čínu ... bylo mi jasný že to nebude tak jednouduchý to sehnat :D tak bych se vás chtěl zeptat kde bych sháněl náhradní díly??
díky ;)

Luksov
Luksov napsal 19.07.13 v 20:48

JirkaMetal: Díky!

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 15.05.13 v 21:18 10b.

krásná motka gratulejšn

Luksov
Luksov napsal 29.04.13 v 21:24

Díky! Já taky ještě před 2-3 měsíci nevěděl že něco takového je :D

Dolin
Dolin napsal 29.04.13 v 08:52 10b.

Proč tak nevypadala 350/640 v roce 1986,...Ach jo,..Krásná motorka o které sem netušil ani že existuje!