Husaberg FE 450 (2013)

Vlastník Nori
Vloženo 28.4.2013
Aktualizováno 28.4.2013

1.Sezona na ostrém enduru,rok 2013 s Husabergem.

Vloženo: 15.03.2014, Uskutečněno: 25.12.2013, Stav tachometru: 1600 km, Zhlédnuto: 12x

Na úvod musím napsat,že FE 450 je opravdu závodní mašina,kterou asi nikdy nevyužiji s bídou ani na 30 procent.
Ze začátku jsem k husarovi přistupoval s velkým respektem,výkonu má až až.Doslova jsem byl šokován,jak je jízda na enduru fyzicky náročná,hlavně na ruce.
Po první jízdě jsem musel sundat příbal-urval se zadní blikr,dále zrcátka při pádu a taky je hned pryč zadní blatník.SPZ drží na miniblatníčku,přední blinkry jsem ponechal.
Od prvních louk,lesních cest jsem pak zkusil motokrosové tratě-Račice u Zábřehu na Moravě,Rapotín a Habartice u Hanušovic.4 kola a honem pauza,fakt to chce zlepšit kondici.O dost lepší pocit se pak dostavil s podzimem,na motorce jsem se už cítil mnohem jistější,tak se mohlo přistoupit na náročnější terén-freeride volnou krajinou,s prudkými výjezdy v lesech mezi stromy.Poslední vyjížďky pruměrně 3-4 "pády"-spíše odložení do měkého,kdy mi podklouzne předek,nebo když už to nahoru víc nejede.
Pneu z výroby-Michelin Enduro Competition jsem přezul až po 1600 km,dost pozdě,posledních 400 km to bylo už špatné.Teď mám Metzeler Six Days a jsou supr.Motorka má za sebou 2 výměny oleje,vždy s olejovým filtrem-Ve 3,5 Mth a 24 Mth.Momentálně jsme v nové sezoně 2014 a pozítří se bude konat 3.výměna oleje-ve 44 Mth.
Husaberg FE 450je perfektní enduro,rozhodnutí o koupi nelituji,ba naopak jsem nadšen.Akorát to chce vylepšit kondici,enduro je mnohem mnohem náročnější než superbike na okruhu.