Aprilia RSV4 R (2013)

Vlastník sasos69
Vloženo 27.4.2013
Aktualizováno 4.11.2016

Jednoducho som hľadal ešte ostrejšie okruhové "Tuono".

Motorka koupena od ITAL MOTO Žilina - OK

BMW S1000RR: drahá, nemá V4 ani štýl
Kawasaki ZX-10R Ninja: nemá quickshift, gyroskopy náklonu

První dojmy - Prvá moto s racingovým držaním - ruky ma bolia jak fras!. Výkonovo rozdiel oproti Tuonu skoro nie je (+17), len je rozpačitý spodok. Inak brzdy z inej galaxie, nižšia spotreba. Po 300 km sa s tým chodí parádne po meste, už sa teším na okruh (2000 km musím živoriť v zábehu).

Motorku bych doporučil pro - Kto hľadá litrové véčko v ráme 600ky s nadupanou elektronikou a zvieracím charakterom.

Doplňky na motorce - 1. Ochranné protektory alternátora a spojky GB Racing
7. Rýchloplyn Accossato
8. Opačné radenie FlyHammer
9. Gripy Oxford sports
10. Reťazový set D.I.D 520ERV3 zmena pomeru na 15:42

300km: Neviem zatiaľ nič konkrétne popísať. Osobné skúsenosti sú negatívne ale je to len preto, že je nová a doteraz bola zima a ja som bol chorý. Čiže som jazdil len po meste stále na dvojku - motor mal 101C, ruky v kŕči z neustále zmačknutej spojky a brzdy. Potom som dal 300 km s choprákmi, max 90 km/hod a som myslel, že ju darujem (a zbijem choprákov). Takže ma konečne v nedeľu čaká prvý výlet a následne Slovakiaring. Potom budem múdrejší. Ale už viem, prečo som si ju nekupoval! A ešte som si dal 2 hodiny 200kou po dialnici... labúžo A Tuono sa vážne môže schovať.
1500km: Dal som 2 výjazdy kolo komína (1100km) a som unesený. Moto vôbec nevnímam len sa dívam, kam chcem ísť. Brzda, plyn reagujú vždy podľa akejkoľvek požiadavky, snáď nie sú žiadne limity. To čo som na Tuone drel na hranici, teraz precházdam s ľahkosťou a omnoho svižnejšie a ľahšie. Výrobcovi neuverím, že sú to skoro zhodné motorky.
1900km: Okruh som zatiaľ moc netlačil (limit 9500 otáčok bliká už pred 240 km/hod.). Všetko pracuje ako hodinky, len som všade skôr a rýchlejšie. Ale na druhej strane je to celé akési uhladenejšie, menej utrasené. Spotreba oproti Tuonu výrazne poklesla na 7,2 l/100 km (1300 km - mix dediny, cesty, diaľnice do 230 km/hod), kontrolka benzínu začne svietiť po 215 km, okruh 10,4 l/100 km (360 km). Kvôli 2 ľavým zákrutám do kopca na Slovakiaringu dám asi opačné radenie.
3400 km: Dal som novú zadnú 200/55/17 Supercorsa SP. Maximum na Slovakiaringu dole o 5 sec., súčet najlepších sektorov ešte lepší o ďalších 11 sec.! Slidery zodraté, guma drží ako koľajnice, jednoducho bajkerské nebo (pritvrdené pruženie).
4400 km: Zadná guma vydržala iba väčšinou okruhových 1000 km. Nový spotrebný rekord! Prezuté do toho istého. Pri nácviku štartov odišla spojka. Oprava mimo záruky za 500€ trvala presne 2 mesiace!
8000 km: Nová predná Dunlop GP Racer D211 S 120/70 ZR17 - šialený grip a dôvera, racingový štít - pocit ako v hučiacom tuneli, hneď zlepšený osobák o 0,5 sec.

11500 km Vraciam sa k Supercorse SP. Aj vydrží celé 2 okruhové dni a aj mám z nej lepší pocit a dôveru.

15500 km motorku som so slzami na krajíčku predal, lebo nemám čas na okruhové jazdenie. Kamarát sa jej však bude s láskou venovať ďalej.

Bodacat
Bodacat napsal 12.10.16 v 09:17 10b.

...ty brďo, kráska v černé

More napsal 03.03.16 v 09:21 10b.

Ahoj,prosim te kde se da sehnat paka opacneho razeni?dekuji za odpoved.Mario

Petta
Petta napsal 26.02.15 v 19:22

Je to nádherná bestie!

verybusy
verybusy napsal 23.07.14 v 09:41

Ta černá je taky krásná!!!

JA-NE
JA-NE napsal 19.06.14 v 09:42 10b.

LUXUS