Chunlan CL125-3A (2004)

+pohodlný posez
+ nádherný zvuk
+ spousta chromu
+ vzhled

- špatná dostupnost originálních dílů, ovšem když člověk hledá, tak zjistí, že náhradní díly jsou shodné s j

První dojmy - První dojem je velice příjemný. Motorka zaujme ihned po startu svým krásný zvukem. Na tak malý objem má velice dobře poladěné výfuky. Další věcí, která zaujme je pohodlné sezení a to i pro spolujezdce - díky opěrce je to jako v křesle. Při jízdě někomu nemusí vyhovovat velice měkká přední vidlice.

Motorku bych doporučil pro - Tento stroj je vhodný pro začínající motorkáře.

Doplňky na motorce - kónické koncovky výfuku, rolka

Tak na začátku je třeba si uvědomit, že je to malý 125 cm chopper, takže žádnou zběsilou jízdu a předjíždění si s ní neužijete. Ovšem kvůli tomu jsem si ji nepořizoval. Právě naopak - je spíše pro pohodáře, kteří si užívají bezstarostnou jízdu a chtějí se dopravit z místa A do místa B.
Motorka je díky svému nízkému těžišti skvěle ovladatelná. Nabízí velice pohodlné svezení i pro spolujezdce. Je velice spolehlivá - ještě nikde mi nenechala. (Pokud tedy nepočítám vlastní hloupost, kdy jsem si otevřel kohout na rezervu a vyjel jsem nádrž do sucha :D) Je také poměrně úsporná - jezdí do 3 litrů.
5-ti stupňová převodovka má na můj vkus krátké odstupňování - to je zase výhoda ve městě, kde nemusíte přemýšlet co tam dát za kvalt a motorka klidně pojede padesát stejně na čtyrku jako na pětku;)

Co se týče dosavadních oprav a závad tak jsem měnil prasklý držák levého výfuku a zpuchřelé a popraskané příruby sání karburátorů. Vše vyměněno za nové a jezdí se dál. Problém nastal při shánění náhradních dílů. Originální díly jsou těžko dostupné. Ovšem kdo hledá najde. Zjistil jsem, že spoustu dílů je kompatibilní s jinými typy. Buď přímo od zmiňované Hondy CM 125 nebo Yuki 250 apod.

Allien
Allien napsal 23.07.20 v 22:33 10b.

Krasa

RenyHeroe
RenyHeroe napsal 06.06.15 v 22:57 10b.

zatím co jsem potřeboval náhradní díly na Chunlan 125-3a tak motoscoot OPAVA

Zoulík
Zoulík napsal 22.03.15 v 08:38

zdravím, sháním přírubu sání na motorku Chunlan 125. Nemohu to nikde sehnat. Poradil by mi někdo prosím?

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 21.06.13 v 13:17 10b.

Motorka pekná , kdyz koukam na ty tvary tak je to trosku okopirovana Kawa LTD 454

Vycho
Vycho napsal 22.04.13 v 12:07 10b.

Pěkná Ať slouží,přeji pohodovou sezonu