Aprilia Pegaso 650 Trail (2007)

Vlastník vladaobi
Vloženo 8.4.2013
Aktualizováno 15.12.2018

Tak je doma Aprilia pegaso 650 trail

První dojmy - Tak první dojem byl fomazní motorka opravdu padla do ruky jak na mýru, bál sem se váhy ale i to mymyle přkvapilo, no a po seznámení po pár km prostě užasná, dokáže byýt poslušná ale i divoká holka.

Motorku bych doporučil pro - Tak promě. A pro velké dobrodruhy.

Doplňky na motorce - Tak první věc, rolny na zadní kyvnou vydlici od Accel, hlásiče náklonu, padací rám od RD-moto, blastri s výstuhou a ještě nenamonovaná taštička na blatník acerbis.

Laděné koncovky MIVV a je to fenomenální. Též od spolupráce RD-MOTO

Tak co bych zatím psal že vše budu časem dopisaovat. Zatím sem se jen svezl ale to byloí cca 1km

Tak zatím jsem vyměnil olej s filtrem, vzducháč ještě ujde ten sem řádně profoukl, pak jsem vyměnil přední destičky a kapalinu ty destičky už to potřebovali na zadek sem koukal a ten ještě něco snese tak je tam zatím nechám. No a pak sem vydrhnul řetěz a přilehlou části, ten to potřebaoval jak sul, no a ted přemýšlím o větších řidítkách a padácích ale ty padáky nemohu nikde najít snad se podaří a najdu je, nebo jestli někdo nevý kde je sehnat tak my napiště, jinak skušenosti z jízdy zatím nulové ještě nejezdím ale to vše si pak rychle vynahradím tady jestli námto letošní jaro léto umožní zatím to tak nevypadá.

Tak pomalinku zkrášluji ted sem pořídil jen malinkou věc a to rolny na zadní kyvnou vidlici od Accel

Ted ještě uvažuji o vyžších a širších řidítkách.

PRVNÍ VYJETÍ S APRILIA PEGASO 650 TRAIL

Tak konečně je řidičák doma tak sem hned vyrazil počasí tomu jen přálo, sice jen cca 50km ale krása motorka jede špičkově ovladatelná uplně užasně až sem to ani nečekal jak krásne poslouchá, tak ted jen aby přálo počasí a mohl řádně jezdit

Tak sem koupil velice dobře, krásná neokoukaná, ovladatelná až sem to ani nečekal jak krásně si sní pohrávám, jen brzdy mohly být agresivnější mají pomalí nástup. Podvozek my velice nadchnul, pohodlná no prostě paráda.

Najeto 419km a super, stále si zvykám, ale naprostá paráda.

Tak sem sehnal hlásiče náklonu, i když je třeba nepoužiji, ale mají tam být tak at tam sou.

Dodnes najeto 834km a naprostá spokojenost.

Krásný výlet na Orlík a okolí najeto 227.7km

Při výletu na Orlík bylo vše perfektní jen se my od přední brzdy při brždění ozívalo jakési vrzání ale nic sem neodhalil čím to tak to přisuzuji teplotě kotouče byl rožhaven, doufám že to nic není jen zvukový projev při zahřátem kotouči nebo desek.

Tak už budu mýt s pegáskem najeto 3000km a naprostá spokojenost, stále my udivuje co vše dokáže a stále překvapuje, takže zatím naprostá spokojenost.

Už sem nucen vyměnit zadní pneu tak zatím vybýrám ale asi pujdu do Mitas E07, ale to se ještě uvydí. Jinak naprostá spokojenos, pegásek poslouchá funguje no paráda nedávno sem byl s klukama v Orlických horách naprost špica.

Tak sem obul novou zadní gumy, MITAS E-08 tak sem zvědav kolik naní najedu, při výměně najeto 20920km.
Akorád sem zvědav jak to bude ladit s přední gumou tam mám MITAS ale E-07 tak doufám že se nebudou hádat.

Sehnal sem padáky po kterých sem toužil sice to nejsou ty po kterých sem pokukoval ale i tak sem spokojen alepon nějaká ochrana než žádná.

Chrániče páček
Tak dnes dozrazili montáž cca 45min a seli docela dobře jen pár malinkých upraviček a byli tam

22222km
Krásné čídlo.

Malé schrnutí, s pegáskem sem nadmýru spokojen stále my krásně překvapuje co vše dokáže prostě famozní mašina.

Tak asi jedna s posledných vyjížděk letos, ted už se nám to počasí pěkně kazí no už aby bylo jaro.

7.11.2013
Zřejmě jedna s opravdu posledných letošných vyjížděk sice jen 58km ale zato sem sije užil, počasí krásne sice jen trochu foukalo ale už sem jezdil v mnohem horším počasí i chladnějším, dneska bylo 14 stupínku což je krásné, no už aby byli JARO, já tu zimu nesnášim to zas bude depka.

8.11.2013 sem též neodolal a vyjel ale to už asi opravdu v letošní sezoné naposledy, bylo to fajn sice sem po cestě domu zmokl ale to my nevadilo, tak ted už jen ji uložit holku.
SEZONA 2013
Malé schrnutí tak sem s pegáskem já najel 5756km což není nic moc ale jeto užasná motorka, od koupě sem jí trošku poupravil a to padáky, blástri a ruzné male kravynky. Ted ještě musím udělat ventilové vule a výměnu oleje ale nato je ještě čas, jinak mašina je doma v teple a po večerch jí pořádne čistím už ted sem zní vykydal asi kylo hláta, no a co vše sme spolu zažili krásné chvíle jeto prostě užasný stroj.

Už aby byli JARO !!!

SEZONA 2014

První vyjíždka 2014
Dnes 6.2. překrásné počasí 8nad nulou slunečno nedalo se odalat a vyjel sem naprostá parádička ujeto 76km ale krásných.

Tak 8.2.2014 sem též neodolal a vyjel neo jen tak dál.

23.2. proběhla výměna oleje, filtru a svýčky za tím letos najeto 915km

Dlouho sem nic nenapsal tak to musím napravyt, vše funguje jak má žádný problém jen jednou my potvurka nechala ve štichu, a to kdž sem jel za přítulí do špitálu tam sem dojen v pohodě ale když sem chtěl odjet tak nic prostě jako by nešel proud, no moto sem odvezl na vozíku, pořád sem si říkal to bude velká závada a po rozebrání sem zjistil že my upadli kablíky ve spínačce oprava 10 min.

Další výlety proběhli v naprostém pořádku, dokonce sem oběvylkousek od baráku Bzony.

No a počasí nám zatím prálo tak jen tak dál.

Nově sem umýstil kameru na helmu tak sem zvědav jaké budou záběry.

Tak sem něco natočil jen musím upravt uhel.

Uhel na helmě upraven a zábery sou krásné jen zvuk nic moc ale to my netrpí, vida sou v deníku, a k prgasu prostě užasná motorka kdo neměl nebo nemá nepochopí jak jetohle užasný stroj. Strašně rád bych jí dopřál ladáčky ale nato bohužel stále nezbývají finance tak snad časem neco pořídím, né že by serie nemeli krásný zvuk mají ale ladák tomu dodá říz, nejde my ovýkon ale o prožitek. A že si užívám každí ujetí milimetr.

6.čevence Dnešní příhoda, krásné počasí tak vyrážím po ujetí cca 35 km spozoruji divné chování spojkové páčky zastavuji na krásné vyhlídce.

Poté kouknu na páčku a koukám rostřepené lanko a drí na jenom fousu, polil my studený pot no a rychle k domovu. No snad dojedu no naštěstí sem dojel, no mašinu zaparkuji dám na zvedák a ez kolem ní a študuji jak na to lanko po chvíli koukání a přemýšlaní jdu nato napřed že to najak protáhnu a bude venku po pár nadávkách musím rozebrat pul mašiny, maska dolu nádrž dolu a pak se muželanko vyndat no ted ho jen nějak opravyt nové stojí cca 1000kč to je poslední varianta, no tak tohle využiji na vyčistění mašiny pod nádrží a k opravě spínačky natáhnu nový kabeli ta už mám klid.

Už dlouho sem tu nebyl tak to musím napravyt. Tak motorku nezanedbávám to ani náhodou je vteplíčku vyhřívané garáže. No a co k uplinulé sezoně tak událo se toho dost, tak ty nejzásadnější věci se děli ke konci tak třeba narodil sem syn Kryštof 14.9 2014 a když sem si je přivezl z porodnice tak sem opolko vyjel no a co se nestane plechovkář my nedá předmost naštěstí v malé ryclosti ale i tak to byla rána moto to dostala naštěstí na bok kde je padák takže to dopadlo jen odrený padák blastr jinak vše přežilo, no padák je malinko hnutý ale nic vážného no vyníka sem pěkně podusil a vyžímal. No a ted se připravuji na novou sezonu, ješte my čeká výměna oleje jinak je vše připraveno no už aby bylo jaro.

SEZONA 2016

Tak zas po dlouhe dobe sem tu, bylo zo takové chaotické období narodil se my syn a nebyl moc čas, tak ted to snad napravím. Motorku sem nezanadbával jen nebyl čas sem psát. Tak za sezonu sem tomu moc nedal.
SEZONA 2017
Tak letos to bude snad lepší tak užjsem něco najel konečne sem si obednal ladaky od creptus (asi cyba cekam už 4mesice a nic) Ted budu dávat nové obutí a pritom jsem zjistil že mamv zadním kole špatná ložiska prostě paráda, nikdy jsem to nedelal založil sem vlakno zda poradíte, asi pojedu do moto servizu. pak sem zjistil že mi praskly dva fousi na spojkovém lanku snad vydrží do konce sezony pak si vyrobým nové. Jinak vyměna oleje a filtru.

Tak zas něco dopišem, tak ložisk v zadnim kole vyměněni. nove gumy a jezdím jezdím jezdím. probehli pekelné doli a drobne vylety jo a ladaky stale nic ach jooo.

SEZONA 2018
Tak novou sezonu začneme klasicky údržbou tak první co bylo potřeba opravit spojkové lanko, to jsem opravil cca 100kč a dvě hodky práce. Ted čeká výměna vzduchového filtru, zapalovací svíčky , a olej s filtrem. Ještě chci stále pořídit ladáky ale stále mi nato nevychází finance stále do toho něco zasahuje když už dost našetřím tak se něco v... a musím ty peníze dát jinam. Prostě na tohle mám smůlu. No ale už se těším až prvně vyjedu do nové sezony.

Tak a je to tu konečně sem se rozhoupal a udělal pro mě velký krok, a to objednal sem laděné koncovky. Tedy já už si jedny kdysi objednal a ano udělám negativní reklamu a to CREPTUS tam jsem si je objednal počítal sem z delším dodání ale čekat rok a sále nic ha ha to opravdu nééé. Tak sem objednal MIVV a světe div se při objednáni bylo řečeno cca 4-5 týdnů a ejhle po týdnu mi bylo oznámeno že ve středu 28.3.2018 budou naskladněny a hned odeslány mě domu a abych to uvedl na pravou míru objednával jsem je 13.3.2018 a počítám že po velikonocích dorazí. Tak už jsem natěšený jak malí děcko. Pokud mi to vyjde budu vše dokumentovat. Jinak už jsem plně připraven, nový vzduchový filtr, svíčka a olej vyměním až něco málo ujedu abych rozpohyboval usazeniny
. no už aby to bylo a mohlo se vyjet sice už je nad nulou ale té soli na cestách fuj chce to první pořádní jarní deštík. A pak hurá. No už aby laufi dorazili

Tak a je to tu MIVV dorazili namontováno a naprostá paráda lítají toho plameny jak bůů, jsem ohromen. Zatím mám jen jednu fotku a video které ale nepobírá zvuk ale zkusím to sem dát. Sice něco stáli ale naprostá paráda.

Tak dnes jsem konečně zaslepil ten proklínaný EGR ventil udělal jsem prostě měděnou podložku a hotovo tak sem zvědav jaký to bude mýt efekt na ladáky MIVV jestli vůbec nějaký efekt vznikne, no minimálně se mi nebude zbytečně špinit vzduchový filtr a věci kolem.

Tak velký poznatek po zaslepení EGRu motorka se dusila a přestala si poprdávat tak sem EGR zas otevřel a vše zas jede jak má, ale vysvětlete my někdo jak to tedy z tím EGR ventilem je To bych ho musel celí dát pryč a co elektronika co k němu vede sem z toho zmaten. Tak jestli někdo víte jak nato poradte.

Jsem tu z novinkami co se mi událi. Přijdu k mašině otočím klíčkem a tam najednou vložte kod no což řekl sem si kod znám tak ho zadám a ono nic. tak exstapáda jak prase celou sobotu sem stál u mašiny a pc a snažil se nato přijít až po jedné radě zdejšího uživatele sem šel po imobilizéru sundal nádrž a šel proměřit káble zda nejsou přerušeny a nic nebili.

Tak poznatek jak kráva a to díky cuir moc mu musím poděkovat. Tak k věci došli jsme k tomu že budě někde přerušený drát od imobilizéru. Tak sundám nádrž hledám kudy vede imo vjednom bodě nacházím konektor tak rozpojím a jde se zkoušečkou zjistit zda není někde přerušen drát. tak od spínačky ke konektoru ok. Tak jdeme dál dle schématu jsme zjistili že to vede do přístrojovky tak vyndavám přístrojovku a vypojuji konektor abychom mohli propípnout dráty to jsme našli a dráty ok. Tak sem prostě řekl že to někam odvezu. Motorku složím a pak vrazím klíč do zapalování a otočím a tu najednou naběhne odpočet 20 tak mi blikne hlavou druhý klíč honem kde je naštěstí ho mám vyndám první vrazím druhý na displeji naběhne III tak si říkám co třetí klíč nemám tak mi napadlo je ještě je prohodit tak sem v posledních 5 vteřinách klíče ještě prohodil, došla časomíra vyhrkl mi smrtelný pot tak co ted najednou se vše rozběhne vše naběhlo jako by nic. Tak tam stojím nevěřícně čumím ted sbírám odvahu klíč vyndat a znovu zkusit tak se asi minutu přemlouvám jdu do toho vypnu klíček vyndám ho, hluboký nádech a jdem nato zasunu otočím a ejhle vše naskočí tak to zkouším ještě několikrát a vždy vše naběhne. Ted už mám 60km a asi 10x zastavení a vždy vše naběhne. Tak a ted mi někdo řekněte kde byl zakopaný pes. Došel jsem k tomu že když sem rozpojil imo a odpojil přísrojovku že se to nějak resetovalo nic jiného mi nenapadá. A ještě jednou moc moc dík za rady curi nebýt jeho nikam sem se do ted neposunul máš u mě pivo a panáka.

Tak jsem tu zas další problém co mi potkal bylo palivové čerpadlo. Začlo mi blbnout vynechávat tak sem pátral a našel jsem jen originál za 12 tisíc což mi přišlo šílený ale nic sem nemohl najít tak sem se smiřoval stím že ho koupím za ty šílený prach, no inu založil sem vlákno a někdo dal odkaz na čerpadla a ejhle jedno se schoduje a za 1500 kč tak neváham a ryskuji a objednávám hned druhý den dorazí tak celí napjatý rozbaluji a skoumám a uleva ono je na chlup stejný tak vše seskládám a maká to tak paráda, no a další problém co nastal byl palivový filtr ten originál byl na čepadle v nádrži a bil ko tak sem ho vyhodil ale nové už tedy opravdu nesezenu tedy ano ale za 2500kč což sem zavrhnul tak sem dal za kohout palivový filtr sice to vypadá ošklive ale prozatím stačí a časem to vyřeším lépe veškeré fotky dodám zatím je najdete v založeném vláknu. Tak malá úprava přídavné světlomety

R_D
R_D napsal 08.02.17 v 05:34 10b.

Ahoj, máš to pěkně povedené . Já teprve začínám a mám Aprilku teprve jednu sezonu, tak snda bude vše OK..

Baťoch78
Baťoch78 napsal 05.04.16 v 08:15 10b.

Opravdu pěkné moto

Pepa66
Pepa66 napsal 04.11.14 v 21:30 10b.

Ahoj vladaobi, vybral jsi dobre "proste krása strídá nádheru" a je videt ze se o ni dobre starás. Tak doufám ze se uvidíme, Jaro 2015 v `Satove na Pegaso sletu, hodne zdraví a pohody v jedné stope preje Pepa 66. Jasných 10b.

Petr_TA
Petr_TA napsal 28.12.13 v 15:13 10b.

Moooc pěkná
10b

Zub47
Zub47 napsal 09.11.13 v 05:22 10b.

Krasavice jasna 10b ta se hned nezalekne nejake te diry