Ducati Streetfighter 848/s (2012)

Vlastník Fililin
Vloženo 7.4.2013
Aktualizováno 12.1.2014

Design, technika, zvuk, styl ... tak nějak si přestavuji příjemý kousek na hýčkání a pro volný čas

První dojmy - Byla to tak trochu láska na první pohled. Oceňuji styl a technické zpracování, na které se vždy rád zajdu podívat. Zkrátka pro mne má všecho to co si člověk u prvního kousku vysnil. Chyby, které se časem určitě najdou, teď nehledám a neřeším. Přece si ty krásky pořizujeme pro radost :-)

Motorku bych doporučil pro - Tahle Ducati (asi nejen tato) je podle mne stylovka a která je především pro radost. Neočekával bych od ní pracanta na kadý den a ani příjemnou společnici na dálkové cesty. Ale vše může být zcela jinak ... třeba překvapí :-)

Doplňky na motorce - Rizoma rukojeti a padáky, Ducati malý štít

Leden 2013
Zatím jen seznamování jízdy i když jsem žádný měsíc ještě nevynechal. Vždy se našel den kdy byly cesty suché - až na ty teploty kolem 4st kdy se člověk skoro zlomí když sesedá

Tenhle dvouvál si evidentně říká o vyšší rychlosti díky převodům a na to bude potřeba přeci jenom vyšší teplota asfaltu. Brzdy naprosto skvělé a ve spojení s DTC je to jediná šance jak tu divošku sklidnit v chladějších měsících.
Chvílemi mi připadlo že si mašinka načetla mé představy, do zatáček si tak začala lehat sama a ty řídítka tam našroubovali jen na držení. Fakt je to moc příjemné a přisuzuji to velmi nízké váze.

Přiznávám, že úplně první jízdu jsem hledal trošku pozici. Nejdříve bolely dlaně, pak zase lopatky ale to bylo během pár cest bleskově pryč.
První a zatím jediná připomínka je, že jsem nikam namačkal lékarničku a podobně a tak se musel najít malý origo bag. Ale to je přeci naháč tak proč se vlastně divím

Doufám že příští týden konečně už cesty oschnou a budou tu definitivně rozumné teploty

Docela mne mrzí že na netu se nenajde pořádná oficiální foto tohoto kousku

12.1.2014 :
Abych se tedy všem zpětně přiznal právě jsem zažil vůbec svou první moto sezónu s první moto. Musím uznat že díky spoustě úžasných zážitků a spoustě lidí které jsem potkal jsem tak otevřel úžasnou kapitolu svého života. Moc díky všem !!!

První sezóna bylo pro mne 8.000km učení, zkoušení,horkých chvil ale i pohodových jízd které občas spojuji s geocachingem. Pokud si někdo myslí že to byla zčásti D1 tak se docela plete. D1 určitě nemám v oblibě. Jak je to v autě pohoda, pak na moto je to neskutečná nuda, pokud přičtu ještě občasné, mnohdy i silné poryvy větru na otevřených úsecích a nic moc betonový povrch. Protikladem jsou skvělé cesty v Oderských vrších, Bruntálsku či Šumpersku. Ideální na první seznamování - menší provoz, dlouhé zatáčky do kterých je fajn vidět a slušný povrch (jak kde).
Jinak jezdím prakticky vždy když mám náladu je nad 5st a je sucho a proto i tahle zima se mi dost hodně líbí (dnes 150km príma projížďka na Opavsku).

Mou oblíbenou literaturou je nyní učebnice Dokonalá jízda na moto . Došlo to tak daleko, že rodinka navíc usoudila že je potřeba abych mne někdo pořádně vzal do parády a něco naučil, tak jsem na vánoce obdržel poukaz na motoškolu v Brně na okruhu. Z počáteční hrůzy, že budu za totální pako, jsem nyní přešel do stavu očekávání ...no uvidíme jak se to vyvine až přijde onen den a pojedeme na Brno, dle diskusí jsou účastníci spokojeni a tak to snad bude pro fajn zážitek

A teď zpět k moto. Výběr první moto navíc pro mé účely se mi opravdu povedl a určitě nelituji. Moto lehoučké, fajn ovladatelné. Příkladné brzdy které podrží. Motor pod úžasným dunivým zvukem táhne jako pila. Jedinou závadu, kterou jsem zaznamenal byla chybka ukazatele teploty, tedy stal se z něj pravidelný částečný neukazatel. V servisu jsem obdržel info, že je to sporadická chybka a že mám moto nechat na pozorování. No po zjištění kde je konektor k danému čidlu jsem to raději vzal do svých rukou a při opakování chybového hlášení jsem ho doma vyčistil a od té doby půl roku bez problému.

Přeji všem minimálně stejný úsměv od ucha k uchu !!!

Coffeeman
Coffeeman napsal 04.12.22 v 13:46 10b.

Parádní!

T-O-N-Y
T-O-N-Y napsal 06.05.16 v 12:25 10b.

Ahoj prosim tě potřeboval bych striknout kryt sedla a nemam číslo barvy nevis ho náhodou díky Tony

Figi25
Figi25 napsal 05.08.15 v 20:25 10b.

Moc pěkný a napsána recenze taky super.Jsou nějaké nové poznatky k motorce? Jak dopadl ten okruh?

Petta
Petta napsal 20.02.14 v 18:31

Nechceš titanový RPčka pod sedlo?

Petta
Petta napsal 17.01.14 v 02:53

Díky za fotky.. Už ho mám také v hledáčku, snad najdu černého..