Honda CBR 900RR Fireblade (1999)

Vlastník polopost
Vloženo 5.4.2013
Aktualizováno 12.8.2016

3.4.2013 jsem se vydal přes půl republiky skrz mráz, mlhu a led.
Tím započala moje cesta s touhle mašinkou a uvidí se co nás bude čekat.

Kawasaki ZX-9R Ninja: důvod neuveden
Suzuki GSX-R 1100: malý výběr v inzerci

První dojmy - Zatím vím jen to, že to je šrot. Projeli jsme se dohromady asi 5 kilometrů a i přes vytahanej řetěz a polofunkční spojku mi dává tušit, že to bude sranda. Výkon příjemnej, ale největší překvapení je ovladatelnost. Zdá se mrštná, lehká a poslušná víc, nežli jsem čekal. Tak se uvidí jak nám to spolu pujde. Chce to hodně práce a investicí. Ale možná právě na to se těším nejvíc. Pořádně si s ní vyhrát a udělat si ji k obrazu svému.

Doplňky na motorce - Dálkový alarm

Když jsem vybíral co dál, když už XéniJe začala nudit, dlouho jsem nevěděl po čem sáhnout.
Musí to být větší, ať to nemusím točit když nechci, musí to mít pevnej podvozek, spolehlivý účinný brzdy a má to bejt nahatý. A existuje takovej naháč? Teda takovej co je v mejch finančních silách... Docela brzo jsem pochopil, že nic takovýho neexistuje.
Napadla mě tedy jediná možnost. Koupit plastovou potvoru, zahodit kapoty a přestavět si ji k obrazu svému.
Díky tvaru rámu mi hned padla do oka stará (do roku 96) GSXR750. Časem jsem uznal, že 750 není zas takovej rozdíl aby nezačala nudit po pár tisících kilometrech, tak jsem se poohlížel po GSXR1100. Slyšel jsem na ní jen samouchválu, je to prostě kultovka. Ale na inzerci bylo jen pár kousků ve 100% originálním a rozleštěném stavu a cenovka se často blížila uplně nové funglovce.
Když jsem se probíral, vypíral a přebíral, našel jsem ZX9R a CBR900rr. Obě mají hezký rámy, solidní tvary.
Přemýšlel a snil jsem dnem i nocí, na gixééru mi začínala vadit vidina tý váhy, a co si budeme povídat motorky z počátku 90. let a zvláště ty sportovní už hodně pamatují a kdo ví jak moc traumatizující zážitky to byly.
Každej den jsem hlídal inzerci, pohrával si myšlenkama. A začínal se mi líbit víc vzhled i tý oplastovaný zamračený potvůrky jménem fároš.
A když se na inzerci objevil jeden za krásnou cenu, z hecu jsem napsal prodejci. To jsem sice za poslední čtvrt roku udělal už asi u milionu prodávajících, ale když mi majitel šel s cenou dolu a z lákavý ceny se stala cena tak neoodolatelná, že kdybych odmítl, asi bych se sám sobě vysmál, tak jsem narychlo sehnal vozejk za auto, sbalil si nářadí, sváču, čajík, a vůbec šest švestek a vydal se do Ostravy.
Když jsem ji spatřil, byla to láska na první pohled. Stála tam majestátní, macatá, ale jaksi skrčená, ublížená, špinavá a vůbec trochu jako psisko kterýmu páníček nedá nažrat a ještě ho bije. Majitel mi tvrdil že nedrží volnoběh a je asi chyba v karbcich a přitom stačilo jen lehce na poslech poštelovat volnoběh a jiný srandy a motorka si předla jak spokojená číča na klíně starý panny.
O špatný spojce mi majitel říkal předem, ale na místě jsem zjistil že i řetězovka je už dávno po smrti a z pravý vidle olej cáká gejzírem, ale řekl jsem si, že aspoň budu mít co dělat a s prodávajícím jsem si plácl.
Takže teď mě čeká rozborka a uvidím, co všecko je třeba dát do cajku kromě řetězu, vidle a spojky.
Už teď přemejšlím nad výměnou kotoučů a hlavně novej lak. Když budu v tom asi i rozleštím rám s kyvkou...
Věřím tomu, že až se do toho pustím vyvalí se na mě co bude třeba.
Jsem zvědav, těším se že si ji vymazlím.
Moje cesta s touhle dámou právě začala.

Hughess
Hughess napsal 22.05.15 v 12:18 10b.

Máš to peckový... Je vidět, že jsi šikula a myslím, že z tý starý holky uděláš moc pěknou slečnu... Takových motorkářů si cením.
A jinak - podle mě je tohle nejhezčí ročník Fireblada, kterej sjel z linky... Žádná anorektická žiletka, ale ještě pořádnej kus motorky...
Fandím Ti a ať se práce daří a hodně šťastných kilometrů... 1000b.

Rob77
Rob77 napsal 11.09.14 v 23:30 10b.

dobrá práce chlape

DrobekTommy
DrobekTommy napsal 21.05.14 v 13:04 10b.

Vím přesně, čím si procházíš!

O.X.H.
O.X.H. napsal 24.08.13 v 18:20 10b.

Ještě poctivá mašina. 10b

guruman
guruman napsal 25.06.13 v 22:01

Tvoje nervy ze zeleza bych tedy chtel mit. Kazdopadne at se renovace dari :) (XJckar s prasklym vyfukem)