Jawa 125/810 Travel (1998)

Vlastník travelka
Vloženo 2.4.2013
Aktualizováno 2.4.2013

Jsem ještě prototyp v.č.000004asi z toho co zbylo v dílně na regálu mne /soudruzi/ složili.Asi se dobře před prací vyspali,už mám na svém kontě víc než 20 000km a až na to,že mi klouzala spojka/to víte služba v autoškole až do roku 2008/žádný problém

Honda CBF 125: Přední vidlice jako dvě zubní špárátka,motor=jedu za 2,5lna 100 tak co po mně ještě chceš?

První dojmy - První dojem,že konečně dali do tŕiapúle motor,který se netřese a nechybí mu minimálně jedna rychlost.

Motorku bych doporučil pro - Travelka je vhodná nejen pro nás starší,vyježděné ale i pro začínající motorkáře,protože se i s malým,tedy obsahem motorem dá zažít velká zábava a to moc 125ccm 4t motorek za lidovku neumí.

Protože mám už něco naježdíno,čtyřicítku za sebou a pár kilo navíc tak jsem se porozhlídl před pár lety co si na staré kolena pořídit.Nějakej univerzální stroj nejen do města,ale i na delší cesty.Napŕed jsem si naplánoval něco jako Hondu CB 250 po vyzkoušení mne,ale moc nenadchla takový kříženec jezevčíka s buldokem.Tenkrát jsem poprvé vyskoušel čtyřtakt,možná proto jsem to tak ohodnotil.Já sám jsem stará škola,tedy samé 2t.od pinďoura přez devadesátku(1987),čz 487-175ccm,krátce 350-640.1 potom občas Yamaha RD 350LC YPVS(pújčenou od kamaráda)to nebyla motorka,ale neřízená raketa.Takovou motorku už nikdy nikdo nevyrobí,pokud jste měli silný pud sebezáchovy tak se sní dalo jezdit i na pohodu,ale na to nebyla stavěná.Po těchto zkušenostích jsem si koupil tedy Yamahu,ale jenom 125ccm erdéčko vodníka,ale se 17kw na 110kg váhy,byl to rok výroby 1982.Takže jsem chtěl už něco klidnějšího a univerzálnějšího.A na to mi Travelka úplně vyhovovala,motor sice není žádný trhač asfaltu,ale dá se jezdi na ní denně do práce a o víkendu klidně na kolínko zatáčky,se špicovýma kolama zvládne bez problému i lehký terén.Momentálně ji mám na litých osmnáctkách s pneu.conticity 2,75 předek 3,50 zadek a jezdí jak po kolejích.Jediná malá nevýhoda je,že přední vydlice se nedá změkčit,tedy dá se vyměnit olej,ale po pár kilometrech je to zase na stejno a jedu zase natvrdo na kvalitní silnici je to jedno do terénu je to dokonce výborné,ale do města se to moc nehodí,asi vyvrtám do horních šroubú díry na ventilky kterými si budu moci odvzdušnit vydlici a nastavit si tak tvrdost předních tlumičú jak mi vyhovuje.

Dolin
Dolin napsal 04.04.13 v 15:22 10b.

Krása stroj. Dobré výrobní číslo!

deadchopper
deadchopper napsal 03.04.13 v 20:20 10b.

Šikovný stroj

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 03.04.13 v 15:11 10b.

pěknej kousek gratulejšn

Milan1963
Milan1963 napsal 03.04.13 v 10:04 10b.

Jawy 125 jsou celkově spolehlivé, ta tvoje má navíc hezkou barvu, takže taky dávám 10 b. a přeju další příjemné kilometry.

Alesko
Alesko napsal 03.04.13 v 08:54 10b.

Pekna farba,tie kolesa paradne .Davam 10 bodov.