Aprilia Atlantic 500 Sprint (2006)

Vlastník Jéňa69
Vloženo 2.4.2013
Aktualizováno 3.4.2013

Nikdy by mě nenapadlo, že budu jezdit na skútru (je to prý poloviční motorka), ale jak se říká nikdy neříkej nikdy .

Motorka koupena od GIORGIOMOTO - Před koupí řádně stroj prověřuj(technická stránka).

První dojmy - Měl jsem možnost jet na skútru Aprilia 250 Atlantic.První jízda cca 50km z města k nám domů mě docela nadchla.Proto padlo rozhodnutí, koupit taky něco takového.Ovšem větší kubatůru, nejlépe Atlantic 500 Sprint.V té době jsem jezdil na FZS1000.

Motorku bych doporučil pro - Skútr je vhodný pro ty, kteří už mají nějakou zkušenost s jednostopým vozidlem.

Skútr měl při koupi v prosinci 2011 na tachometru 10600km.Za loňský rok jsem najel 2500km. Jízda a ovladatelnost - trochu na něm fouká (důsledek originálního plexi a mé výšky 183cm) . Troufám si říct, že zrychlení do 70-80 km/h je dostačující. Auta a motorky mi při rozjezdu sotva stíhají. Lehce se s ním i předjíždí. V pohodě zvládne rychlost 150km/h. Průměrná spotřeba je do 3,5l na 100km bez spolujezdce při cestovní rychlost 80-120km/h. Motor má při nižších otáčkách menší vibrace s tím se u jednoválce ovšem musí počítat. Brzdy jsou pro můj styl jízdy dostačující. Podvozek - kola 14 palců jsou dobrá pro silnice na kterých většinou jezdím ( I a II třída). Na příčných a podélných nerovnostech je znát měkčí odpružení, především přední vidlice. Ovladatelnost je ve městě i mimo město také velice dobrá. Spolujezdci se hůře nalézá na zadní sedadlo (ve srovnání s motocyklem), plošiny zadních stupaček jsou poměrně dost ve předu, úložný prostor je o trochu menší než u jiných skútrů (např.Majesty nebo Burgman400), vyřešeno zadním kufrem.Na tomto skútru se dají dělat krátké i dlouhé cesty jak do zaměstnání tak i cesty do zahraničí. Zatím slouží k mé spokojenosti.

bibrman
bibrman napsal 03.10.14 v 16:06

Moc pěknej.

Myschan
Myschan napsal 09.04.13 v 20:06 10b.

Jako novej. Ať slouží a za 10

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 02.04.13 v 21:02 10b.

nádhernej maxík gratulejšn

Milan1963
Milan1963 napsal 02.04.13 v 20:02 10b.

Italové skútry umějí, tvůj Atlantic je důkazem. Posílám proto 10 bodů a přeju další spokojenost za řídítky