X-motos XB 33 (2008)

Vlastník Koster
Vloženo 31.3.2013
Aktualizováno 31.3.2013

Více oprav než ježdění .

První dojmy - První dojmy nebyly až tak špatné, což se rychle zvrhlo a začaly nastupovat ty horší.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo má spoustu volného času na opravování a pro toho, kdo má nervy ze železa.

Doplňky na motorce - Řídítka Protaper, kladkový rychlopal, gripy scoot, gumhaltry, inner rotor kit od OOracing. (civka, odstředivka, zapalování, CDI)

Koupena s prasklým uchycením leveho předního tlumiče s tím, že se koupí nový (přeci jen je to kus hliníku, který za pár kaček koupím), a ono hovno, tenhle díl nebyl proste k sehnání. Tak nastoupila na řadu možnost svaření, OK nechalo se to zavařit a pak to drželo. Vezmu to v bodech:

Na motorce se častěji něco dělalo, než aby se na ní jezdilo.

Nekvalitní odlitek rychlopalu mě utrhal asi 5 plynových lanek - musel jsem pořídit jiný.

Přední a zadní duše byly po par hodinách KO, reps. ventilky, po zakoupení gumhaltru se vše vyřešilo

Zadní brzda je neodvzdušnitelná

Zadní tlumič je asi největší slabinou, když nevyteče, tak praskne pístnice nebo i uchycení :D

Přední tlumiče byly od začátku na hovno a jely na pružinách, na to se dalo zvyknout. :D

S motorem nebyl žádný problém, teda krom řadícího segmentu(spíš taková ta mapa kvaltů), který se povolil a nějak divně přeskočil, což se dalo opravit.

Ložiska v kolech díky nefunkčním tlumičům moc nevydržely

Díky otřesům se utrhnul olejový chladič - přivařilo se

Chcaly hadice, co vedou k chladiči - dali se pancéřové

Místo vzduchového filtru, byl dán 2 vrstvý molitanový - neviděl jsem žádný rozdíl

No pak jsem koupil karburaci Molkt 27, která měla údajně vyplnit díru při přidání rychlém plynu - nestalo se tak

ÚPLNĚ ROZESRÁNÍ A DOJEBÁNÍ pitbika bylo, když jsem koupil za 1990Kč závodní zapalování (inner rotor a vlastne celý kit). Namontování šlo v pohodě, odstředivka, zápalko, cdi (musela se trochu předělat elektrika), civka OK. Pitbike po chvilce přestal jezdit, pořád škubal, cukal, nejelo to dusilo se to. Ty kurvy čínské prostě neudělají žádné značky pro seřízení předstihu a do návodu napíší, udělejte si vlastní značky. Nutno podotknout, že ani v OOracing, kde jsem zapalování zakoupil, mi nebyly schopni odpovědět, jak to naštelovat. Po 2 měsících nastavování a obtěžování mi došly nervy a pita jsem poslal dál, ať se s tím pere někdo, kdo na to má nervy. Ještě před prodejem jsem zakoupil nový zadní tlumič za 1790Kč.

RADA PRO OSTATNÍ:
Připlaťte si a kupte nějakou krosku, opravdu se pibike nevyplatí a za ty nervy to nestojí.

Ale taky se napíšu nějaké +

spotřeba do 3 litrů i když se tomu nakládá

ten výkon není zas tak špatný, když jsi začátečník

pro začátečníka ideální, když spadne, nic se mu nestane

motor byl bezporuchový a jednoduchý, všechno si na tom člověk udělá sám

díly jsou za super ceny, ale když se vám to nasčítá, tak jsou dražší než značkové :D

TÍM PLUSY ASI KONČÍ

SuperSic58
SuperSic58 napsal 26.11.13 v 15:25

já mam prakticky stejněj kus, ale už 6. rokem a furt je skoro jak novej. Dal sem tam větší motor 160cc, takže to kulí fest, u karbece sem nikdy neměl díru po přidání, musí se to dobře seřídit, pak to chodí jak švýcary. Ale i starej motor 140 chodil pěkně bez díry i s origo china karbecem. Rychlopal, origo ložiska atd, sem vše postupně vyměnil, díly laciný, oproti KTM až desetkrát levnější , dal haltry, pořádný duše a pneu, podvozek s ohledem na cenu chodí pěkně, vidle mam furt původní, jen sem dal podložky nad pružiny a měnil olej a gufera. Centrál jedu druhej. Ten inner rotor kit to je tragédie, to bych si nikdy nekoupil a ooracing to jsou hokynáři, občas u nich něco beru ale jsou to jen překupníci, kup nebo nekup, tam žádný rady nehledej Nehrabu se v tom víc, než kluci se značkovejma kroskama a endurama, na mý svezení to stačí bohatě

TommyPchalek
TommyPchalek napsal 31.03.13 v 15:19

Njn Dodělej doma alá Made in china... Ale jako respect, já bych to už dávno zahodil někam do příkopa

Koster
Koster napsal 31.03.13 v 13:51

Jojo, za ten rok, co jsem pita měl jsem zestárnul asi o 6 let...

Dodo7
Dodo7 napsal 31.03.13 v 13:27 10b.

pěkně jsi si s ním užil Takové DOdělej DOma