Honda NTV 650 Deauville (2001)

Vlastník kralici79
Vloženo 19.3.2013
Aktualizováno 24.1.2020

Velmi slušně vybavený,pohodlný,praktický a úsporný cesťáček. Hodně zachovalý a evidentně o něj bylo dobře postaráno.

Motorka koupena od soukromá - 1 a hotovo.

Yamaha TDM 850: důvod neuveden

První dojmy - Prvních pár kilometrů trošku rozpaky z projevu motoru. Ale začíná mě bavit víc a víc. Jinak na svojí váhu je moc slušně ovladatelná a nezáludná. Dal jsem vyšší plexi , aby mě neofouklo. Hodně se mi líbí zvuk, když uberu zabrumlá a občas si pěkně prskne. :-)

Motorku bych doporučil pro - Moto pro každého kdo se potřebuje levně a pohodlně dopravit do práce nebo se třeba jen chce s přítelkyní dojet vykoupat :-) . Ale dá se na tom i bavit, jistěže dá.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi, deflektory rukou, vyhřívané gripy, topcase, zásuvka 12V.

Najeto mám poměrně málo a to hlavně na skůtru a před mnoha lety na Javě 250. Občas se sice naskytla možnost svézt se na něčem jiném (GS500, VX800, CBR1000 , nějaký ten silnější skůtr, atd...), ale jednalo se vždy nanejvýš o pár kilometrů a tak se nedá mluvit o zkušenostech. Tahle motorka se chová spíš jako silniční, protože je. Sedí se s více pokrčenými nohami než na enduru a díky vyšší váze to není úplná hračička na motání se po vsi.

Už jsem si podnikl i takovej menší výletek 280km. Jezdím denně do práce(teda skoro denně,střídám to s cyklistikou abych nesplesnivěl) a když mám příležitost tak jedu. Prostě nadrženej začátečník. Baví mě to moc a moc. Už se těším na volnej víkend až jí vemu zase trochu dál. Tentokrát snad i třídenní s projížďkou s bikerama z Kaplic. . Ještě že mám přilbu, jinak bych měl plný zuby much.

Tak do nové sezony jedu kompletně nově obutý. Moto dostala Bridgestone BT 21 a já si pořídil taky nové boty. Bo loni sem najel 4000km v kanadách a ne že by to nešlo,ale! Už mám zase cca 900km a koncem sezóny budu opět pokukovat po silnějším stroji. Jinak s Deauvillou není jedinej problém.Dával sem zadní desky a nový náplně s filtrama a jinak jenom jezdím. Za rok už možná pojedu jinou, ale kdyby byla ďůvka o trochu výkonnější je skvělá a rozhodně ji můžu doporučit.

S ukončením další sezony nemám moc dalších poznatků. Snad jen že Bridgestone BT 21 které jsem letos jel, jsou opravdu velmi slušné. Ani jednou sem nepozoroval pocit nejistoty, jako na předchozích pneu po minulém majiteli. Při vícedenních výletech jsou též nedostatečně velké boční kufry. Nebo toho sebou vozím moc. Jinak spolehlivost zatím absolutní. Prostě když chci, nastartuju a jedu.

hrabosm17
hrabosm17 napsal 19.04.20 v 14:27 10b.

nobady
nobady napsal 14.11.17 v 17:01 10b.

Zdravím ,dík za pochvalu recenze a body . Deauville super stroj ,nicméně CBF ve všem minimálně o level výš, (samozřejmě krom kardanu, o řetěz se holt musíš starat ). Když jsem ji v 2015 kupoval,měla najeto 28 tis,teď má bezmála 75 tis a jediný problém byl s prasklým spojem kontaktu hlavního světlometu ,kterej jde přes chcípák. Takže CBF určitě dobrá volba .Přeji šťastný výběr a z nostalgie,koukám jako první a možná i poslední ,dávám 10 b