Cagiva Raptor 650 (2002)

Vlastník markiblahutka
Vloženo 18.3.2013
Aktualizováno 22.7.2014

Spolehlivý čtyřtaktní dvouválec z Japonce, parádní podvozek z Agusty, Brembo brzdy, design, který se od monsteru přilíš neliší, ale je propracovanější, co víc si přát.. snad se Reptor osvědčí :)

Motorka koupena od FIRMA:Free-moto (Prostějov 1)

První dojmy - První dojmy parádní, je fakt, že první dva kvalty trošku cukala, než jsem přišla jak na ní ale pak už jsem z ní vůbec nechtěla slézt. Je to moje první motorka, tak zkušenosti zatím nemám a tím pádem nemůžu ani srovnávat.

Motorku bych doporučil pro - Tak určitě pro pány menší postavy, do těch 175 cm, myslím, že vyšší by trpěli při delších vzdálenostech, pro dámy vzhledem k váze a velikosti a možná i pro začátečníky, prý je teda ideálnější čtyřválec, ale já jsem první sezonu na ni taky odjezdila, ale spíš bych řekla, že pro opatrnější začátečníky, nějakého střelce by mohla trošku vytrestat.

Cagivu jsem si vybrala především pro to, že jsem chtěla něco jiného na začátek, než jsou klasické SVéčka nebo Horneta. Trošku mě od ní někteří odrazovali, kvůli servisu a náhradních dílů, ale recenze na netu jsem si pročítala poctivě a dozvěděla jsem se jen samou chválu.

Volba padla na Raptora především díky faktu, že má takový motor jaký má, kvalitní podvozek a co si budeme povídat i design se například s Hornetem nebo s SVéčkem srovnávat vůbec nedá. Není to žádná tuctovka :). A v neposlední řadě také cena - za ty peníze, za které jsem Ještěrku pořídila, v takovém stavu - bych jinou motorku těžko sehnala. Má pár kosmetických vad, nejvýraznější je trošku odřená nádrž na pravém boku.

Tak první sezona za mnou:
Co se týká jízdních vlastností jsem spokojená, měla jsem tu čest se projet na fire bladeovi jak novějším tak starším nebo hornetovi, ale dvouválec je dvouválec, baví mě se vším všudy, člověk si na to musí trošku zvyknout, ale když už na ní něco najedete zábava začíná, trošku kope, ve vyšších otáčkách už moc netahá, ale ty rozjezdy!! Jde nádherně od spodu, akcelerace je parádní, stačí jenom podřadit a zatáhnout za heft a div nevlaju, jezdím věčně vytlemená. Brzdy jsou brutál, už se mi podařilo je trošku podcenit a bohužel zadní kolo se mi neudrželo na vozovce a tlama byla na světě:), Cagiva není ani těžká - já 70 kilová žena ji zvedla úplně sama:) Prostě moje motorka, výkon mi zatím bohatě stačí takže neplánuju ani změnu stroje... padla mi ruky

V zatáčkách jakožto začátečník mám trošku problém, samozřejmě je to lepší a lepší, ale nadřu se, už přicházím jak na ni, takže už jezdím trošku jako normální běloch, příští rok to bude už zase o něčem jiném.

Tak už jsme pořídili i nové laufy, Micron koncovky dávají Raptorovy konečně pořádný hlas, řve až uši rvou, naštěstí mám přilbu, která dost tlumí a už jsem si zvykla, konečně mě jen tak někdo nepřehlídne :)

Co se týká cestování, no nejvíc v kuse jsem na ni ujela 370 km, na jih Slovenska a pak zpátky, cesta tam byla pro mě celkem úmorná, ale cestu zpět jsem si už užila, měřím 175 cm, a v zásadě mě nic nebolelo, nemyslím si, že by to bylo horší než cesta autem... když člověk občas zastaví, protáhne fajfky tak není problém :)

A ta spotřeba? jsem schopná jezdit mezi 4,1 - 5,1 l, na 100, prostě skútr hadra, a to se vyplatí :)

Takže shrnuto, podtrženo, nechápu, proč se Cagiva Raptor tak špatně prodává... ano je to sice kříženec, takže není ani pro skalní fanoušky japonců a ani italů, ale pro běžného motorkáře, který si potrpí na kvalitu, radost z jízdy a propracovaný design je to naprosto ideální stroj :)

a na závěr jedna mě velmi sympatická hláška "Na monsterovi si Miguel Galluzzi rozepsal pero aby mu na Raptora nevynechávalo" :)

Starling
Starling napsal 11.06.15 v 22:18 10b.

Pěkná proměna. Ze žlutý tuctovky nafintěná taliánská holka. Moooc povedený

ktmka21
ktmka21 napsal 10.02.15 v 16:49

Čauky.. moc krááásnáá motka , pěkně převlečená .. kdo ti to dělal a na kolik tě to vyšlo? díky.. a prosím tě, už si sháněla někdy někde náhradní díly? díky moc. V.

markiblahutka
markiblahutka napsal 21.06.14 v 10:00

žlutá už není aktuální, trošku jsme ji přibarvili :)

strakon
strakon napsal 18.06.14 v 07:27

V té žluté je to paráda, ať malej ještěr slouží, krasavec

lennyin
lennyin napsal 10.03.14 v 07:12

Žlutá je dobrá... Máš to hezky napsaný, dokonce jsem se přistihla s kacířskou myšlenkou, že bych přesedlala z mainstreamu.