Babetta Stella 50 (1992)

Vlastník Fazer-FZS
Vloženo 17.3.2013
Aktualizováno 26.4.2019

Přibližovadlo do práce po areálu pracoviště a domů.

Motorka koupena od soukromý prodejce - Vše v pohodě,byla starého pána a už na ni nemohl jezdit.

První dojmy - Je to nezvyk na hodně vzadu ležící těžiště,při malých rychlostech hodně padá do zatáčky. Jinak nesmírně skladný a obratný stroj.

Motorku bych doporučil pro - Na Stelle se dá začít brzy,je nízká,lehká,ovládání příjemné,nožní brzda je na pravou nohu,což vštěpuje návyk brždění na opravdovém motocyklu. Jediná výtka je,že těžiště se nachází nad osou zadního kola a při projetí stružky se má tendenci zvedat na zadní. S tím souvisí i ten zmíněný problém padání do zatáčky při nízké rychlosti.

Doplňky na motorce - Doplňky nainstalovány jsou,malý plastový kontejner na předměty různé. Odmontoval jsem nevzhledný nosič nad předním kolem. Z B 210 jsem namontoval přední světlo a italský karburátor DellOrto což jenom prospělo jízdním vlastnostem a lehčímu startování moto.

Stellu jsem koupil pro synka(10 let). Dlouho ho to však nebavilo,spíše moto postávalo v koutě,nebylo to cool pro dnešní generaci.
Tak jsem ji vzal na ježdění do práce,protože Babetta co jsem ji léta sedlal začala odcházet po technické stránce do důchodu.
Jízda jako na mopedu je jasná,pomalá,žádný výkony. Motor je dvou rychlostní automat podobný jako v Babetě,ale nemá startování vyřešeno šlapátky,nýbrž vlastní startovací pákou. Podvozek je z éry SSSR,robusněji řešen nežli na Babettě což je pro mé harcování po práci jenom dobře. Jistou výhodou jsou široké pneumatiky a nevýhodou jejich malý průměr.
Je to stroj na pár kilometrů i když sedadlo má široké a pohodlné,jeho výkon a cestovní rychlost ho řadí po jízdě v obci na to je ideální. Spotřeba paliva je velmi malá.

Mikee97
Mikee97 napsal 17.03.13 v 14:35 10b.

strašně moc závidím je to fakticky super stroj, nebo spíš strojek tak ať jede