Jawa 350/634 (1982)

Vlastník FireKnight
Vloženo 17.3.2013
Aktualizováno 25.3.2013

Naprosto úžasná motorka, kterou jsem si vyhlédl už jako malý ve filmu Slunce seno..a tak jsem šel za svým snem..Stoj byl koupen v otřesném stavu..Ale myslím si, že výsledek stojí zato..:)

Jawa 350/360 Panelka: důvod neuveden
Jawa 350/640: důvod neuveden

První dojmy - Tak je to již starší kousek..Rám oproti Jawa 360 je luxusní což je zapříčeněno z jeho konstrukce a inspirací v soutěžních motorkách.. Odpich to má taky slušný a zdržování provozu nehrozí vzhledem k poměrně dostačující rychlosti až 140Km/hod..Ale ideál na komfort jezdce a motorky je cestovní rychlost kolem 80-100Km/hod..

Motorku bych doporučil pro - Mohu doporučit každému..A začínajícím jezdcům obvzlášť..jelikož kolikrát vidím jak lidi přesedávají ze stopětadvacítek na šestistovky a výš.. A to si myslím, že není nejvhodnější..takže třipade je v tomto ohledu dobrý mezistupínek..

Doplňky na motorce - Vše naprosto originál..

Tento stroj je nádherný a ve své době byl určitě něčím novým.. Něčím co se dalo požadovat jako krok vpřed.. A je to srdeční záležitost..:))
Cestovat se v sedle této Jawičky dá poměrně slušně.. Za mě tedy cestování po ČR je tento stroj ideální, ale kdybych měl jet někam dál jako třeba Španělsko tak bych raději přesedl na jiný stroj modernější konstrukce..Ale každý jistě vzpomene co takový Jarda Šíma v sedle Jawky projel.. A tak si myslím, že každý srdcař by dokázal dojed na této motorce až na konec světa :D
Jako na velkou nevýhodu bych vyzdvihl přední bubnovou brzdu..kdybych stroj nerenovoval do originálu tak bych použil kotoučovou.. a 12V elektriku..
Jinak stroj mohu doporučit do jakéhokoliv terénu..ať už se jedná o silnici, polnní cestu a nebo bojový prostor poničený tanky a granáty.. Vše tento motocykl zvládne..Je to nesmrtelný stroj..A jediné co se mu může přihodit je, že dojde benzín:))

venkovanzkhor
venkovanzkhor napsal 05.07.15 v 22:17 10b.

Pěkná holka, Venca Konopníků by záviděl

mauser98
mauser98 napsal 13.06.14 v 22:02

Pěkná

koudelka_v
koudelka_v napsal 02.06.13 v 11:54 10b.

Moc pěkná, ať slouží!

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 25.03.13 v 20:59 10b.

měl jsem sic Bizona,ale ve své době to byl vrchol

Čokl
Čokl napsal 23.03.13 v 20:16 10b.

Hezká taky jsem jí měl